Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért "ítéli el" a kis termetű...

Miért "ítéli el" a kis termetű kutyákat?

Figyelt kérdés
már többször is olvastam " h az nem kutya amely térd alatt van hanem csak egy kutyakinézetű patkány" miért gondolkozik NÉHÁNY ember így ??? am ti melyik "félét "(kis -nagy termetű)szeretitek jobban és miért ?
2009. máj. 31. 12:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
83%

Sziia.:))

Én jobban szeretem a kistestű kutyusokat,azt,hogy mások miért ítélik el őket arról fogalmam sincs.

2009. máj. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
köszi a válaszodat!
2009. máj. 31. 12:53
 3/21 anonim ***** válasza:
65%
én nem szeretem a pici kutyákat, mert rohadtul idegesítenek. állandóan rohangálnak, ugatnak mint a veszettegér mindenért és kényesek is. Családban van pár pincsi, hát ha vendégségbe megyünk én hamar kiborulok.
2009. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
91%

Én szeretem a mügyűröket is,de nekem a nagy kutyák jobban tetszenek...tehát ha kutyám lenne(van is),inkább azt választanám. Nem is tudom,talán mert azzal jobban tudok hancúrozni,birkózni(anélkül,hogy attól féljek,hogy kárt teszek benne)...imádom átölelni azt a maci testét,ráhajtania fejemet,mint egy kispárnára.Na és persze le sem kell guggolni,ha meg szeretném simogatni...:D

Szeretem,hogy kevésbé ugatós,mert neki a méretei miatt nincsenek komplexusai,és bírja a nagy,kiadós sétákat,kirándulásokat,játékokat.

2009. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Nekem roti-dobi párosításom van. Már megszoktam ezt a magasságot, és a természetét is. Pont nekem találták ki ezt a párosítást. Ámbár,ha szüleim kijelentenék(Árnyék után),hogy elköltözünk panelba,akkor biztos nem nagytermetű kutyát tartanék, állatkínzás lenne. Valami középtermetűt vennék. Jó, nyilván nem a tökéletes fajta lenne,DE legalább nem kutya nélkül élnék. Szerintem a kiskutyák is ugyanúgy kutyák :)

Szerintem az igazi állatbarát nem tartana nagytermetű kutyát panelben,úgy ahogy nem tartana kertes házban yorkit :)

Én inkább választanék egy kis kutyát,minthogy egyáltalán ne legyen kityám, és nem érdekelne,ki mit mond,mert az a kutya nekem lesz szép, okos,hűséges, nem érdekelnének mások XD

Bár Árnyék magasságát már megszoktam :)

2009. máj. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

13:03 vok

Jah,még annyit tennék hozzá, hogy általában-még 1x áltamában- a panelosok napi 3x viszik le a kutyát, nem éri sok inger,ezért miko kinnt vannak,hirtelen minden zajos lesz, idegenek mászkálnak,kutyákkal találkozik,autók...és ugatni kezd, erőszakossá válik. Talán ezért is neheztelhetnek rájuk az emberek, mondva: "Már megint kihozták azt az idegtépő vakarékot". Pedig csak egy kis szocializáció kellene,törődés,meg talán kutyaiskola :)

Amúgy én heti 3x járok el(jó időben) 2,5 órás sétákra, azt sajnos a picik nem bírnák :) És a kozmetikusoknál sem hagynék ott hatalmas összegeket, csak azért,hogy utána egy nagy játék alkalmával megint piszkosak legyenek.

Meg őrző-védőzni is jó,nemcsak a kutyának,igazi hobbim lett :)

2009. máj. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
64%

Az előttem szólótól kérdezném,hogy véleményed szerint itthon is lehet egy kis örző-védő alapgyakorlatot végezni,vagy bízzam inkább szakemberre,a könyvel pedig töröljem ki?:D

Egyébként puszilom a törpe kutyikat!

2009. máj. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
85%
Én a kutyákat szeretem, nem a méretüket. :-)
2009. máj. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
49%
szerintem az hülyeség hogy az nem kutya egy tacskó meg egy pincsi már mérnelenne kutya... :D attól még senkinek sem fog más kutya tetszeni hogy egyesek ezt mondják.. nekem a nagyok és a kicsik is tetszenek.. nekem piciike van olyan mint egy plüsskutyus:) de van egy közepes termetü puli keverékem is:D és mindkettőt imádom:D [link] bocsi ha vkit zavar hogy megmutatom képen.. :S :)) szóval amúgy sem a kutyus tehet róla hogy ő kicsi.. szóval én sem értem..:-)
2009. máj. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
Tény,hogy a kisebb kutyák általában harapósabbak, ugatósabbak. De nekem is 2 tacskóm van, az egyik normál a másik törpe méretű. Panelban lakom, naponta többször visszük le őket, és visszük emberek közé,. sőt szoktunk vonatozni, buszozni is, nagyon jól viselik. A kicsi nagyon barátságos,de ő is sokat ugat, ez tény. A nagyobbik kicsit mufurc és nem szereti a gyerekeket. És őket is állandóan lepatkányozzák...egy ideig zavart,de most már nem érdekel. Imádom őket, mert okosak, szeretnek nagyon, és kedvesek is velünk. Hozzátenném még, hogy én is nagykutyás vagyok inkább, de a panel miatt maradtunk a kicsinél..de kicsiben is a tacskó az,ami nekem bejön, az esze miatt. Más nem nagyon került szóba kutyaválasztáskor. Ha kertem lenne, nekem vagy skót juhászom, vagy am. staff-om lenne az biztos :)
2009. máj. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!