Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanított kutya tüzel?

Ivartalanított kutya tüzel?

Figyelt kérdés
1,5 éve ivartalaníttattam a szuka kutyámat, és ma vettem észre, hogy tüzel. Teljesen ki vagyok akadva. A legjobban az bosszant, hogy már az első műtétet is nagyon nehezen viselte, és most még egyszer ki kell tennem ennek. A másik meg, hogy erre nem voltam felkészülve, így nincs annyi pénzem, hogy újra megműttessem. Persze vissza vihetem oda, ahol először csinálták, és akkor muszáj lenne ingyen megcsinálniuk, de most vigyem vissza egy olyan orvoshoz, aki egyszer elcseszte?
2012. jan. 9. 13:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%
A kutyákhoz annyira nem értek, de nem biztos, hogy helyre tudják hozni ezt. Nem tudod a műtét során milyen szerveket távolítottak el? Biztos vagy benne hogy tüzel?
2012. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
53%

Kellett kapjál zárójelentést műtét után, ahol is le van írva, hogy mit csináltak.


Akkor tüzelhet, ha csak a petevezetéket kötötték el, viszont akkor sem értem, hogy miért másfél év múlva. Nem lehet, hogy pl hüvelygyulladása van?

2012. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem tüzelhet.

Milyen tüneteket látsz rajta?

2012. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Csak a petefészket vették ki. Be van neki dagadva, és vérzik is. A hüvely gyulladást nem tudom milyen. Már máskor is vettem észre, hogy kicsit megduzzadt neki, de akkor nem ennyire, és nem is vettem észre, hogy vérezne. Meg ugye nem is annyira nézegettem, hisz teljesen nyugodt voltam, hogy ivartalanítva van. Még jó, hogy a kanok sem ivarosak, szép lett volna, ha egyszer csak azt hiszem hogy elhízott, és meglep egy alom kölyökkel. Biztos bevittem volna az orvosnak, hogy tessék, ez az övé, nevelgesse ő, és keressen gazdit egy alom kölyöknek.
2012. jan. 9. 13:48
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a petefészkeket kivették, akkor nem tüzelhet. Más van a dolog mögött.
2012. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ivarszervi gyulladás-daganat lehet. Minél elöbb doki ... de a méh eltávolitását fogja javasolni.
2012. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__1520225-ivart..


A kutyád nem tüzel, hanem beteg. Vagy méhgyulladása van, vagy pedig hüvelygyulladása. Azonnal vidd el orvoshoz. Ha jobb nem, akkor ahhoz, aki a műtétet csinálta. És kijavítanálak, nincs elrontva a kutya műtétén semmi. Ez a jelenség (gyulladásos megbetegedés) előfordulhat azoknál a kutyáknál, akiket nem "pakoltak" ki rendesen. Ezért javasolt a teljes ivartalanítás, nem pedig a részleges. Mert a teljes ivartalanításnak van csak értelme, ha a kutya egészségét nézzük.

2012. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Jézusom, most a frászt hoztátok rám, daganat!
2012. jan. 9. 13:58
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, elolvastam. Keresek egy dokit. Simán megvártam volna, még lemegy a tüzelés, és akkor visszavittem volna a dokihoz.
2012. jan. 9. 14:03
 10/21 anonim ***** válasza:
Ezért kell az ivartalanítást mindig úgy kérni, hogy vegyék ki az egész berendezést, csak a baj van vele később...
2012. jan. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!