Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet rászoktatni egy...

Hogyan lehet rászoktatni egy kölyköt a szoba tisztaságra?

Figyelt kérdés

Hamarosan lesz egy havanesem, ő az első kutyusom, mondjatok pár trükköt, h ti h csináltátok.

Minden info számít! :)

Köszi!


2012. febr. 5. 11:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

2-3 óránként, evés, alvás, játék után vidd le, ha elvégezte a dolgát, nagyon dícsérd meg, kb. úgy, mintha Nobel-díjat nyert volna.

Ha véletlenül a lakásba piszkít, szó nélkül töröld fel/szedd össze.

Gondolom kölyök és mivel még nincs meg az összes oltása, figyelj, hogy ne érintkezzen más állat ürülékével és más állattal se találkozzon!

2012. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyet értek az előttem szólóval!:) Én is így csináltam (nekem most 4 hónapos első kutyám és szintén havanese), viszont nagyon kis szemtelen volt, mert hiába voltam lent vele a hidegben órákig, mindig megvárta, amíg beértünk a lakásba és azonnal odapisilt. Ezt tűrtem egy darabig, de egyszer meguntam és akkor erőteljesebben rászóltam. Ezt eljátszottuk párszor és most ott tartunk, hogy egy-két balesetet leszámítva (ilyenkor már nem szidom le), kint végzi a dolgát. Viszont tényleg lent kell lenni vele addig amíg nem pisil, mert az enyém pl nem volt hajlandó, csak 2,5-3 óra után. Én már megfagytam, de akkor is megvártam és olyankor iszonyatosan megdicsértem, plusz kapott jutalomfalatot is.:)

Azt viszont nem javaslom, hogy pelenkára, vagy ilyesmire szoktasd a lakásban, mert akkor nem lesz teljesen szobatiszta soha és mindig elő fog fordulni, hogy a lakásban ürít.

Az enyém 2 hét alatt tanulta meg! Sok sikert hozzá és gratulálok a kutyushoz!:) Mutatnál majd képet, ha megkérlek?:)

2012. febr. 5. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ő az én szépségem:

[link]

[link]


Imádom!:)

2012. febr. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Jövőhéten hozom haza:) De majd én is rakok fel :)
2012. febr. 5. 13:59
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat:)
2012. febr. 5. 14:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szép a kutyusod :)!
2012. febr. 5. 14:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Ő pedig az enyém, tegnap készült, 7 hónapos.

[link]



Vmi ruhát vegyél neki, olyat, ami belül bundás. Mert elég hideg van és ő főleg közel van a földhöz. Ha még ilyen havas idő lesz, a sózás miatt mosd le utána a tappancsát, mert kicsípheti.

2012. febr. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes a kutyusod :)
2012. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Mekkora már Joey!:O Nőnek, mint a gomba!:) Dominó is még csak 1,5 hónapja van nálam, de már nagyon sokat nőtt! Mikor elhoztuk még lógott rajta a ruhácskája, most meg már kicsi rá!:D


Igen, a ruha valóban nem árt, Dominó is remeg még így is, pedig most inkább többször viszem le kevesebb időre, mert félek, hogy megfázik. Ja és először lát havat és mint az őrült úgy rohangál benne, szóval agyig havas lesz és csimbókokban lógnak róla a hógalacsinok!:D A talpára meg ráragad a hó és mikor a csupasz járdára lép, akkor iszonyatosan sírni kezd. Szóval hiába élvezik nagyon a havat, azért vigyázni kell rájuk.:)


Gondolom már nagyon izgulsz, én is meg voltam őrülve mielőtt elhoztuk!:P

2012. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Óóó :)

Akkor te vagy a Balaton környéki gazdi, ugye? :)

2012. febr. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!