Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Le tudom szoktatni Golden...

Gabrielli kérdése:

Le tudom szoktatni Golden Retrieveremet hogy ne "viaskodjon" az udvaron az összes létező növénnyel? És hogy ne vegyen mindent a szájába?

Figyelt kérdés

Egy hete hoztam haza egy 12 hetes goldit, imádnivaló, nagyon játékos kutyus. Két napja viszont nagyon leköti a hó alol előkandikáló növények mielőbbi eltávolítása! Tavaly ültetett ribizli, áfonya és málna bokraim is kezdték felkelteni az érdeklődését.

Hogy lehet leszoktatni egy kutyust erről a tevékenységről, és hogy mindent ne vegyen egyből a szájába?


2012. jan. 4. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Megvárod, amíg felnő, addig pedig felügyeled a játékát, és megtiltod neki, amit nem szabad csinálnia, azzal együtt, hogy adsz neki más alternatívát, amin kiélheti a világ megismerésére vonatkozó ösztöneit. Gondolom nincs szívetek egy három hónapos embercentrikus kiskutyát egyedül kivágni a kertbe, úgyhogy nyilván jelen vagytok, amikor kiviszitek játszani. Szóljatok rá, és adjatok neki más elfoglaltságot.
2012. jan. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Te 78%-os, nemtom ki vagy, de már sokadik kérdésnél fejted ki a gondolataimat sokkal diplomatikusabban, mint ahogy én tenném :)

Teljesen igaza van az előttem szólónak. Egy ekkora kutya az ideje nagyrészét alvással tölti. Minél inkább le van kötve az ébrenlétek alatt, annál több időt. Szóval tessék szépen szórakoztatni, jó alaposan elfárasztani, mikor ébren van és elmegy a kedve a virágoktól.

2012. jan. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
#2: én sokáig Akitekivel voltam így, hogy jé de szépen megfogalmazta, amit én néhány csúnya szóval tűzdelve szerettem volna :D Örülök, hogy ennyien vagyunk itt hasonló véleményen :))
2012. jan. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet hogy rosszul fejeztem ki magam, tehát megismétlem:

Terméyzetesen nem hagyom egyedül a kertben a kutyust. De egyelőre, mivel még az egész oltást nem kapta meg ezért nem vihetem még utcára sétálni. Napi kb. 4 órát vagyok kimondottan vele, ekkor csakis vele foglalkozom. Szerintem még igenis ki van fárasztva, tehát nem ezzel volna a baj. Két napja kezdett elmenni a hó (Csjkszeredában élek) és miközben pontosan úgy szaladgál velem és játszunk mint eddig aközben kezdi felfedezni a növényzetet. Azonnal szájába veszi és még mielőtt reagálhatnék, már ki is tépi. És boldogan szaladgál tovább. Tehát én ezzel kapcsolatosan szerettem volna kérdezni.

2012. jan. 4. 17:59
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor akkor büntesd meg, miután kitépi. Vagy ne is engedd a növények közelébe. Akárhogy is, értesd meg vele, hogy az tabu.
2012. jan. 4. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!