Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8hetes törpe tacskó kiskutyánk...

Melindácska2 kérdése:

8hetes törpe tacskó kiskutyánk van szobatisztává szeretnénk varázsolni, eddig még sikerült is oda pisilni kakálni, de most már semmi rá se nézz a pelusra, pedig kapott jutalom falatkákat is ha sikerült a pelusra pisilni. Másoknak ez hogy sikerült?

Figyelt kérdés
2012. jan. 22. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Evés, alvás, játék után mindig, ill. ezeket leszámítva 2-3 óránként levittem a kutyát. Majd amikor elvégezte a dolgát, nagyon megdicsértem. Nem használtunk pelenkát.
2012. jan. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha pelenkára szoktatod, akkor valóban varázslat kell hozzá, hogy szobatiszta legyen. A kutypelenka nem arra való, hogy a lakásba szarassuk a kutyát. Le kell vinni a térre.
2012. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem két napos feladat, sokszor hónapokig tart, mire megbízhatóan szobatiszta lesz egy kölyök. Szóval elsősorban türelem kell hozzá.

A pelenkáról meg annyit, hogy egyre többen jönnek ide kérdezősködni azzal, hogy a kutya szépen rászokott a pelenkára, nagyjából szobatiszta is lett, de azért még néha odapisil, ahol a pelenkája volt, mert megszokta, hogy ott lehet. Én a helyedben kiiktatnám, és a hagyományos módszerekkel szoktatnám szobatisztasgra, az utcára.

Jutalomfalat helyett meg legyen inkább nagy örülés, simi, játék, az hatásosabb és egyértelműbb, mint a jutalomfalat, ráadásul amennyit egy kölyökkutya pisil meg kakil, az egész napi adagját megehetné jutalomfalatok formájában ilyen módon.

2012. jan. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:
100%
Azt nem értem, hogy az emberek egyszerűen nem tudnak szavakat értelmezni? Pelenkát a kisgyerekre teszünk, aki nem tudja még visszatartani a vizeletét és a székletét. Ugyanígy kutyapelenka a 2-3 hetes kutyának kell, aki nem tud még kimenni az alomládából. Nem az van a zacskóra írva, hogy kutyabili vagy kutyawc.
2012. jan. 22. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát igen! Csak tudod mikor van ez, hogy pelenkára akarják szoktatni.. Amikor az emberekbe azt súlykolják, hogy meg kell várni az oltási sorozat végét, valamint úgy vállalnak be kölyökkutyát, hogy 8-9 órát nincsenek otthon vele...
2012. jan. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem akkor sem az a megoldás, hogy támogatjuk a gazdákat a hülyeségben. Ha rosszul meg rossz időpontban választott kutyát, viselje a következményeit, de lehetőség szerint ne zavarja össze a kutyát, meg ne nehezítse meg a saját dolgát, ha nem muszáj.
2012. jan. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy támogassuk, sőt én is azt ajánlottam, hogy le kell vinni.
2012. jan. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!