Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az emberek mért mondják azt,...

Az emberek mért mondják azt, hogy kínzom a kutyusomat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Chihuahua fajtájú kutyám van. Van neki egy jó meleg kabátja,amit rá szoktam adni, ha sétáltatom! Meg ilyen kis narancssárga cipőcskéje is van, hogy ne marja ki a lábát a só. Na, az a lényeg, hogy jött velem szembe egy ember, aki azt mondta hogy: "állatkínzó vagy, mert felöltözteted a kutyusodat, meg ilyen hülye papucsot húzol rá!" Miért mondott ilyet? Volt neki is egy kutyája, nem volt rajta semmi, három lábon ugrándozott szegény, mert már kimarta a só a lábát, és már majd meg fagyott!!! Miért mondta ezt? :(
2012. febr. 8. 21:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Törvény ide vagy oda: útszóró sót bárhol lehet kapni és ez a legolcsóbb megoldás (naná, hogy nagyrészt ezt használják az emberek).

Cipő: nekünk nincs (bár néha gondolkozom rajta: amikor megyünk haza és a ház(ak) előtt vastagon fel van sózva a járda és képtelenség kikerülni), viszont van olyan újfunlandi ismerős kutya akinek muszáj cipőt hordani, mert szinte csontig kisebesedik a lába a sótól...

Ne foglalkozz vele a tudatlan emberek értelmetlen dolgokat mondanak... (válaszolni sem érdemes, mert úgy sem értenék meg.)

2012. febr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sajnos szinte mindenhol sózzák a járdákat.

Én nem szeretem sem a ruhákat,sem a cipőket egy kutyán,de el tudom fogadni,hogy más fontosnak tartja. Szerencsére a kutyámnak is van annyi esze,hogy inkább a hóban megy,nem a járdán. De nálunk is előfordult már, hogy futkározás közben kiszaladt a járdára,és ott maradt.Elkezdte marni a lábát a só,szegény egy helyben állt,és kapkodta a lábait,azt se tudta melyiket emelje. Ilyenkor jól jöhet a cipő,bár egyszerűen meg lehet oldani,én is felkaptam,levittem a járdáról,és letöröltem hóval a lábát. Meg ő nem is tűr el semmit a lábán. Dehát izlések és pofonok

2012. febr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

" A só nem marhatja ki a lábát mert unios törvény az hogy sót nem használhatnak az utak beszórására pontosan azért hogy ne marja az állatok lábát és ne tegyen károkat az autókban a felverődő latyak. Nem sértésből mondom de a cipő tényleg baromság neki, ha a só marja az más téma, nem kínzás ha egyszerűen marja neki akkor ne vidd olyan helyre ahol sózva van."


1. válaszoló te jártál mostanában utcán? Egyszerűen nem tudod olyan helyen vinni a kutyád ahol nincs sózva, igazából a FŐKEFE nem nagyon foglalkozik az Unios jogszabályokkal... Az én kutyámnak 2 perc alatt annyira csípte a só a lábát, hogy nyüszített fájdalmában. Pedig elhiheted, hogy nem vittem direktbe bele a sóba. Szóval nem az az állatkínzás, hogy védőcipőt ad a kutyára, hanem az amit el kell szenvedniük ilyen időben az utcán sétálásnál...

2012. febr. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Oké köszi a válaszokat! Én nem mindenhol látom meg sajnos hogy hol van só! :( Nálunk sózzák az utakat, és tesznek a szabályokra! Nem akarom sóhoz vinni, de hóba se, mert nagyon nem szereti! Amúgy fel szoktam venni mikor látom! Meg ha hazaérünk rögtön levesszük! De akkor most levegyem a lábáról vagy ne? Amúgy nem idegesíti, szinte észre sem veszi hogy rajta van! Egyenesen áll a láb, szépen lép! :)
2012. febr. 9. 16:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!