Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek akkor ha a kutyám...

Mit tegyek akkor ha a kutyám eddig kint volt a szabadban viszont most már panellakásban lakunk és állandóan a lakásba végzi el a vizeleti dolgait, amikor elviszem sétálni akkor meg nem hajlandó valami ok miatt elvégezni ezeket a dolgokat?

Figyelt kérdés

2012. febr. 8. 13:59
 1/8 anonim válasza:
100%
ha nem kiskora ota szoktatod a szobatisztaságra,akkor most nehez dolgod lesz.csináld azt,h addig nem viszed be a lakásba,mig nem vizelt,pár alkalom után megszokja és nem lesz gond.sok sikert és kitartást!
2012. febr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A bizonytalan kutyák sokszor nem merik elvégezni a dolgukat, olyan helyen, ahol más kutyák szaga van. Ha bepisil, töröld fel egy ronggyal, vagy zsepivel, amit utána sétánál kiteszel valahol. Talán ha érzi a saját szagát, akkor hamarabb oda mer pisilni. Olyankor nagy dicséret, és idővel megtanulja, hogy ez nem olyan nagy szám.

Azt nem írtad mióta éltek panelban. Lehet, hogy csak idő kérdése, és még szokatlan neki a helyzet.

2012. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jelölget, vagy konkrétan tócsákat pisil?
2012. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez érdekes. Ahonnan mi hoztuk el a kutyánkat, ott fél évig kint volt a kertben, nem volt szobatisztaságra szoktatva, viszont csak az utcán volt hajlandó pisilni. Kisebb balesetek előfordultak, de az attól volt, hogy még kölyök volt. Szóval, ha sokáig kint volt, akkor elvileg neki azt kellett megszokni, hogy ott pisil, a lakás számára kényelmetlen lenne.


Mennyi idős a kutyád?

2012. febr. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Mailerdeamon ***** válasza:

Szinte minden kerti kutya gyakorlatilag magától szobatiszta mindenféle szoktatás nélkül.


Ha látod hogy készülődik gyorsan vidd le, és miután elvégezte a dolgát vidd is fel rögtön. Eleinte folyton szemmel kell tartani hogy el tudd kapni a megfelelő pillanatot, idővel rájön majd hogy mire megy ki a játék.

2012. febr. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egyébként hogy viselkedik odakint? Általában két oka szokott lenni ennek. Az egyik inkább kölyköknél fordul elő, hogy jobban érdekli a külvilág és elfelejt pisilini. A másik pedig a bizonytalanság, én ezt tartom valószínűbbnek.


Te ismered a kutyádat, melyiket tartod valószínűbbnek?

2012. febr. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha bizonytalan, akkor azzal kellene elkezdeni foglalkozni, hogy komfortosabban kezdje érezni magát odakint. Én a helyedben azzal próbálkoznék, hogy fogom a napi kajaadagját, tele tömöm vele a zsebem, és etetgetem falatonként kézből folyamatosan amíg nem pánikol semmitől. Ha para van, akkor viszont abbamarad a kaja, mert nem célunk a pánikot jutalmazni.


Emellett eleinte érdemes keresni a környéken egy nyugisabb zöld területet, és mindig ugyanoda menni vissza. Ha ott már feloldódott, idővel ott már elmeri csurrantani és akkor ott nagyon-nagyon mindennél jobban meg kell dícsérni, úgy kell neki örülni, mintha épp megnyerte volna a Kutya Nóbel díjat legalább.


Volt egy félős kutyus akivel dolgoztam, én egyébként klikkerrel tanítok, és ilyen esetben terápiás céllal is lehet használni. Én azt csináltam, hogy minden olyasmire ment a klikk, ami a környezettel való kommunikáció. Tehát ha odaszagolt egy fára, klikk, ha megnézett valamit, klikk. Egész hamar feloldódott annyira, hogy az ismert útvonalon már mert pisilni. Aztán elkezdtünk ismeretlen helyek felé menni, persze ott hatalmas visszaesés volt. De idővel kialakult, hogy már egész normálisan közlekedett és elkezdett jelölni! Na ezt egy domináns kutyánál tiltom is, de egy bizonytalannál mentek a jutalmak ezerrel minden ilyesmire.

2012. febr. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valószínű stresszel, sétáltasd nyugodtan, lazán, sokáig, csináljatok olyan dolgokat, amiket szeret, hogy feloldódjon, és ha sikerül lent pisilnie, akkor nagy dicséret.

Persze ha emellett kakilni meg csak lent szokott, akkor nem értem. Mindenesetre sétálj vele nagyon sokáig, sűrűn tévedve olyan helyre, ahol mások is szoktak pisilni, hátha megjön a kedve.

2012. febr. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!