Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy zsírcsomó a kutyám...

Van egy zsírcsomó a kutyám oldalán és kikaparta. Mit csináljak? Állatorvosra nincs pénzem most.

Figyelt kérdés
Egyik napról a másikra (tegnap) a sima kis borsó méretű zsírcsomó piros lett és kicsit gennyedzett, körülötte kijött a szőre picit és ma reggelre kilyukasztotta magának, láttam benne valami fehér viszonylag szilárd csomót amit kiszedtem és lefertőtlenítettem utána. Most egy kb fél centi mély lyuk van neki ott és állandóan nyalogatja, néha meg is vakarja és olyankor picit vérzik. Én mindent megteszek amit tehetek de most nincs pénzem állatorvosra sajnos :( Ha tudtok valami kenőcsöt vagy valamit ami jó akkor légyszi írjátok le. Köszi
2012. jan. 11. 19:28
 1/9 A kérdező kommentje:
amúgy 2 és fél éves a kutyusom ha ez számít.
2012. jan. 11. 19:30
 2/9 anonim válasza:
64%
Kérj kölcsön pénzt, de ne kockáztasd a kutyád egészségét
2012. jan. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
10%
Van aole vera kaktuszod, kérj kölcsön egy ágat valakitől ha nincs. A levét préseld ki és csurgasd bele, negyed-fél óra alatt összeforrasztja a sebeket. Addig fektesd le és ne hagyd felkelni.
2012. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Betadin, vagy valami hasonló fertőtlenítő és amennyire tudod kötözd be a sebet. Ha kicsi, hamar begyógyul, ha nem bántja. Amikor még régebben a kutyám lábát megműtötték, az orvos javasolta a sebhintőport átkötözéskor. Ha nagyon vakarja az is jó, ha egy zoknit kötözöl a lábára, hogy ne tudja kivakarni a sebet annyira.

Ugye a lakásban van most?

2012. jan. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Lakásban tartjuk és kis borsó méretű lyuk van rajta és szebb mint tegnap volt. Amúgy meg köszi a "hasznos" tanácsot, ha tudnék kitől kölcsön kérni akkor megtenném.
2012. jan. 11. 19:54
 6/9 A kérdező kommentje:
Utolsónak: ez pontosan így van, mivel ez a seb pár óra alatt alakult ki nem tudhattam hogy ez lesz, de a sebet fertőtleníttem már többször is.
2012. jan. 11. 20:49
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
lekezeld akár Betadinnal naponta többször. A legfontosabb, ne tuja kikaparni.
2012. jan. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 ratata ***** válasza:
100%
Ha most mindenki akinek nincs pénze állatorvosra leadná a kutyáját dupla ennyi menhely se lenne elég nem értem mit akartok a kutyáknak szerető gazdát vagy hogy rácsok mögött éljen ?
2012. jan. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
mi menhelyről hoztuk őt és nagyon szeretjük. köszönöm a tanácsokat, már összehúzódott a seb most sokkal szebb mint tegnap, de azért leviszem majd orvoshoz hátha maradt benne valami.
2012. jan. 12. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!