Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fogadott már valaki örökbe a...

Fogadott már valaki örökbe a fehér kereszt alapítványtól?

Figyelt kérdés
2012. jan. 17. 22:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Gondolom nem így zajlik, hogy jó napot elvinném xy kutyát. Milyen kérdéseket tesznek fel? kijönnek e megnézni a kutya helyét (bár sokat kellene utazniuk mert Fehérvári vagyok). Esetleg a ha kijönnek megnézik a másik kutyám tartási körülményeit? (luxusban él).
2012. jan. 17. 23:03
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Szia!:)


Én őket ugyan nem ismerem, de a Noénál úgy van, hogy általában többször kell találkoznod a kutyával...

elmentek sétálni, megismeritek egymást stb...


Téged kicsit kikérdeznek, megpróbálnak instant megismerni, hogy jó kezekbe kerül-e a kutyus...


ha összepasszoltok az állattal, örökbefogadási és ivartalaníttatási (ha még nincs megműtve) szerződéssel viheted a kutyust...


örülni szoktak, ha van híradás a gazdiktól...


de a család utcai menhely, ahonnan én fogadtam örökbe annyival elintézte a dolgot, hogy expressz.hu-n láttam egy hirdetést, telefonáltam, elmondták, mikor mehetek megnézni...

elmentem az i.ten háta mögé, 4 órát vártam, hogy kihozzák a kutyust, megkérdezték, hogy kertes ház vagy lakás, aláírtam pár papírt, fizettem 5.000 (vagy 10?...) forintot és máris volt egy kutyám.


hozzáteszem ha magamnak kellett volna örökbeadnom kutyát, és kettővel többet kérdezek, kizárt, hogy elvihettem volna...

szóval marha felelőtlenek voltak.


szerencsére a dolog finoman szólva jól sült el, de hogy így érettségi előtt egyedül éltem, nem volt munkám, innen-onnan volt némi pénzem, egész nap krumplit ettem meg tésztát, és így bevállaltam egy kutyát.


de nagyon szenvedtem, Manóval valahogy kitámogattuk egymást a gödörből...


azóta etológiát tanulok...:)



szerintem hívd fel őket, érdeklődj, és ami fontos: mondd el, milyen életkörülményeket tudsz biztosítani a kutyusnak!



Szerintem nem lesz semmi gond, biztos szimpatikus leszel nekik!:)



amúgy szabad tudni, ki a szerencsés jelölt?:)

2012. jan. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Bátor a kuvasz
2012. jan. 18. 00:14
 4/9 anonim ***** válasza:

Én is fehérvári vagyok :)

ASKA menhelyen nem találtál kutyust? :)

2012. jan. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kuvasz mániás vagyok csak eddig még nem jutottam el odáig hogy beszerezzek egyet, bátor azért lenne jó mert jól kijön más állatokkal és ez egy felnőtt kuvasz esetében elég ritka, de sajnos még várnom kell rá mert 2-3 hónap múlva költözünk kertes házba mert pillanatnyilag panelba lakok ami egy kuvasz számára kínzás, de ha esetleg elviszik (amit kétlek mert fél szemére vak, nagytestű kutya és lehetnek esetleges eddig felszínre nem került lelki problémája mert kedves előző gazdija félholtr verte majd lelocsolta savval és vak fél szemére), De ha el is viszik nem bánom mert tudom hogy jó helye van...
2012. jan. 18. 10:09
 6/9 anonim ***** válasza:

Szegény :(

Ez szép tőled, ha örökbe fogadod, kevés olyan ember van, aki "hibás" kutyát örökbe fogadna.

2012. jan. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ma már az is csoda ha valaki menhelyről hoz ki egy kutyát mert ma már a szaporítós a divat, és ha ki is hoznak akkor fiatalt és egészségest és rengeteg a beteg és öreg kutya a menhelyeken mert ők már senkinek sem kellenek. Most nagyon szégyenlem magam de szurkolok hogy bent maradjon mert nálunk jó helye lenne mert én nem tartom a kutyát hanem együtt élek vele, én nem akarom egész életében udvarban tartani ingerszegény környezetben, én vinném kutya iskolába,parkba városba hétvégente hosszú egy napos túra a másik kutyámmal, legjobb minőségű táp, sok játék és ami a legfontosabb SZERETET mert lehet bármije egy kutyának még 100 karátos arany palotája is de a gazdi közelsége, szeretete a legfontosabb főleg egy ilyen kutyának akit előző gazdikája leöntötte savval a fejét miután majdnem agyon verte, és tudjátok mi a leg szörnyűbb?, az hogy szerencsétlen állat még így is bízik az emberekben. Annyira szemétnek érzem magam mert azért szurkolok hogy 2-3 hónapig bent rohadjon a szabadság jelképe (a másik a vizsla) a puszta lelke, a magyar nemzeti kincs, a lojalitás magyar szinonimája a fehér őr angyal és végül gyermek kori szerelmem (mondjuk most az vagyok 15/L).
2012. jan. 18. 11:23
 8/9 anonim ***** válasza:

Tőlünk még nem, de vannak olyan menhelyek,akik csak a menhely max 30 km-es körzetébe adnak örökbe kutyust.

Ez azért van, mert pár nap, hét elteltével meglátogatják az egykori védencüket, hogy lássák jó helyen van e, nem láncon, kennelbe bezárva tölt az egész napot.

2012. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ha kell oda is költözök :)
2012. jan. 18. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!