Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám (labrador) szemén a...

Marcsi-lb kérdése:

A kutyám (labrador) szemén a napokban észrevettem hogy piros, és pici sebek lettek a szeme körül?

Figyelt kérdés
Ma volt az állatorvos megnézte de azt mondta nem kell vele foglalkoznom, valami vírus ( mondta a nevét is de nem tudtam megjegyezni). Azt mondta ha esetleg ilyen kis göb lesz a szemén akkor kell majd leszedni neki. Annyit mondott hogy esetleg garasone szemcseppel kezeljem neki. Nemtudjátok véletlenül hogy mi lehet ez?
2012. febr. 2. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy parvo vírust mondott az orvos? Ha az, akkor az egyfajta herpesz vírus fertőzés, és valóban nem tudsz sok mindent tenni vele, 3-4 nap alatt magától is elmúlik. De jó ha tudod, nem csak a szemén lehet, hanem bárhol a testén, és inkább ijesztő, mint veszélyes. Embereken ugyanígy előfordulhat.
2012. febr. 2. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A parvo és a herpesz két külön fogalom.
2012. febr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1/2 vagyok, bocs, ha félretájékoztatlak, az én kutyámnak is volt már hasonló, és nekem így magyarázta az állatorvos. Nem a hányós, hasmenéses parvo, hanem egy herpeszvírus, aminek ez a neve.
2012. febr. 2. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Abban biztos vagyok hogy nem hányós hasmenéses parvo, az ellen be is van oltva. És tuti nem mondott nekem semmilyen parvo-s dolgot mert azt nagyon megjegyeztem volna.


Ma kamillateával mostam a szemét,és azt vettem észre hogy van amikor a mancsával dörzsöli is, ellenben a pici seb szebb mint tegnap volt.


Próbáltam utána nézni net-en, de semmi hasonló dolgot nem találok ami így nézne ki. Annyira nem vészes és nem eget verően csúnya, mert más észre sem vette rajta, csak én vagyok ilyen hogy az utolsó rózsatövis szúrást is kiszúrom a bundáján.


Remélem nem komoly és veszélyes dolog.

2012. febr. 2. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!