Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak hogy hozza vissza amit eldobok?

Figyelt kérdés

6 hónapos kutyusról van szó eldobom a labdát/botot/bármilyen más játékot és egyszerűen elszalad vele nem jön oda olyankor ha hívjuk , ha nálunk van az egyik játéka és ő azt húzkodja első szóra 'ereszd!!' el is engedi és várja hogy dobjuk el neki..de vissza nem hozza..


hogy taníthatnám meg neki hogy az eldobott dolgokat hozza vissza???


válaszokat előre is köszönöm..


2011. dec. 21. 16:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem tudom nekem a 9 hetes kutyám már visszahozza a játékát. Mi ronggyal kezdtük el húzgáltuk előtte elkapta kicsit játszottunk utána csak egy lépésnyire dobtam el ha nem hozta megint játszottunk újra eldobtam akkor már visszahozta megdicsértem nagy játék és egyre messzebb dobtam de fontos hogy csak addig játssz vele amíg élvezi. Mi 2 hét alatt elértük azt hogy 10-15 méterről vissza hozza viszont nem mindig ereszti el :)
2011. dec. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi a gyors a választ, akkor majd megpróbálom :)
2011. dec. 21. 16:50
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok itt egy link: [link]

talán hasznos lehet. Sok Sikert hozzá:)

2011. dec. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Amikor éhes a kutya (vacsi/reggeli előtt) gyakorold leve az apportírozást. Csak szép lassan, lépésről lépésre kezdd el a tanítást és ne a kedvenc játékával kezdd, inkább valami közönbös tárggyal. Csak finoman dobd el pár méterre és mikor megfogja, a kajával csalogasd magadhoz. Csak akkor fogadd el, ha a közeledben teszi le, ilyenkor mehet a kaja. Napi pár gyakorlással egy-két nap alatt megtanulja.

Vagy csinálhatod két tárggyal, pl. két labdával, de arra figyelj, hogy lehetőleg ugyan olyan tárgyak legyenek, mert a kutya különbséget tehet a kettő között, és már nem feltétlenül szívesen hozza vissza. Ekkor szintén csalogatod a kutyát, de a jutalom a másik tárgy. Ez akkor jobb, ha a kutya jobban motiválható így, mint ennivalóval.

2011. dec. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat és a linket ,mindjárt el is olvasom


ha kaja van akkor a játékok egyáltalán nem érdeklik eldobhatjuk bármelyik játékát oda se figyel csak a kajára úgy hogy az esélytelen..

2011. dec. 21. 17:13
 6/11 anonim ***** válasza:

(Előző vagyok) Ez a jobb, ha a kutya jobban motiválható kajával. Az apport is eleinte csak egy trükk. Nem tudom, hogy neveled a kiskutyát, de ha elkezditek az ennivalóval való tanítanítást, akkor nagyon hamar rá fog jönni, hogy mit is vársz tőle. Ha elkezded tanítani az ültetést, fektetést (kajára, büntetés, "kényszerítés" nélkül), meg fogja tanulni, hogy a jutalomfalatért neki tenni is kell valamit és nagyon gyorsan fog fejlődni (kreatívabb lesz, gondolkodni fog). Akkor elő lehet venni az apportot is.

Addig próbálgathatod a két tárgyas apportot.

2011. dec. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

már megtanítottuk neki az ül,fekszik,pacsi,nyuszi ülés(piti), és a "szégyeld magad"-ot olyankor le mutatunk a földre és leteszi a fejét de ez még gyakorlás fázisba van :)


a két tárgyast már próbáltam ,az se jött össze , eldobom a labdát akkor elszalad vele kb 2-3 m-re van tőlem és mutatom a másikat a kezembe ,erre ott ahol van leteszi és oda fut hozzám a másikért ,akkor lenne jó ha azzal futna hozzám, de nem ..majd próbálkozok még..nem adom fel..a másik idősebb kutyámat is sok trükkre megtanítottam és votl amelyiket egy hétig minden nap gyakoroltam mire sikerült :)

2011. dec. 21. 17:28
 8/11 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Más tanácsot nem tudok adni neked, mint amit már kaptál. Azért írok, mert szeretnélek megnyugtatni. Nem vagy egyedül...:) Nálunk ugyanez van, sok trükköt tud már a szintén 6 hónapos kutyám, de az apport... Én mondjuk az elején elrontottam tulajdonképpen leneveltem az apportról, véletlenül, hiába elsőkutyás gazdiknál talán belefér..:)


Viszont semmiképpen se gondold, hogy nem okos a kutyád, ez nem ezt jelenti! Csak éppen nagyon szereti a pociját, ezért dobja el a játékot, mikor meglátja nálad a kaját.. És így azért nehéz megtanítani az apportra...:)

2011. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

én okosnak tartom a kutyámat , mert nagyon gyorsan és hamar megérti a dolgokat :)

köszi a választ :)

2011. dec. 21. 22:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy 6 hónapos korban mennyire válik be, de mi az utolsó almunkkal már tanítgattuk az apportot 7-8 hetes korban (angol cocker spániel).

Mi úgy csináltuk azokkal a kölykökkel, akik nem akarták visszahozni az eldobott tárgyat, hogy kötöttünk rá damilt. Eldobtuk, kiskutya utána, fogta, ha jött dícsértük, ha nem akkor tulajdonképpen horgásztunk (finoman magunkhoz húztuk és dícsértük! Bejött!

2011. dec. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!