Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy 2 hónapos kutyát mikortól...

Egy 2 hónapos kutyát mikortól lehet szobatisztaságra nevelni, és mikortól lehet furdetni? Koszonom a válaszokat előre iis!

Figyelt kérdés
2012. jan. 14. 11:44
 1/4 anonim ***** válasza:
Sűrűn hordod sétálni (1,5 óránként kb.) és akkor magától megtanulja, fürdetni meg szerintem már lehet :)
2012. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első pillanattól arra kell nevelni, hogy nem lehet akárhol piszkítani. Sokan használnak ún. kutyapelenkát, amit le kell tenni a földre a lakás egy pontján, és a kutyának meg kell tanulnia, hogy csak arra pisilhet, kakilhat.

Mások szerint ez nem jó módszer, és inkább leviszik az utcára, hogy megszokja, hogy ott kell pisilni. De amíg nincs meg minden oltása, addig ezzel óvatosan.

Fürdetni már lehet, de nem szabad túl sűrűn, mert az nem tesz jót se a bőrének, se a szőrének. Nekem hosszú szőrű kutyám van, 2 havonta szoktam kutyakozmetikushoz vinni.

2012. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A fürdetést leírták az előttem kommentelők.:)

És a szobatisztaságot is...csak még annyi: ha kiviszed a szabadra, és ott végzi el a dolgát, akkor mindig dicsérd meg, vagy adj neki jutalomfalatot. Így a jó rögzül be neki. :)

2012. jan. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem is viszed le 1,5 óránként, de a következőre figyelj: minden ébredés és minden etetés után valószínűleg ki kell mennie, ekkor vidd ki. Ezen kívül, ha kikéredzkedik, sokat ivott egyszerre vagy rég nem volt lent (mondjuk 3 órája). Persze hajnalban nem kell 3óránként felkelned :)
2012. jan. 14. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!