Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a hámról?

Mi a véleményetek a hámról?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek a hámról nagytestű kutyáknál? Egyáltalán látjátok értelmét, ha nem szánhúzáshoz használják? Hogyan szoktattátok hámhoz a kutyát? Persze nem arra gondolok, hogy azért használják, mert nyakörvvel majdnem megfojtja magát a kutya, úgy húz..

2012. jan. 17. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%
Nagyktyákan ha nem húz akkor felesleges! Csúnyán mutat ha nem szánhúzó hám van rajta! De az meg felesleges utcára!
2012. jan. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
teljesen felesleges... kicsiknél is max ha nagyon nagyon kicsi fajta. A kontaktus, vezethetőség sokkal rosszabb...ha pedig húz tanítsák meg sétálni, hámban még jobban fog húzni
2012. jan. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Utazásnál használom a kocsiban főleg, mert így be tudom kapcsolni a kutyáknak való biztonsági övet. Nyakörvhöz nem lehet.

Egyébként én néha szoktam használni utcára is, mert írtó jól néz ki a kutyám hámja, a kapcsolattartáshoz meg fölösleges, legtöbbször még pórázt is elfelejtek vinni, hisz igazán nincs rá szükségem.

De amire a leginkább használom, az ÖV. Oda jól jön.

2012. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Akiteki ***** válasza:
Hám a sétakor arra jó, hogy a gazdinak jó hosszú keze legyen és jó kis izomláza.
2012. jan. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Rotis_lány ***** válasza:
Nálunk bevált a hám. Sokkal jobban megtudom fogni, mert a testét húzom vissza, nem a nyakát. Gyönyörűen megtanult így sétálni, már elég ha csak megfeszül a póráz, és visszavesz.
2012. jan. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Az átlag kutyásokat lebeszélem a hámról, mert a laza pórázos sétára nem nevelt kutyákra akarják tenni, "úgy nem fullad" címszóval...hám a nagyon kistestű, vékony nyakú-légcsövű kutyákra indokolt lehet, és a jól nevelt kutyákra, mérettől függetlenül.

Az a halálom, mikor találkozom a Duna-parton a minden más kanra támadó amstaff-fal és a szintén kanokra kitámadó nagy testű keverékkel: mindkét kutya gazdája hámmal sétáltatja, persze a kutya őrjöng, gazdi alig bírja megtartani a kutyáját, de az út szélére sem húzódnának le ám...múltkor összetalálkoztak: a széles parti sétány lenti részére ment a pasi az amstaffal, a csaj a fenti részen futott a keverékkel...mikor egy vonalba értek, mindkét kutya húzta a másik felé a gazdit, végül bő 2 méterre őrjöngtek egymástól két lábon állva, gazdik alig bírták őket odébb vonszolni...nem értem, miért nem nyakörvvel, fojtóval sétáltatják őket, hisz megtartani sem tudják...

A keverék gazdájával a múltkor probléma adódott. Egy keskeny részen álltunk két vizslával és az én kutyámmal. A roti-nj mixem feküdt odébb, a vizslák szabadon voltak, de mikor láttuk, hogy jön a nőci a gyerekeivel meg a kutyával futva, megfogták a gazdik a vizslákat, és kicsit lejjebb húzódtak. A nőci nem húzódott le a másik oldalra, hanem hagyta, hogy a kutya odahúzza a vizslákhoz őt, és a kutyája meg is kapta a vizsla oldalát. Ebből nagy balhé lett, még a nő fenyegetőzött rendőrrel, mert a kutyáink szabadon voltak. Idióta elmebeteg...

2012. jan. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Egyébkén én sokszor használom a Julius k9-es power hámot...az emberek ezáltal valami munkakutyának nézik Argos-t, ami sokszor jól jön, beszólogatás helyett dicsérik :) (de azért sokszor be is szólnak nem normális embertársaink). Másrészt én legnagyobbrészt szabadon sétáltatom, de ugye közteresek, rendőrök mellett ez nehéz lenne: tehát a kis pórázt rajtahagyom a hámon, és ha szitu van, csak elkapom. És a központi részeken így mehet szabadon Argos, bár a szájkosarat azért rá szoktam rakni. És ha buszon teli a két kezem cuccokkal, akkor is ott a kis póráz, bár nem fogom...illetve ha mégis ráakasztom a normál pórázt, akkor így hámmal sokkal jobban össze tudom hajtogatni, el tudom pakolni a 30 kg-os kutyát az útból a járműveken.

Illetve ha sietek és nincs kedvem nagyon figyelni Argos-ra, akkor 8 méteres flexit szoktam rárakni, amit a hámra kapcsolok, mert így nem forgolódik össze-vissza a nyakán, nem akad be a lábaiba, és a kutya legmagasabb pontján van rögzítve, nem pisili le, stb.

De a hám+flexit csak a legneveltebb kutyáknak ajánlom!!! Ha a kutya nem fogad szót póráz nélkül, akkor el kell felejteni...

2012. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ha egy kutya fojtogatja magát séta közben, akkor ha hámot raksz rá, csak neki adsz igazat. "Jól van, Fifike, nehogy megszorítsa a kis gigádat, tessék, így már nyugodtan leránthatsz a lábamról, nem fog fájni." Hogyisne. Tessék megtanítani kulturáltan közlekedni azt a kutyát, azért húz, mert megengedik neki.

Pláne egy nagytestű kutya alapvetően erősebb, mint egy ember, azért kell a nyakörv, hogy baj esetén tudd kontrollálni. Egy hámos rottweilert hogy rántasz el, ha össze akar verekedni egy másik kutyával?

Amint szánt/súlyt/kiskocsit/biciklit akarsz húzatni a kutyával, tökéletes a hám, de addig csak egy újabb alkalom, hogy félrenevelődjön a kutya.

2012. jan. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Rotis_lány ***** válasza:

08:28!

A hámos rottweilert simán elrántom akárhonnan a hámmal, nyakörvvel nem, mert vastag a nyaka, nem érzi meg úgy mint pl egy vizsla. Bár nem nagyon van szükség rá. De néha sajnos kell, mikor egy-két idióta gazdi az ideggyenge kutyával sétál póráz nélkül.

2012. jan. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves 10.51-es!

A rotit addig tudod simán odébb rántani hámmal, ha még nem feszes a póráz...ugyanis ha már belefeszült a pórázba, akkor a fizikai törvények szerint hámmal sokkal nagyobb erőt tud kifejteni, mint nyakörvvel.

És ne általánosíts, nem minden póráz nélkül sétáltató gazdi idióta...

De az elmebeteg kutyák idióta gazdáiról nekem is meg van a véleményem, legyen az a kutya pórázon, vagy szabadon...

2012. jan. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!