Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire használtok klikkert...

Mennyire használtok klikkert a kutya tanításához?

Figyelt kérdés
2012. jan. 5. 16:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nagyon. Nem a hardcore klikkeres formálással dolgozom, csak a jutalmazás pontosítására használom, de így is csodákra képes. Így persze sosem lesz cirkuszi bemutatós kutya, de engem meg az nem is érdekel :)
2012. jan. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindig. Van klikkerszavam is, de azt is csak akkor használom, ha nincs a közelben a klikker és nálam épp van egy falat kaja. A tanítás hat fajtájából 4-et aktívan használok majd minden nap (a célkövetést elég ritkán, utánzást meg szinte egyáltalán nem). És bár nem církuszi kutya az enyém sem, de igen sok trükköt tud, mindet klikkerrel tanítottam. Én nagyon szeretem ezt a módszert.
2012. jan. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#2 Ezt a tanítás hat fajtáját felsorolnád? Még sosem hallottam így számszerűsítve :D
2012. jan. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze.

Célkövetés, megvezetés, modellezés, elkapás, formálás, utánzás.

2012. jan. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon, őszintén szólva már el sem tudom képzelni hogyan lehet anélkül új dolgokat tanítani :)


Mondjuk én káoszkapitány vagyok ahhoz, hogy mindig legyen nálam klikker, ezért aktívan használom az 'úgy' klikkelőszót, formáláson kívül nagyjából mindenre jó.

2012. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kösz :) Mindig tanul újat az ember. Bár ezeket mind olvastam már, meg tudom, hogy mit jelent, csak így olyan tankönyvien idegennek tűnt, vagy hogy fogalmazzak :)
2012. jan. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj az, ha meg van fejben az embernek, hogy 6 féle van, ha elakadsz egy feladattal akkor jól jön, hogy át tudod gondolni, hogy hogyan, melyik módszerrel lehetne még nekiállni :)
2012. jan. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Akkor én is veszek 1-t, mert kész szenvedés így tanítani nekem. Remélem könnyebb lesz valamivel.

És hogy kell csinálni? Honnan tudja a kutya hogy a klikker egy jó dolog? Hogy ismerkedik meg vele?

2012. jan. 5. 17:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Nagyon használom. Nagyon hasznos de el is lehet rontani utána kell olvasni. A szomszédunk rendőr és a bombakereső kutyájával is klikkereznek.
2012. jan. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
[link] olvasd el párszor kezdetnek nem rossz. :)
2012. jan. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!