Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljük ezt a féltékenys...

Hogy kezeljük ezt a féltékenységet, mert ez már durva?

Figyelt kérdés
Tegnap vettünk barátommal közösbe egy 5 hetes csivavát. Nem akartuk még elhozni, de a gazdi nagyon erősködött, de nem is ez a lényeg. Hazavittük (anyujával meg hugával lakunk), és ugye olvastam, hogy kiválaszt magának a kutyus egy gazdit, betakartuk barátom pólójával, hogy hát ugye ezzel is növeljük, hogy őt "válassza", de a húga meg nagyon féltékeny, mert ő úgy képzelte el, hogy kb neki lesz a kutya, és most állandóan szemétkedik kutya végett. Direkt bebugyolálja ő is, ha nem vagyunk a közelbe, akkor rögtön felkapja aztán már viszi is magával. Mi nem sajnáljuk tőle, akarjuk, hogy mindenkit szeressen a kutya, csak szeretnénk ugye, hogy barátom tekintse gazdinak.
2011. dec. 21. 09:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Mindenképp meg kéne próbálniuk.
2011. dec. 21. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Akiteki ***** válasza:
100%
Tényleg vissza kellene vinni, mert egy 5 hetes kutyát elhozni nem csak állatkínzás, de ha megmarad egy évig nálatok, egy idegroncs agressziv, kezelhetetlen kutya lesz belőle. A barátod elkényeztetett hugát meg nem a kutyás kérdések között fogjuk megnevelni.
2011. dec. 21. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Ma délelőtt ez így jól jött kávé helyett.
2011. dec. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
B+, mostmár tényleg nem értem. Ha hozzám jön valaki és nem akarom hogy agyon nyúzza a kölyök kutyámat akkor rászólok! Olyan hangnemben és határozottsággal, hogy elsőre megértse! Ha megsértődik és nem jön öbbet, az is az ő baja. Ha nem vagytok képesek a saját családotokat kezelni, akkor a kiskutyát beteszitek a szobába és rázárjátok az ajtót. Ami most a legrosszabb ami történhet vele, mert így az anyja nélkül kifejezetten intenzív szocializációra volna szüksége az emberek társaságaában, gyakorlatilag 24 órás felügyelettel. Szóval kutya maradjon veletek és hozzányúlni senkinek sem szabad, kettőtökön kívül! Kicsit legyetek már határozottabbak, mert ennek így nem lesz jó vége!
2011. dec. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Farek, nem érdekel ki vagy és mit csinálsz, de ha szerinted normális, hogy odaadnak egy ÖT hetes kiskutyát, akkor kérlek gondolkozz el nagyon nagyon mélyen pár dolgon...
2011. dec. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Teljes mértékben egyetértek Palm-mal.


Szerintem amúgy ez nem a reklám helye. Láttam, hogy már más kérdésnél is linkelgeted a honlapod. Ha segíteni szeretnél, ajánld fel, hogy priviben keressenek meg. Különben rövid időn belül lesz valaki, aki hirdetésnek minősíti és jelzi a moderátoroknak a linkelgetésed...


Ismeretlenül ítélkezni? Nem bűn. Ismeretek hiányában lenne bűn ítélkezni.

Márpedig az ismereteink megvannak. Adott egy 5 hetes kiskutya, aki többé nem kívánatos. Még jó, hogy elítélem az ilyen embert.

2011. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Igen, azt hiszem, épp eleget tudunk az illető eladóról. Mert ugye a történet nem úgy szól, hogy tragikus módon pl. elpusztult a kicsi mamája, hanem pusztán már kívántak többet áldozni rá, ellenben az érte járó pénzre szükség volt. (Bár még akkor is jobb lett volna, ha legalább a testvérei közt marad...)


Nem tudom, az eladó egyé tekintetben milyen ember, hogy ezt tudatlanságból vagy nemtörődömségből vagy gonoszságból műveli-e, de akárhogy is, "a törvények nem ismerete nem ment fel senkit a betartásuk alól"... Ennek a kiskutyának az odaadása olyan szakmai-etikai hiba volt, amit nem lehet mentegetni, semmi módon. Sem a pénzhiánnyal, sem olyasmikkel, mint hogy "nincs kennelben a kutya" meg "barátként köztünk él" meg "mindent megadunk nekik".

2011. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

*nem kívántak


ez kimaradt.

2011. dec. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Mi az, hogy a kisgyerek nem hallgat a szóra?! (Tudom, hogy OFF, de nem érdekel.) Ha a gyógyszerfiókban nyúlkálni tilos, akkor az MINDIG TILOS, és nem csak, ha szólok! A kiskutyára ugyanez áll. 5 éves már elég nagy és okos, szépen meg lehet vele beszélni a dolgokat. Meg kell értenie, hogy a kiskutyának fáj, ha durván nyúl hozzá, és sokat kell pihennie, mert még kicsi. Ha nem érti meg, akkor ne nyúljon hozzá és kész. Majd ha nagyobb(ak) lesz(nek mindketten). (Mellesleg erre a célra a legjobb egy macska. Én is cicától tanultam, hogy az állatokat nem szabad megszorítani...)

Pfühh.

ON

A kutyáról: a helyetekben biztos megpróbálnám megfűzni, akitől elhoztátok, hogy még legalább 2-3 hétre fogadja vissza az anyja mellé. A kicsi megerősödne, szocializálódna, fejlődne, és közben meg lehetne beszélni a húgocskával meg a kislánnyal is, hogy mivel jár egy kiskutya tartása, és hogy nem azt fogja szeretni a legeslegjobban, aki a legtöbbet hurcolja szobáról szobára.

Ha nem hajlandó visszafogadni, akkor ügyeljetek rá, hogy minél több pihenőideje legyen a kölyöknek, legyen egy csendes, kényelmes, meleg fészke, ahol senki (SENKI!) nem zavarja, és a gyerekek sem gyötrik. Nagyon könnyen elpusztul ám egy ilyen csöppség. Vegyetek neki valami prémium minőségű bébitápot, elvégre még simán szophatna ennyi idősen, kell neki a tápanyag. Minden más csak az után jön, hogy kicsit idősebb lesz.

A falkavezérséget úgyis eldönti majd ő maga, hogy kihez húz, és ha a barátod húga el tudja szeretni a barátodtól, mert több érzéke van a kutyákhoz és többet foglalkozik vele, hát hajrá, mehet a versengés, hogy ki bánik jobban a kicsivel.

2011. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ja, az állatorvost kihagytam. Mutassátok meg állatorvosnak.
2011. dec. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!