Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kibírjátok, amit Jan...

Ti kibírjátok, amit Jan Fennel tanácsol a Kutyapszichológia c. könyvében, hogy ne köszöntsétek a kutyát, amikor hazaértek?

Figyelt kérdés
Hogy néz ki nálatok az első 5 perc, amikor hazaértek?
2011. dec. 22. 19:16
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
én odaszólok nekik, hogy: sziasztok, de őknem jönnek oda,mert tudják,hogy először lepakolok, átöltözöm és majd utána foglalkozom velük. Mivel kölyökkoruktól így volt, nemvolt mit "kibírni",soha nem rohantak le érkezéskor.
2011. dec. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
71%
Hazaérek, már elég, ha annyit mondok, hogy tünés innen, ő szépen arrább rohan és megáll tőlem úgy 10 méterre. (ugye ilyenkor a kutya kint van a kertben nálam), ilyen latyakos időben én bemegyek, átveszem a kabátom valami itthoni pulcsira, szép lassan kisétálok majd behívom. Ezután nagy játék, öröm, fülpuszi, ilyesmi. Egyébként én azt vettem észre a kutyámon, hogy ha megcsinálom ezt, akkor sokkal boldogabb, tovább játszik velem, mintha csak szimpla üdvözlés van, enélkül a procedúra nélkül. :)Ha kidombolta magát, mehetünk be a házba.
2011. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
50%

Nem! De szerintem ez hülyeség is egyben.


Belépek a kapun köszönök nekik. Lepakol a cuccom és egy jó nagy simogatás.

A kutyák mégis hallgatnak rám, nem ők a főnökök hanem én, és ezt ők is jól tudják.


Szerintem ha a kutya jól van nevelve és tudja hogy ki a főnök akkor egy köszönéstől nem lesz gond....

2011. dec. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
82%

Erre sztem csak akkor van szükség, ha a kutya alapból "hatalomra tör". Tehát egy normális gazda-kutya kapcsolatba lazán belefér az üdvözlő simogatás, ahogy az ágyban alvás is.

Egyébként az egyik kutyám nem is igényli az üdvözlést, hozzám rohan, kedveskedve térden rúg és elnyargal, hogy kiélje az örömét valamin, a másikról pedig tényleg nem szabad tudomást venni, mert rögtön hoz valami játékot, cipőt vagy egyebet, de ő elég domináns típus, és megfigyeltem, hogy sokkal nehezebben kezelhető és bizonytalanabb, ha arénát csapok az üdvözlés körül, ill. ha hagyom, hogy bármikor odatörleszkedjen hozzám.

2011. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
50%

Hát igazából nem annyira...

Pedig nekem 4 kutyám van...

Viszont ha elmegyek és ők nem jöhetnek velem, akkor nem köszönök el, nem mondok semmit... és úgy látom, ez nekik is jobb így... Ha nem mondok semmit, nem is tolonganak a kapu előtt... Ha viszont séta, akkor mind tudják, mi jön...


De ők jobban örülnek nekem az érkezéskor...

Szóval igyekszem nem kimutatni, hogy Babcikááááák... babusciiik...:D Aztán az sem katasztrófa, ha ez nem sikerül és én is látványosan örülök...


Ha amúgy látszik rajtuk, hogy tudják, kinek hol a helye, akkor szerintem nem katasztrófa, ha nem teljesen tartod be ezt a tanácsot...

2011. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim válasza:
84%
Nekem van egy kutyám, és szerintem hülyeség nem köszönteni! Egyet viszont mi is betartunk, és működik: előbb a többi családtagnak köszönünk, és utoljára üdvözöljük a kutyát.
2011. dec. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
55%
Minden bizonyára vannak kutyák, akiknél hasznos lehet az ilyesmi, de ha a kutyáimmal rendes kutya-ember kapcsolat van, akkor ez egy egy oltári nagy hülyeségnek tűnik így olvasva. Mivel viszont mielőtt elhamarkodottan mondanák véleményt, szeretem átgondolni a lehetőségeket. Lehet pl. egy falkavezér szerepre pályázó dobbermannál nem árt az ilyesmi, de nekem eszembe nem jutna, mert hát semmi de semmi értelme egy olyan kutyánál, akivel minden a legnagyobb rendben, és minek b*sztassam feleslegesen azt a kutyát, amikor neki is, és nekem is jól esik az, ha hazaérve valaki-a kutya nagy örömmel fogad! XD
2011. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat :)


Nekem természetellenesnek tűnik, hogy belépek az ajtón és valaki örül nekem, én is egész nap azt vártam, hogy mikor ölelhetem meg és ne tegyem meg 10-15 percen keresztül...


Nálunk úgy zajlik, hogy belépek az ajtón (panel), a kutya már ott vár, kaparja az ajtót, hogy nyíljon már ki. Bejövök, köszönök neki "Szia Piciiiim" :D és jön hozzá a gügyögés, ilyenkor a kutya már annyira örül, hogy rendesen kileng :D Ezt követően lepakolok, leveszem a kabátom, cipőm, stb. És leguggolok hozzá, majd jól megdögönyözöm. Persze ha a férjem itthon van, akkor őt köszöntöm először :)

2011. dec. 22. 19:41
 9/36 anonim ***** válasza:
87%
Lehet, hogy természet ellenesnek tűnik, valójában viszont ez a természetes. Egymással is így vislekednek. Meg lehet figyelni olyan kutyafalkákban, ahol van egy határozott, domináns egyed. A gond inkább az, hogy sokan ezeket szentírásnak veszik, holott ezek csak arra az esetre vonatkoznak, ha gond van a kutya-gazdi kapcsolattal. Ha hallgat rád a kutya, ha bármilyen körülmények között be tudod hívni (pl. kant tüzelő szukáról), akkor ezekre a gyakorlatokra nincs szükséged! Akkor simogathatod hazaérkezéskor, az ágyadban aludhat stb...
2011. dec. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
87%
Ez akkor kell, ha nem tökéletes a rangsor, ha a kutya nem fogad szót minden helyzetben. Márpedig kevés embernél tökéletes a kapcsolat. Ezalatt azt értem, hogy én pl. nem tudom lehívni a kutyámat a nyulakról szántóföldön, ez reménytelen. Ha elindul se hall, se lát. Vagy épp a múltkor volt, hogy felvett valami régi csontot a földről séta közben, holott tudta, hogy ez tilos. Bepróbálkozott, ennyi az egész (nyilván utána frissítettem az emlékezetét, hogy a szabály az szabály). Mondjuk az én kutyám egy full domináns eb, de azért szerintem nem sok gazda van, akiknek a kutyája mindig tökéletesen kontrollálható és minden szabályt betart. (Ettől függetlenül persze a kutya tökéletlen, hisz élőlény.)
2011. dec. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!