Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám erre megtanítani...

Hogy tudnám erre megtanítani a boxeremet?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos boxer fiú kutyusom. A probléma vele az, hogy összepiszkítja az udvart. Szinte az egész napot vele töltöm,figyelek rá de nincsenek árulkodó jelei.Van mikor reggel engedi ki a fölös súlyt, van mikor délelőtt kaja előtt, vagy éppen után, ugyanígy az esti kajázás előtt vagy után, van mikor csak úgy, délután kettőkor, szal az idő is változó. A minap is labdáztunk, tanultuk az apportot. Szépen megtanulta, kicsit nagyobb és nehezebb feladatot kapott, a ház sarkától kellett visszahoznia a labdáját. Elszaladt és mikor hozta vissza a labdát, minden előzetes jel nélkül( turkálás, szaglászás) csak letett egy gránátot. Térül-fordul és egyszer csak odapisil a járdára. Nincs bejáratott helye , mindig oda sikerül ahol rájön. Mikor a fűbe, de volt már h bele léptem a lépcsőn egy aknába. Már próbáltam tanítani, mikor épp véletlenül a jó helyre ment, megdicsértem, kapott jutalom falatot is érte, és mindig erre a helyre viszem a piszkot, hogy érezze a szagát, hogy az lenne a wcje. De nem hajlandó ezt megtanulni. Valami tippetek lenne, hogyan neveljem a tisztaságra?
2012. febr. 4. 00:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
vidd el korán reggel, délben, és este sétálni, várd meg amig kakál, és utána menjetek haza. De egyébként teljesen normális ahogy viselkedik. Szépen körül kell nézni, mielőtt elkezdesz vele játszani.
2012. febr. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ő amúgy kint van mindig?

Ha benti kutyus, csináld úgy, hogy amikor mentek ki, pórázra rakod és vezesd oda, ahova szeretnéd, hogy wc-zen. Ezt minden kimenetel előtt tedd meg, várjatok pár percet. Majd vedd le róla a pórázt, ha végzett, vagy ha úgy látod, nem kell neki.

Mi panelban lakunk, az én kutyusomnak megvan a helye, ahol intézi a dolgát, mindig azon a pár négyzetméteren. Ez nála pár nap alatt kialakult. Érdekes amúgy, mert ha a férjem viszi le, vele máshova mennek, de vele is ugyanarra az egy helyre intézi, ahol megszokta.

2012. febr. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

igen, ő kinti kutyus.Nem járok még vele sokat sétálni, csak a pórázra szoktatás miatt viszem néha el itthonról,és h szokja a jövés menést. Remélem belejön, mert most kb olyan mintha mindenhová akarna menni csak oda nem ahová kellene.Direkt szívat a kis mocsok :):) Csak attól félek, hogy ha átrendezem a kennelt(egyébként az a legtisztább az egész udvaron) akkor azzal többet ártok mint használok.

Lehet meg kellene próbálni másik helyre szoktatni?? lehet a mostani nem tetszik neki és azért ilyen. Arra gondoltam, hogy kajálás után minden nap megkötöm úgy egy órára vagy legalább addig míg el nem végzi a dolgát, de nem akarom hogy a megkötéshez hozzászokjon.

2012. febr. 6. 09:43
 4/14 A kérdező kommentje:
az első válaszolónak pedig köszi az Off-ért. El is árultad az értelmi képességeidet. Kiderült iq-fighterkém,hogy a hosszabb szövegek megértése komoly problémát okozott számodra. Maradj szerintem a WOW-ozásnál,mert ha nem szóltál volna bölcs maradtál volna. Csípem az ilyen ,,embereket" ezért tartok kutyát.Ha nem túl okos is, legalább csendben van. Bár kétlem ,hogy EGYESEK!!!! okosabbak lennének a boxeremnél.
2012. febr. 6. 09:48
 5/14 anonim ***** válasza:
Rakd pórázra a kutyusod és válasszon ki magán egy területet. Én csak a sajátomból tudok kiindulni, de szerintem oda vissza fog járni. Egy jó pár napig pórázon vidd oda, amit ő kiválasztott, amíg nem szokja.
2012. febr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Te meg akkor csak törölgessed szépen azokat a válaszokat amik nem tetszenek, akkor majd biztos jobban alszol vagy nem tudom!
2012. febr. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A moderàtorokon kívül senki nem tud törölni!
2012. febr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez a hozzászólásod is megerősített abban amit előző kommentben írtam. Tul szép lett volna itt feltenni egy kérdést, még ebben a kategóriában is, hogy ne legyen egy ilyen nagyokos akinek f..ingja nincs miről van szó de ugat.Légyszíves erre már ne reagálj, menj offolni a szex,szerelem kat.ba. Erről a kérdésről meg kattanj le!!!


A többieknek köszönöm a válaszokat.Alexandra, megfogadom, kipróbálom a tanácsodat! Köszönöm.

Egyébként ma kétszer is sikerült elcsípnem a pillanatot, megragadtam és a helyére vittem a kutyust. Utána kapott jutifalatot, és dícsértem eszeveszettül. Remélem bejön. :):)

2012. febr. 6. 20:24
 9/14 anonim ***** válasza:
Fingom nincs? Két kan pitbullom van, valamit csak értek a kutyákhoz. Nem tudom mit hisztizel, én csak kérdeztem, hogy az a bajod, hogy a kertbe szarik? Erre te kitöröltetted. Én is tettem már fel kérdést amire kaptam idióta válaszokat, de nem töröltetem ki azt ami nem tetszik! Fogadjunk, hogy csaj vagy! Ne nekem akard már megmondani, hogy mit írjak! Elismerem, hogy írhattam volna disztingváltabb kommentet is, de ennél nincs idegesítőbb, amikor azt látom, hogy eltűnt a válaszom.
2012. febr. 6. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Ebből látszik, hogy sem a kérdésem, sem a kommentjeimet nem fogtad fel. Van egy két éves amerikai staffordshire terrierem, két yorkshirem egy törpe tacskóm és az említett 5 hónapos boxer. Mint elmondtam, nem azzal van bajom, hogy szarik a kutya, hanem hogy és nagy betüvel írom,hogy megértsd: ODA AHOL ÉPPEN NEKI TETSZIK és nem a helyére ahová kellene neki. A másik 4 kutyával nincs baj, a két yorki egyébként is szobában van, nekik szinte tanítani sem kellett anno, hogy szobatiszták legyenek. Pár kisebb "baleset" után hamar megtanulták, hol a wcjük. De a Boxer a nevelés ellenére sem hajlandó megtanulni. Ezért tettem fel a kérdést, hogy ötleteket kapjak olyanoktól akiknek hasonló gondjuk volt és megoldották.


Szóval összegezve:

-nem én töröltem és egyébként sem tudnám a HSZ-t

-nem a HSZ modorával vagy stílusával volt a baj, hanem off-oltál és ráadásul ugy h azt sem tudtad miről van szó,mert nem azt mondtam h bajom van azzal h piszkit a kutya hanem azzal h ezt nem ugy teszi ahogy azt kellene neki.

- ha te is tettél fel kérdést amire kaptál idióta választ, gondolom nagyon tudtad értékelni

- az pedig szerintem teljesen lényegtelen hogy csaj vagyok e vagy sem, és közlöm h fiú vagyok.


A három hozzászólásodból csak az derült ki, van két kutyád,amit úgy közöltél, hogy majdnem én kérek elnézést amiért nem tudtam,hogy te ilyen széleskörű tapasztalatokkal rendelkezel kutyakiképzéssel kapcsolatban [tényleg elég hülye lehetek amiért nem vagyok képes egy mondatból, az éteren keresztül egy ismeretlenről ilyen információt egyből evidensnek venni :)))]... de a kérdésre egyik kommentedben sem válaszoltál csak kötekedsz ezért nem értem, hogy egyáltalán miért vagy itt - ha az a célod hogy trollkodj és telítsd a helyet a kérdésnél akkor pedig ne rinyálj,hogy törölték a Modik a kommentedet.


Itt fejeztem be veled a vitatkozást. Amennyiben érdemleges válasszal tudsz szolgálni a kérdésemre, abban az esetben szívesen folytatom a beszélgetést, de mindaddig levegőnek nézlek!

2012. febr. 7. 00:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!