Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom én trimmelni?

Meg tudom én trimmelni?

Figyelt kérdés
Keverék kutyusomnak trimmelni kell a szőrét. Most vittem el kozmetikushoz, aki azt mondta trimmeli, meg átkeféli furminátorral, plussz fürdet. A fürdetés és a furminátorozás rendben is volt, de igazából a trimmelés annyit jelentett hogy kb 20-at húzott a hátán a trimmelőkéssel. Én úgy tudtam az aprólékos, órákig tartó valami. Persze nem kiállítási kutyus így nem is gondolom hogy annyit kellene vele bíbelődni, csak arra gondolok, ezért felesleges elvinnem, mert ha veszek olyan kefét, ezt én is meg tudom csinálni. Vagy tévedek? Trimmel valaki otthon?
2012. febr. 7. 17:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, simán meg tudod csinálni. Vegyél egy jó trimmelőkést (lehetőleg kutyakozmetika-kellék boltban, mert azok a jók, és arra vigyázz, hogy semmiképp ne pengés legyen), a technikáját meg gondolom már úgyis ellested a kutyakozmetikusnál. Nem egy nagy cucc. És igen, elvileg ez egy aprólékos, órákig tartó valami :) de keverék kutyáknál nem szokták annyira komolyan venni, nem érdemes ezzel órákig kínozni.
2012. febr. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogy a trimmelőkés se fontos, ha nem akarod órákig csinálni úgyse, akkor kézzel is csinálhatod. Csak azért kézzel fárasztóbb.
2012. febr. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ. Beszerzek egy ilyen trimmelőkést.Ez tényleg csak olyan úgy csinálok mintha trimmelnék dolog volt a kozmetikusnál, szóval igazából nagyon meg sem tudtam figyelni, de ha jól olvastam hozzáfogom a szőrt, és így kell "fésülni". Az nagy katasztrófa egyébként ha mondjuk nem is trimmelem? Azt olvastam hogy ilyenkor viszkethet a kutyus, de mi menhelyről hoztuk. 2 éves, és egy éve volt bent, tehát eddig nem trimmelték. Gondolom már megszokta a trimmelésmentes életet. Jaaaj. Nem tudom mit csináljak :)
2012. febr. 7. 17:50
 4/8 A kérdező kommentje:
De az tuti hogy ez minden volt, csak trimmelés nem. Gondolom a furminátor nem szedi ki semennyire sem ezt a szőrt amit a trimmelőkés.
2012. febr. 7. 17:50
 5/8 Akiteki ***** válasza:
Persze, hogy meg tudod. Miért ne tudnád? A kutyakozmetika nem agysebészet.
2012. febr. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagy katasztrófa, ha nem trimmeled :) Igazából a trimmelős kutyákat (mint terrierek) se muszáj trimmelni, lehet nyírni is őket, csak akkor a szabvány terrier-szőrnek lőttek :) Gondolom a te kutyudnak vegyes szőrzete lehet, az elmondás alapján, ígyhát nála pláne kihagyható a dolog.

A trimmelőkést meg úgy kell használni hogy szőriránnyal megegyezően húzod rajta, mintha fésülnéd, de közben a hüvelykujjaddal ráfogsz a szőrre, amit befogtál a kis fogacskák közé, ezáltal kitéped azt, amit ki kell tépni. Ha nem fáj a kutyának, amit csinálsz, az azt jelenti, hogy jól csinálod. Azok a trimmelésre érett szálak, amik hosszabbak mint a többi (ez mondjuk csak a szálkás szőrnél látszik jól).

2012. febr. 7. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon nagyon köszönöm a válaszod. Rengeteget segítettél nekem :)További szép estét!
2012. febr. 7. 18:45
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nincsmit :) legalább erre jó a kutyakozmetikus végzettségem :D
2012. febr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!