Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen feltétele, ill. mik...

Milyen feltétele, ill. mik kellenek ahhoz, ha valaki külföldről vesz/külföldre visz kis kutyát?

Figyelt kérdés

Ha én vagyok a vevő:

- milyen papírok kellenek, hogy átvehessem a kutyust

- mik kellenek ahhoz hogy át hozhassa nekem az illető?

- ha nekem hozzák a kutyát, akkor akitől kaptam a kutyát muszáj kutyával visszamennie?


Ha én viszem a kutyát valakinek a szomszédországba: (magyar-szerb határnál)

- mik kellenek (határnál, vonaton, stb.)

- van-e valamilyen feljegyzés hogy akkor muszáj kutyával visszamenni is?

- mik a szabályok erre?

- egy személy max. hány kutyával mehet?


2012. febr. 8. 18:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Keresd meg az állatorvost ő megmondja hogy mi kell hozzá, és chip-et kell belerakni, meg kell állatútlevél.
2012. febr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Akiteki ***** válasza:
100%

Ha veszel egy kutyát, kifizeted az árát, írtok egy szerződést és a külföldi tenyésztő a kezedbe nyomja a nevedre szóló export pedigreet és a kiskutya útlevelét. Ha idehozza a kutyát, miért kellene kutyával visszamennie? Ezt nem értem.


Ha Te tenyészted a kutyát, akkor ugyanez az eljárás visszafelé. Ugyanúgy útlevél és a vonaton meg jegy kell neki. Ha elviszed a kutyát, miért akarsz kutyával visszajönni?


Ha kereskedni akarsz vele, az más kategória, akkor csak BTK-ba ütköző bűntettet követsz el.

2012. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

És ha nincsen törzskönyve a kutyának, és ajándékba hozzák?


Köszönöm a válaszokat!:)

2012. febr. 8. 19:07
 4/17 Akiteki ***** válasza:
100%
Ja, valaki gyártott egy almot és ajándékozgatja tk. nélkül. Picit kimegyek, meglebegtetem a szárnyaimat.
2012. febr. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Jobb lenne ha menhelyre kerülnének, minthogy szerető gazdiknak adja?
2012. febr. 8. 19:17
 6/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Útelvél, chip, veszettség elleni oltás biztos kell. A mi kutyáinkat is külföldre fogadják örökbe, igaz többnyire EU-n belül.
2012. febr. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Akiteki ***** válasza:
Ha menhelyről örökbe fogadod, ott még más feltételek is lehetnek.
2012. febr. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Az örökbefogadási szerződés, de én kétlem hogy kérik tőlük. Ráadásul a mi kutyáinkat egy második alapítvány szállítja, tehát papíron semmi közül a kutyákhoz, a nevük nincs is a papíron, a szerződést pedig még nem írta alá az örökbefogadó. Bár mivel EU-ba mennek, nem is nézi senki mi van a kocsiban. A svájci kutya ügye meg elég bonyolult volt a vágott farok miatt.
2012. febr. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Akiteki ***** válasza:
Szerbia nem eu! :))
2012. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Közben kiderítettem:

6. Szerbiába, Ukrajnába, Oroszországba történő beutazás feltételei

A beutazáshoz hatósági állatorvosi igazolás kell csak, amit az utazás előtt 3 napon belül kell beszerezni. Az állat azonosítása nem követelmény. Oroszországba a belépés előtt 3 napon belül kötelező a féregtelenítés és a kullancs elleni kezelés elvégzése és igazolása. (Ez utóbbi 2011. júniusi információ Oroszország magyarországi nagykövetségétől.) Ha azonban az állattal vissza is akarnak jönni Magyarországra (vagy az Európai Unióba), akkor szükséges még a következő:


Mikrochipes megjelölés (ISO 11784, illetve 11785) vagy tisztán, egyértelműen olvasható tetoválás (2011. július 03. napjáig)

Érvényes veszettség elleni védőoltás a 3 hónapos kor betöltése után,

A veszettség elleni védőoltás beadási dátumától számított 30. naptól vérvétel és a vérminta titer-vizsgálata.


Megfelelő eredmény (0,5 NE/ml) szükséges a visszautazáshoz.

2012. febr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!