Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem a két kutyát?...

Hogy kezeljem a két kutyát? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
A szüleimnek két kutyája van, egy németjuhász szuka és egy kaukázusi kan. Mikor otthon éltem csak a szuka volt, miután elköltöztem, akkor bővült a család a kan kutyával. Alapvetően szerintem mindkét kutya jó idegrendszerű, nyugodt természetű, a kapcsolatuk is jó. A gond akkor kezdődik, ha én otthon töltöm a hétvégét 2-3 hetente. Olyan mintha versengenének, teljes extázisban vannak, nem lehet őket külön kezelni, órákat töltök kint velük mire lenyugszanak. Csak velem szemben tapasztalható ez a viselkedés. Mi lehet erre a megoldás?
2012. jan. 4. 19:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne reagálj rájuk, amíg izgatottak a jelenléted miatt.
2012. jan. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Próbáltam nem reagálni, de ez a gyakorlatban úgy működhetne, hogy nem foglalkozhatom velük, mert ha ideiglenesen meg is szűnik, újra kezdődik ha valamelyiket hívom. Ha az egyik kutyával foglalkozom, rögtön ott terem a másik és lökik el egymást, nem nyugszanak. Közös játéknál is elég féltékenyek egymásra, az is elég nehézkes.(Persze csak ha velem játszanak) Még olykor apukámat is figyelmen kívül hagyják, ha rólam van szó, pedig ő elég következetes.
2012. jan. 4. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!