Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egygazdás sportra alkalmas...

Egygazdás sportra alkalmas kutyát szeretnék, egy másik kutya mellé. Ötletek?

Figyelt kérdés
Az egygazdásban annyi elég lenne hogy csak rám hallgasson,tesomra pl ne. A sportra alkalmas alatt pedig azt értem,hogy lehessen vele hosszu távon futni,agilitizni, stb. A másik kutya pedig egy bernipásztor társasága lenne:)
2012. febr. 6. 15:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Ugyanezt akarom én is!:D
2012. febr. 6. 15:59
 12/20 anonim ***** válasza:
Dobermann. Biztos van más is, de nekem ez jutott egyből eszembe. Idegenekkel tartózkodó, tehát ha tesódat évente látja akár 10x is úgy kezeli mint egy idegent, persze lehet előbb utóbb összebarátkozik/ inkább megszokja, de első szóra Neked fog engedelmeskedni. Gazdájához feltétel nélkül hűséges, ő a mindene. Hátránya, hogy keménykezű, következetes nevelést és rengeteg foglalkozást (szellemi és fizikai is) igényel, és az ilyen erős kötődéshez kinti-benti tartás szükséges. Kerti kutyának nem való. Mivel neki a gazdája a mindene, így ott érzi jól magát ahol a gazdi van.
2012. febr. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Én nem értem miért reagál mindenki ilyen erősen az egygazdás kutyákra. Én meg az olyan kutyákat nem bírom akik az első idegennel elmennek és mindenkinek egyformán örülnek, és ne mondjátok, hogy ritka az ilyen mert sok ilyet láttam, ebből van több. Mindenkinek más az ízlése. Nekem is egygazdás kutyáim vannak, és együtt lakom a családommal, de nem értem ettől miért ne lehetnének csak az enyémek.

Kérdező én ezeket ajánlom például: mudi, dobermann, aussie, rottweiler, mali. Természetesen más típusúak, és mindegyikkel mást lehet sportolni, de illenek a leírásodba.

2012. febr. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Az Aussie nem egy gazdás. Nekem volt velük tapasztalatom. Simán odamentek simogatásért idegenekhez.
2012. febr. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Én meg azt olvastam, hogy egygazdásak. És egyik sem jött oda hozzám vagy más ismeretlenhez akivel találkoztam. :) A bordernél minden esetre 100x egygazdásabb és őrzésre is alkalmas.
2012. febr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Akkor lehet csak pont olyanokkal találkoztam akik nem igazán egy gazdásak? Meglehet, csak furcsa hogy mind a 4 olyan volt.

Egyébként szerintem Németjuhászt kéne választanod.

2012. febr. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mennyire vagy tapasztalt?

Ha nem nagyon, akkor egy dobit ne vállalj be...

Mennyi időd lenne rá?

Ha sok, akkor border collie vagy malinois esetleg.

2012. febr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

A Border Collie nem egy gazdás.

Németjuhász, Malinois, Dobberman ami szerintem jó lenne.

2012. febr. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 petrusi ***** válasza:
Schnauzer közép vagy óriás.
2012. márc. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A border collie? Bátyám elköltözött, nem tudta vinni a kutyát, nálunk van a collie, és tök boldog.
2012. jún. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!