Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet egy kutyát...

Hogyan lehet egy kutyát száraz kajára szoktatni?

Figyelt kérdés

Próbáltam a vízbe/ tejbe áztatást de nem kellett neki.

Aztán belekevertem sima kajába de kikerülte.

Mit tehetnék még? Vagy már soha nem fogja megenni a száraz tápot?


2011. dec. 19. 07:50
 1/9 anonim ***** válasza:

tejet semmiképp se adj neki, nem bírja a gyomruk (kivéve a kecsketejet)!


egyikféle takarmányról a másikra mindig fokozatosan kell átállítani a kutyákat. tehát először csak a régi kajájához hozzáadni egy keveset az újból, majd egyre többet, kb 2-3 napon át. akár új tápot veszünk, akár házi kosztról állítjuk át tápra, vagy fordítva, így kell eljárni.


lehetséges az is, hogy válogat, ezt viszont nem szabad hagyni! 1-2 nap éhezés segíteni szokott ezen a problémán, utána újra meg kell kínálni a régi+új kajával.

2011. dec. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem minden kutyusra vonatkozik, hogy nem bírja a tejet. A mi kis foxikánk minden reggel séta után kefírt vagy kefíres műzlit kap. Majd később van a főétkezése. Száraz kaját csak nasinak kapja, egyébként főtt kaját eszik.Érdemes kitapasztalni, mert a száraz kaja is csinálhat hasmenést, pl.marhahúsos táp. Érdemes fokozatosan áttérni egyikről a másikra.
2011. dec. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a kefír mióta tej?


kefírt, joghurtot, túrót, sajtot és a többi feldolgozott tejterméket bírják a kutyák, illetve a kecsketejet is, mint írtam. de a natúr tehéntejet, azt nem, vagy csak nagyon kevés esetben.

2011. dec. 19. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Akiteki ***** válasza:
100%
Leteszed elé a kaját, vársz 10 percet. Ha nem ette meg, elveszed. Másnap ugyanez. Harmadik nap is. Negyedik napon falni fogja. Az én első kutyám is ezt játszotta. Negyedik napon a másik kutyáét is elszedte. Többé nem volt gond a táppal.
2011. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Akiteki leírta a lényeget!

Az én kutyám mindig száraztápon élt (nem, nem szegény:), de még most is hetente egy-két alkalommal eljátsza, hogy nem kéri. Akkor nem is kap mást sőt, ha kimarad a reggeli, akkor lesz a vacsora, vagy fordítva. Nem fog éhen halni! (egyébként egy 2,8 kg-os yorki)


És a szárazkaját ne lazítsd föl semmivel, mert sokan összekeverik ezzel-azzal és akkor meg mindek a szárazkaja?


Még annyit hozzátennék, hogy a tej nem biztos, hogy szerencsés, vagyis úgy lehet megnézni, hogy nem okoz problámát, ha ivott egy keveset és nem megy a hasa akkor valszeg' bírja a gyomra, de inkább túrót és kefirt adj neki

2011. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

kell hozzá 1 db kutya !

kell hozzá 1 db kajás-tál,és 1 db vizes tál

a vizes tálban naponta cserélj vizet,és mindíg legyen benne víz !!!!!

fogod a tápot ( mérettől függően adagolva ,lsd : táp csomagolásán az adagolási útmutató )és beleteszed a táljában ETETÉSKOR !!!

nem előtte, csak mikor etetési idő van !

amikor nyugodt a kutyád ( nem ugrál, nem ugat,nem kunyerál ),lerakod eléje a kaját !parancsszó ( amit eddig használtál )

majd amikor végzett elveszed a tálat,esetleg kimosod és félreteszed.

ha nem eszi meg ,úgy elveszed ,elrakod és a másnapi etetésnél megismétled,az előbb leirtakat.

2-3 nap és minden tápot imádni fog !!!

persze napközben semmi nasi, semmi jutifalat,semmi KAJA!!!!!

és persze nem árt lefárasztani, futtatás-sok játék, esetleg nagyon lassú( tényleg nagyon-nagyon lassú séta ).

a lassú séta nagyon fárasztja a kutyákat !!!

olyan,hogy kényes,nemszeretem ezt-vagy azt a kaját,ilyen kutya nincs,és nem is volt !!

ez az emberek rossz hozzáállása miatt kialakult dolog.

egy kutya azt eszi amit a gazdájától kap . ilyen egyszerű!!!!

2011. dec. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy a szüleim állandóan titokban nasit adnak neki, legtöbbször nehéz kajákat (azt hiszik nem veszem észre). Szóltam már nekik sokszor, de nem hallgatnak rám. Ha csak a tápot rakom elé és nem eszi meg, akkor ne kapjon enni?
2011. dec. 19. 12:59
 8/9 Akiteki ***** válasza:
Kérdezd meg a pszichológia rovatban, mit csinálj a szüleiddel. Emberneveléshez nem értünk.
2011. dec. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én 1,5 kaptam a kutyámat és addig konyhai kosztott kapot amikor letetük a tápot hozzá se nyúlt..én is azt csináltam hogy minden nap leraktam elé 15 percig ,nem ette elvettem,másnap újra kiraktam ..semmit se kapott egyik nap se szóval nekem is vagy a 4. vagy az 5.napon ette meg a tápot..azóta is néha kell olyat csinálnom hogy elveszem mert csak megszagolja és otthagyja másnap meg megeszi..


a szüleidet meg tényleg probáld meggyőzni arról hogy ne adjanak semmit a kutyának, az én szüleimnek is nehéz volt megérteniük hogy ne adjanak semmit a kutyának..de leültem velük és elmondtam hogy ahhoz hogy megegye a saját kajáját nem szabad neki egésznap semmit enni és hogy pár nap koplalás nem árt a kutyának és így legalább a táphoz szokik..

2011. dec. 19. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!