Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Nagy baj van a...

S. O. S! Nagy baj van a kutyámmal?

Figyelt kérdés

4 hete megsérült a szeme,saját magának belekapott a körmével.Kétszeri elvittük orvoshoz és akkor nem látszódott csak a szaru hártya sérülése aminek max. 10 nap alatt el kellett volna múlnia.Azóta van neki kutya tölcsér,hogy ne vakarja amíg tejesen nem gyógyul meg.

A baj ott van ,hogy most vettem észre mint, ha kilyukadt volna a szemgolyója. Akkora kis horpadás van ,mit egy pupilla közepes fénybe. Mi lehet ez?

Egyik orvos sem ér rá Baján alól lakom. Mind végig telefonáltam. állítólag Szekszárdon van ügyelet,de ott is telefonon azt mondták,hogy 18 kutya vár sürgős műtétre és nem fér bele az időbe ,csak kedden. Csak megnézni tudja.

Na most annyi pénzünk nincs karácsony előtt,hogy azért oda utazzak a kutyával,hogy csak megnézze és kész. Sajnos autónk sincs.Senkit nem tudok meg kérni ma,hogy vigyem el.De ezzel még nem segítenek rajta,mert sorra kel kerüljön.Tehát marad a Baja város és a kedd.


De ha van valakinek akinek a kutyája szeme így megsérült és meg tudná mondani ,hogy mi ez nagyon hálás lennék.

Remélem nem vakul meg?Vagy a szemét nem kell kiszedni vagy ilyesmi? :(


2011. dec. 24. 18:07
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírási hibákért*** nagyon ideges vagyok!
2011. dec. 24. 18:10
 2/29 anonim ***** válasza:

Próbálok Neked segíteni.. Keresgéltem a neten. Idáig ezt találtam a szemről.

[link]


Hasonlít valamelyikhez?

2011. dec. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:

Na, itt is van írás:


A szaruhártya a szemgolyó legkülső, teljesen átlátszó rétege. Ez képezi a szem és a külvilág között a határvonalat. Ha valamilyen mechanika ok miatt a szaruhártya megsérül, normális esetben nagyon gyorsan regenerálódik. Ha ez a regeneráció mégsem történik meg időben, vagy a kiváltó ok folyamatosan fennáll, kialakul a szaruhártyán egy fekély. A kiváltó okok között lehet említeni a genetikai hajlamot (pl. boxer, bulldog stb), az állandó mechanikai irritációt ( pl. rendellenes helyen fejlődő szempilla, befelé forduló szemhéj, toklász a 3. szemhéj alatt stb.), vagy a csökkentBoxerfekély vagy felszínes nem gyógyuló szaruhártyafekély könnytermelést. A szaruhártya fekély általában fájdalmas, az állatok hunyorognak, kerülik a fényt, szemüket dörzsölik, jellemzően erős váladékozás alakul ki. A szemet vizsgálva sokszor már szabad szemmel is látható az anyaghiány a szaruhártyán, bár kisebb fekélyek csak speciális szemfestés után válnak láthatóvá. Ha a fekély mélysége növekszik, vagy fertőzés következtében a szaruhártya mélyebb rétegei bomlani kezdenek (lágyuló fekély), a szem kilyukadhat, amikor még az azonnali, leggondosabb állatorvosi beavatkozás mellett sem biztos, hogy meg tudjuk menteni a szemet.

A szaruhártya fekélyek kezelésénél legfontosabb, hogy a kiváltó okot megszüntessük (pl idegentest eltávolítása, rendellenes szempilla epilálása stb). A fekély kezelése lehet gyógyszeres, és műtéti. Gyógyszeres kezeléssel akkor próbálkozhatunk, ha a fekély nem túl mély, nem fertőzött, és csak pár napja áll fenn. Ebben az esetben antibiotikumos, tápláló, és gyulladáscsökkentő szemcseppek felváltva történő alkalmazásától várjuk a sikert. A szemcseppeket nagyon gyakran, általában óránként szükséges alkalmazni, és a gyógyuláshoz elengedhetetlen, hogy a kutya vagy macska védőgallért viseljen, különben a szem dörzsölése miatt újabb sérüléseket tud okozni magának.

Kutya mély szaruhártyafekélyeHa a fekély mély, fertőzött, vagy régóta áll fenn, illetve ha a gyógyszeres kezelés sikertelen, szükség van a szem műtéti ellátására. Nem gyógyuló felszínes szaruhártyafekély (boxer fekély) esetén a műtéti megoldás lényege a fekély szélének felújítása, illetve a szaruhártya eresedésének elősegítése azért, hogy a gyógyulást hozó folyamatok újra erőre kapjank. Mély, vagy fertőzőtt szaruhártya fekély esetén a műtét során a kötőhártyából egy kis, vékony darabot varrunk foltszerűen a sérült szaruhártya részre. A műtét elvégzéséhez speciális felszereltségre (pl megfelelő nagyítás), és szemészeti műtétekben jártas állatorvosra van szükség.

A szaruhártya sérülések, fekélyek az esetek döntő többségében sikeresen gyógykezelhetők, de ehhez sok türelemre, gondos otthoni ápolásra, és sokszor műtéti ellátására van szükség.


Mindjárt adom a képet is

2011. dec. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi,,igen ezt már én is megnéztem,sajnos nem találtam benne,de van egy kép, amelyik mikor még nem lyukadt ki olyan volt,de így ilyen nincs.

Arra gondoltam talán felhólyagosodhatott neki és az fakadt ki?? Nem tudom,,,de nem vakarja.Most is alszik szegényem.Ha volna olyan fényképezőm csinálnék fotót,de csak 5 pixeles van és félek a villanótól fájni fog neki. Ráadásul még látszani is alig fog. :(

2011. dec. 24. 18:56
 5/29 A kérdező kommentje:
Pont elküldtem a választ,,várom a linket,,köszönöm!!
2011. dec. 24. 19:01
 6/29 anonim ***** válasza:

Itt a cikk oldala. Ott van egy fotó is mellette.

[link]

2011. dec. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, ha megteheted, szemészhez kellene menned vele majd.Tudom...ünnepek jönnek. A gond annyira tudja, mikor jöjjön :((
2011. dec. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
De kihez vigyem?Itt Baján senki nem vállalta. Az összes állat orvost felhívtam.Ember szem orvoshoz elvinném ,de kidobnának,kutyástól mindenestől. Ráadásul Szent este van :(
2011. dec. 24. 19:08
 9/29 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem az ünnepek alattra gondoltam. Utána.

Megnézted a fotót? Hasonlít a lyuk?

2011. dec. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

Meg néztem egyikre sem hasonlít. De nagyon elvagyok keseredve.8 éves sicu mopsz keverék. Ő az első kutyám.Itt a képen 3 éves

[link]

Abba bízok,hogy nem komoly,mert nem fáj neki.remélem csak a szaruhártya vagy nem tudom-ez ilyen anyai ösztön.

2011. dec. 24. 19:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!