Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja?

Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Ma elhoztam barátomtól egy másfél hónapos cocker spániel kölyök kutyát.

Egészen idáig minden rendben volt, szaladgált, ivott, evett(igaz nem sokat, 2-3 katona hús falatkát) és hirtelen mintha megszállta volna valami, kedve 0, inni se enni nem akar, és nem volt még "nagy wc".

Egy kicsit aggódom, vagy ez normális, és esetleg hiányzik neki az annya?


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. dec. 21. 21:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
6 hetesen még szüksége van az anyjára a kicsinek! Minimum 8 hetesen lehet elhozni. Ha tudod, vidd vissza erre a pár hétre. Ha rosszabbul lesz a kiskutya, az orvost HÍVD KI! Ne te vidd, mert oltások híjján könnyen parvos lehet.
2011. dec. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
hát lehet hogy az hogy az új a hely és nincs ott az anyukájával, ez megviselhette , ha holnap is ez lesz vele vidd dokihoz minél hamarabb!!
2011. dec. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Megva a probléma oka. kivittem evett ivott. és ilyen csavarodó giliszta feelinget sz*rt. bélférges?
2011. dec. 21. 22:57
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen. Állatorvostól kérj féreghajtót minél hamarabb!
2011. dec. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Rendben értem! Holnap felhívok egy állatorvost, ugye kitud jönni házhoz? Mert sajnos nekem nincs jogsim, mivel fiatalkorú vagyok, anyámék meg dolgoznak késő estig.
2011. dec. 21. 23:04
 6/14 anonim ***** válasza:

Mondd meg az orvosnak, hogy férges a kiskutya. Ezek szerint nem volt féreghajtva és az első oltását sem kapta meg.

Ne engedd beoltani ,ha kijön az orvos! Előbb a férgektől szabaduljon meg szegény. Két hét múlva ismételni kell a féreghajtást.

A barátodat pedig világosítsd fel, hogy már 3 hetesen el kellett volna kezdeni a féreghajtást a kölyköknél. Akkor 6 hetesen már megkaphatták volna az első oltást.

Felelőtlen !

2011. dec. 22. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ja, és addig semmiképp ne puszilgasd, meg ilyesmi, és alaposan moss kezet. ha meg te is férgeket kakilsz, menj orvoshoz teis.
2011. dec. 22. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Féreghajtás, minél előbb. Nagyon legyengíthetik a férgek, ha már sokan vannak. Aztán majd Parvo oltás, de ezt az állatorvos úgyis mondja.

Egy tanács: ne hússal etesd. 6 hetes kiskutyának az nem a legmegfelelőbb, pláne ne nyerssel. A konzervek többsége szinte semmi tápanyagot nem tartalmaz, csak az ízük/szaguk jó, azért imádják a kutyák. Vegyél (vagy vetess) valami jó minőségű száraztápot (sajnos elég drágák, de Chappitől nem fog szép nagyra nőni a kutyád...) és ha szükséges, áztasd be langyos vízbe, mielőtt neki adod, hogy megpuhuljon. Bár lehet, hogy elrágja szárazon is, ki tudja.

És hagyd, hadd pihenjen valami jó meleg helyen. Iszonyú nagy váltás ez neki, hogy hirtelen elkerül anyu meg a tesók mellől (valóban, kicsit túl fiatalon). Pláne még férges is, nem csoda, ha bágyadt. Egy ekkora kutyának még rengeteget kell aludnia, az újdonsült gazdi meg malmozhat, míg a kicsi felébred és újra lehet vele játszani egy fél órát. :)


Jó kiskutyázást!

2011. dec. 22. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem voltak tesói, mert a kérésemre csak ezt az egyet hagyták meg a többit pedig agyonütötték.


Egyenlőre minden rendben vele délután valószínű megkapja a féreg irtót.

Illetve még az lenne a kérdésem, hogy ha megkapja akkor eléggé megnő majd a "nagy wc"-k száma. Igaz?

2011. dec. 22. 10:32
 10/14 anonim ***** válasza:

Off: Agyonütötték???

Hát gratula a barátodnak és családjának! Hátha őket is agyon üti valaki!

Nem csoda, hogy férges a kutya, vagy egyéb más baja van...

2011. dec. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!