Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy ivartalanítsam szuka kutyám?

Hogy ivartalanítsam szuka kutyám?

Figyelt kérdés

Szuka kutya, 25 kg.

Felszívódó varratokkal érdemesebb műttetni, vagy olyannal, amivel vissza kell járni varratszedésre?


Kicsit meg vagyok zavarodva. Hogy működik?

A petefészket kiveszik, vagy a petevezetéket kötik el? És a méhet is kiveszik? Ez opcionális, nem? Mert barátnőm kutyájának a méhét bent hagyták.

De én úgy szeretném, hogy minden lehetséges betegség forrást szedjenek ki belőle. (Na jó ez most kicsit furán hangzott)

Szóval a kérdésem: Kutya petefészkének, és méhének eltávolítását kérjem? A petevezetékkel mi lesz? Azt is kiszedik?


Nagyon köszönöm a válaszokat!


2012. jan. 7. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk nem felszívódó varratokat használtak. Az orvosunk jobban szereti ezt, mivel nincs fertőzésveszély, plusz varratszedésen még meg tudja nézni a kutyát.


Optimális esetben mindent kivesznek, ezt nem is kell mondani. De ha úgy gondolod, kérdezz rá az orvostól.


Ja, és ne félj! Rutinműtét.

2012. jan. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az enyém még csak előtte áll, de sebragasztós módszerrel lesz műtve, kulcslyuk technikával, és csak a petefészkét szedik ki, a többi marad. Azért ezt választottam, mert kicsi a heg, alig van fertőzésveszély, és ha a méhet is eltávolítják az nagyban növeli az inkontinencia kialakulásának az esélyét.
2012. jan. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Akiteki ***** válasza:

Mindenképpen ragaszkodj hozzá, hogy mindent távolítsanak el. Semmi értelme az ivartalanításnak, ha csak elkötik, vagy valamit benne hagynak. A petevezeték nem tud ott maradni, ha a petefészket és a méhet is kiveszik.

A varratoknál ne válogass, minden orvos másra esküszik, ők jobban tudják miért.

2012. jan. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van, vegyenek ki mindent, használni már úgysem fogja, viszont súlyos betegségeket okozhat. A varrat meg szerintem tökmindegy, mindkettővel sikeres műtétek százezrein, talán millióin van túl az emberiség.

Persze ha olyan hiperszuper rendelőben jársz, ahol varrat nélkül csinálják, hogy két pici lyukon keresztül szednek ki mindent, akkor arra csapj le, sokkal jobb a kutyának, mintha varratokkal kéne mászkálnia.

2012. jan. 7. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
Laparoszkópiával (a két pici luk) nem tudják a méhet kivenni. Azzal csak elkötik a petevezetéket.
2012. jan. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A petevezeték-elkötést ma már nem használják, legalábbis hivatalosan. Ahány állatorvosnál én rákérdeztem (érdeklődés szintjén), mindegyik felhördült az említésére.


Nagyobb műtét, ha a méhet is kiveszik, de hosszútávon tisztább sor. Rutin műtét, nem kell aggódni. Az én kutyámnak is minden alkatrészét kivették, és másnap már vígan rohangált, azóta nincs se tüzelés, se daganat, se méhgyulladás, csak gyönyörű haj és hejehuja.


A varrathoz: a bőrt nem felszívódóval szokták megvarrni, legalábbis a legtöbb doki, de ha gondolod, kérdezz rá. Úgyis úgy csinálják, ahogy legjobbnak látják. 7-10 nap után kicsipkedik a varratot a kutya bőréből. Bár addigra lehet, hogy magától is kipotyog egy-kettő, az én kutyám legalábbis elkoptatta a varrófonalat (rejtély, hogy hogyan).


Annyit tehetsz, hogy a sebet naponta átkened Betadine-nal. Szebben gyógyul, és nem fertőződik el. És persze figyelni kell, hogy ne nyalja a sebét a kutyus. Ez megoldható, ha kötést teszel a hasára (bár az első pár nap után jobban gyógyul a seb, ha "szellőzik"), vagy ha gallért adsz rá. Nagy bajt csinálhat, ha szétnyalja a sebet. És a műtét után pár napig csak kevesebb ételt adj neki, és lehetőleg lágyat (konzerv), legalábbis nekünk ezt tanácsolták, mert ettől lágyabb lesz a széklete, és kisebb fájdalommal tud üríteni.

Szóval ne izgulj. :) Könnyebb az élet egy ivartalanított szukával.

2012. jan. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Yukióóóó ***** válasza:
Mindent kérdezz meg az altatás utáni állapotról és az az utániról is ,ugyanis sok orvos azt hiszi , hogy a gazdinak is ez EGY a sok rutin műtétből ÉS PERSZE MINDENT TUD RÓLA !! Ezt csak azért írom le mert a 1,5 éves szukám aki csupa erő-izom kutya volt egy állat orvos ivartalanítás után tette el láb alól , úgy hogy nem mondta el ébredés után mi a teendő , felkelt ivott -pisilt ezek után reggelre megmerevedve találtam rá a fürdő szobánkba ! Vissza vittem a gallért és hozzá vágtam az orvoshoz mire ő közölte , hogy a kutyának ZSÍROS volt a szíve nem bírta az altatást ,csak az ismerősömnek köszönheti az orvos , hogy még az arcán van bőr ugyanis úgy szedtek le róla , mint pitbullt a pincsiről !!Fő a pontos tájékoztatás az orvos részéről !!!!
2012. aug. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!