Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kuvasz kutyámon tenyérn...

8 éves kuvasz kutyámon tenyérnyi nagyságú tályogos seb jött elő egyik napról a másikra. A seb folyamatosan nő. Volt valakinek hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Korábban már voltak a kutyuson kisebb sebek a hátsó lábain, lassan gyógyóltak de idővel eltűntek. Most azonban egy hatalmas tályogos seb alakult ki a hátsó lábán egyik napról a másikra. Egyik éjjel elkezdett vérezni, és a kutyus rengeteg vért vesztett, hiszen csak reggel vettük észre. Azóta csak fekszik, már alig eszik. Voltunk állatorvosnál, aki nem tudta pontosan megmondani a betegség okát, csak annyit, hogy ha meggyógyul később is kialakulhat. Szurit adott neki (ezt hetente csak egyszer szabad beadni neki) e mellett kap kálcium injekciót, sprayt a sebre, és immun erősítőt amikor pár falatot eszik. 3 nap múlva kaphatná meg a következő szuriját, de félünk, hogy nem bírja ki addig. Főztünk már neki csirke májat a magas vas tartalma miatt a vérveszteség miatt. Tartunk a vérmérgezés veszélyétől is. Tehát minden tanács vagy tapasztalat megosztásának nagyon örülnénk.
2012. jan. 14. 19:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Másik doki, aki ki fogja deríteni az okot, és nem nyugszik bele, hogy nem tudja.

Vett mintát?

2012. jan. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igazából rég óta ismerjük ezt a dokit, és már a halál torkából is visszahozta a mopsz kutyusomat. Az a baj, hogy ilyen betegen ilyen nagy testű kutyát szállítani nem túl könnyű dolog. A környéken 30 km-es körzetben nincs jobb állat orvos. Azt mondta egyébként az állatorvos, hogy nem első eset a kuvaszoknál, és még nem sikerült kideríteni a betegség kiváltó okát.
2012. jan. 14. 19:36
 3/12 anonim ***** válasza:
Értem. Van a Netboardon kuvaszos topik. Ha beregisztrálsz, tudsz beszélgetni velük erről a témáról.
2012. jan. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez egy jó kiinduló pont.
2012. jan. 14. 20:19
 5/12 anonim ***** válasza:

Most néztem, a Netboardon nemigen írogatnak. Viszont ezt találtam Neked:

[link]

2012. jan. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

És ezt:

[link]

2012. jan. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a másodikon már tudtam is érdeklődni, az elsőhöz sajnos regisztráció után kell várnom 1 órát, de ott is fogok. Mégegyszer nagyon köszönöm.
2012. jan. 14. 20:50
 8/12 anonim ***** válasza:

Örülök, ha tudtam segíteni.

Azért, ha valami okosat megtudsz,megteszed, hogy írsz ide?

2012. jan. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen mindenképpen. Twitteren is kértem már segítséget.
2012. jan. 14. 21:53
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos sehol semmi információhoz nem jutottam. Viszont kapott antibiotikumot is a kutyus, így szerencsére már sokkal jobban van. :)
2012. jan. 19. 21:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!