Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eljut-e valaha addig a világ,...

Eljut-e valaha addig a világ, hogy legalább félig-meddig kiürüljenek a menhelyek?

Figyelt kérdés

Mindenki prédikál az örökbefogadásról, hogy milyen jó egy menhelyi kutyát megmenteni, de ha eljutnak a kutyavásárlásig, akkor azonnal a tenyésztőknél (vagy ha nincs rá keret, akkor szaporítóknál) kezdenek el nézelődni - a többség még csak nem is azért mert később, akár egy kiállítás közelébe is menne, vagy bármi más oka lenne arra, hogy onnan vegyen kutyát. Ez még a jobbik eset, ezután jön az, hogy nem elég nekik Buksi (akit jelen esetben szaporítótól vettek), kellenek kölykök is, és persze keresnek egy hasonlóan "fajtatiszta" kutyát, leellik, védőoltások, szűrések ugye minek is kellenének, amint megunják a babázást le is passzolják a kölyköket - akiknek a fele ugye menhelyen köt ki.

Vége lesz ennek valaha? Néha már azt érzem, hogy törvénybe kéne foglalni minden törzskönyvvel nem rendelkező kutya ivartalaníttatását, de valószínűleg ez se segítene.


2011. dec. 19. 15:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Egy helyen már megírtam, de félreértették: talán az is segítene, ha akik szociálisan rászorulnak (tipikusan szegényemberek), azoknak legyen ingyenes az ivartalanítás. És persze kötelező. Persze nem arra gondolok, hogy ha begyűjt mondjuk 20 kutyát, mind a 20 ingyen legyen, de legalább valamennyi...

Ja és persze a tenyésztők szerintem ugyanúgy fizethetnék az ebadót, hiszen ha a fajta elkötelezett hívei, akkor az a pénz nem fogja talán földhöz vágni őket. Viszont a szaporítók nyilvánvalóan sajnálni fogják rá a pénzt.

2011. dec. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem vagyok, voltam, leszek tenyésztő. De az adóval ők fogják megszívni. Mert adózniuk kell darabszámra. Valódi tenyésztőnél meg nem egy-sem kettő kutya van.
2011. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
De én ahogy olvastam, a szaporítóknál még több kutya van (mint a tenyésztőknél). Nos, őket talán valamennyire "féken tartja" az ebadó bevezetése, mivel ha az oltásokra, szűrésekre stb-re sajnálják a pénzt, akkor nyílvánvaló, hogy ezt se fogják nagy hévvel fizetgetni.
2011. dec. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj hogy a leendő gazdik nagy többsége nincs tisztában azzal hogy létezik szaporító és tenyésztő, nekik csak egy van. Én is szaporítótól vettem a kutyámat, mert még kicsi voltam és a szüleim pedig nem voltak vele tisztában hogy létezik tenyésztő is, meg hát ugye ott van a kutya ára is ami olcsóbb egy szaporítónál.

Létezik olyan ország ahol nincsenek tele a menhelyek???

2011. dec. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!