Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtát ajánlanátok?

Milyen fajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek a természetben sétálni vagy futni, imádok úszni, lovagolni. Nagyon tetszik a dog dancing és a freestyle frisbee, ezeket biztosan csinálnám a kutyussal. Van egy másik kutyám is úgyhogy nem első kutyás vagyok.

Közepes testű, könnyen tanuló, vízkedvelő, apportos, mozgékony fajta legyen.



2012. jan. 7. 21:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Nem lehetne egy keverék?
2012. jan. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
100%
border collie. :)
2012. jan. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
foxi, jack russel terrier, esetleg beagle
2012. jan. 7. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Már nézegettem a menhelyes oldalakat, meg tervezem hogy ellátogatok menhelyekre, ha megtetszik egy kutyus akkor onnan lesz. Csak én kölyköt szeretnék, és náluk még nem annyira egyértelmű hogy milyen természetű lesz felnőttként. Ezért gondolkodom fajtisztában is, mert hát róluk egyértelműbb milyen vérmérsékletű lesz.

Border collie szerintem sok lenne nekem mozgásban, azért egy ilyen kutyát minden egyes nap rendesen meg kell mozgatni mint fizikailag mint szellemileg. Bár gyönyörű kutyák és ha külsőre választanék akkor ő lenne, de a vérmérséklet számít nem a külső.

foxi, beagle nem könnyen tanítható fajták, úgy tudom.

2012. jan. 7. 21:53
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Mudi! Minden tulajdonság, amit írtál rá, benne van, alkalmazkodóképes, nem olyan állandóan felhúzott verkli, mint a border, csak akkor pörgős, mikor kell, ezért jó együtt élni vele. "Gazdifüggő" fajta, könnyű motiválni, a szőre öntisztuló. Törzskönyvvel se egy drága fajta. Nem olyan csahos, mint a pumi és a puli. Nekünk kettő van, bár még csak négy hónaposak, imádjuk őket!
2012. jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kooikerhondjéról mit tudtok?

Úgy láttam (neten) vízimádó, mozgékony, tanulékony kutya. Közepes termetű és nagyon szép. Bár ritka fajta, de talán a közeljövőben tenyészteni fogják Magyarországon, az illetők leonbergit tenyésztenek jelenleg. [link]

2012. jan. 7. 21:59
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Ja, a mudi mellett még az is szól, hogy nagyon egészséges, ellenálló fajta, nincs szétszakadva show és munkavonalra, és más állatokkal jól megfér, hiszen a jószágra vigyáznia kellett. Nagyon labdásak, és imádják a vizet. A mudimentők honlapján nagyon jó fajtaleírás van sok képpel. Ha gondolod, privit is írhatsz :)

22/L

2012. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A mudi szerintem mozgásigényben majdnem egy szinten van a border collieval, ezért inkább őt sem vállalnám be. Meg úgy hallottam hogy elég ugatós fajta.

Panelba lenne a kutyus. Naponta kb. 2 órát foglalkoznék vele intenzíven(engedelmességi, frisbee, dog dancing).

2012. jan. 7. 23:43
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A mudi nincs olyan energiaszinten, mint egy border. Nálunk az a legeltetés terjedt el, hogy kihajtották az állatokat, addig pörgés, aztán csak legeltetés nem sok helyváltoztatással, egy-két huncut jószág visszaterelésével. Szóval addig a kutya nyugodtan fekszik a pásztorral. Ismerek több olyan embert, aki panelban tartja a mudiját, miután kialakult a napi rutin, semmi problémájuk nincs. Sőt, mind azt mondják, a kapcsolat szempontjából jobb is, és egyikük, egy profi túrázó azt mondta, az ő kutyájuk állóképessége jobb volt, mint a kertes házban tartottaké, lehetett látni egy-két rendezvényen, ha kergetőzésbe kezdtek a mudik, kié bírta legtovább...

Ez a lány is panelmudis, nagyon szórakoztatóan ír:

[link]


A felesleges ugatásról meg le lehet nevelni, de amúgy sem olyan "beszédes" fajta, mint a pumik. Azok mindenre csaholva reagálnak, még a kapott utasításra is :)

Nálunk már csak halk, "hasbeszélő" vuff van gyanús eseményre, és akkor ugatnak, ha valaki megáll a kapunál, a faluban ugató kutyákhoz csatlakozásról is leszoktak. Így ők is nyugodtabbak.

Ez pedig a leglátogatottabb mudi fórum:

[link]

2012. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A vizsla a megfelelő választás. Nagyon sportos, és kibírja panelban
2012. jan. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!