Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kóborkutyát befogadok,...

Ha egy kóborkutyát befogadok, az élete végéig csak az alkalmat fogja lesni, hogy mikor szökhet ki, és mindíg az utcára vágyik?

Figyelt kérdés
Mert ez a tapasztalatom, volt már 2-3 ilyen kutyám, amelyiket befogadtam, és egy óvatlan éjjel elszökött, azóta se láttam.
2012. jan. 9. 20:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
sajnos ez így van! tapasztalat! :(
2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem volt befogadott kutyám. Közel 15 évig volt nálam, soha nem akart megszökni.
2012. jan. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem így van. Egy kutya, akivel foglalkoznak, aki biztonságban érzi magát, és kihordják sétálni, az nem szökik meg.
2012. jan. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ezek szerint változó, csak azért kérdem, mert most is van nálam egy ilyen kutya, először nagyon félt, de mostmár mászkál, játszik, udvaron is volt, meg minden, de ha épp nem foglalkozunk vele lefekszik, és folyton az ajtót bámulja, attól félek ez is el fog szökni, igaz 1 napja van itt még csak.Ideiglenesen fogadtuk be,amíg nem lesz gazdája, de gondolkoztam rajta hogy megtartom, viszont félek hogy sosem lesz olyan kötődő mint egy olyan kutya aki kiskorától velem van.
2012. jan. 9. 20:54
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mennyit foglalkozol vele, és hogy milyen minőségben. Ha a kutya meg van nevelve, le van fárasztva, és elismer téged falkavezérnek, nem fog elszökni. Ha már megszokott téged, sürgősen kezdjétek el gyakorolni a behívást, és ha igazán jó kutyát akarsz, meglátogathatnátok egy kutyaiskolát is. Remek szórakozás mind a kutyának, mind agazdinak. Segítenek a kutyát tanítani, jobb kapcsolat alakul ki köztetek a közös munkától, és ami nem utolsó szempont, a kutya más kutyákkal is találkozik, ráadásul, úgy, hogyha baj van, az oktató tud segíteni. Szerintem egy próbát megér.
2012. jan. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Teljesen változó. Volt már több befogadott kutyám amiknek eszükbe sem volt kiszökni és volt ami nálunk született és 2hetente láttuk 3-4napra mert állandóan szökött. Van olyan kutya, ami azért van az utcán mert szerencsétlent megunták, kitették a szűrét és van olyan, aki elszökött valahonnan.

A szökésnek is több oka lehet. Elvileg, ha megfelelően le vannak fárasztva sétával, játékkal, szeretve és rendesen etetve vannak,nincsenek állandóan magukra hagyva, nem unatkoznak, akkor nem igazán vágynak máshová.

Mondjuk ha kan kutyákról van szó, akkor sok közülük egy tüzelő szukáért szinte mindent megtesz.

2012. jan. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A kóborlás egy rossz szokás az ilyen kutyáknál, és általában szoktak szökéssel próbálkozni eleinte, mert nem akarnak beleszokni az új életbe.

De ha biztosítasz neki egy falkát, ahova csatlakozhat, te leszel a falkavezére, eleget mozgatod, foglalkozol vele, akkor nem lesznek ilyen problémáitok. És az elegendő mozgást ahhoz képest értsd, hogy a befogadás előttig a nap nagy részét a szabadban gyalogolva töltötte, tehát ahhoz, hogy lefáraszd, aktív foglalkozás kell neki, nem csak két kör a ház körül.

2012. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ismerek olyan befogadott kóbor kutyát, aki azóta is póráz nélkül sétál az új gazdájával és esze ágában sincs elszökni.
2012. jan. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Imola Ágnes ***** válasza:
Tanitsd meg hogy ne menjen ki a kapun. Állj be a kapuba, előtte ültesd le, nyitogtasd a kaput, és amikor ki akarna szaladni állítsd meg, és vissza a helyére... ha ott marad, akár nagyon rövid időre is...dícsérd, jutalmazd...hamar megtanulja.Menhelyen vagyok önkéntes...tényleg kutyától függ...de több kutya is volt már aki visszaszökött hozzánk a menhelyre:)
2012. jan. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem utcakutyám van, akit jól meg is verhettek. Nem vágyódik oda vissza. Egyszer-kétszer fordult elő még az elején tüzelő szuka miatt. Ivartalanítva lett, az óta a nyitott kapun sem menne ki ha nem hívom.
2012. jan. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!