Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » EhyEgy fajtatiszta kutya...

EhyEgy fajtatiszta kutya magában ér sokat, vagy csak TK miatt?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, veszek egy 140 ezres dobermannt pl. Az most azért ér olyan sokat, mert olyan szép a szőre, bundája mintája tökéletes, fogazata teljesen ép, csontozata kiválló, izomzata jó satöbbi?M

Vagy csak mert TK-s és tenyészhető?

Most akkor mi is ér egy kutyán ennyit?


2012. febr. 9. 16:08
1 2
 11/17 Mailerdeamon ***** válasza:

A másik kiváló kereskedői érv pedig: minden kutya annyit ér amennyit fizetnek érte. Nos, akkor a mi egyik kis korcsunk igencsak felvitte a keverékek átlagárát az érte adott 5000 euróval. :)


Az érvvel egyébként egyetértek.

2012. febr. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez is igaz, de ha mondjuk örökletes hiba csúszik a gépezetbe, akkor általában a tenyésztő vállalja a műtéti költséget, hisz garanciát vállalt rá a szerződésben. Persze nem minden körülmény közt és nem is mindenért, de ami a szerződésben benne van arra igen. Arról nem is beszélve, hogy kölyökként el lehet adni keverékeket is fajtatisztának, ha ez egy TK-es kutyánál kijönne lehet menni reklamálni, DNS teszt...és van kártérítés.

Amúgy nekem semmiféle előítéletem nincs a TK nélküli fajtajellegű keverékekkel (ugye anélkül csak ennek mondható), még a legjobb helyen is becsúszhat 1-2alom és lehetnek igazán gyönyörű és egészséges kicsik. Nem a kutyát kell ezért lenézni.

A baj a pénzért szaporítós kölykökkel van (illetve inkább azokkal aki ezeket gyártja), ahol beltenyészettől kezdve szinte semmi sem tabu. Ezeket a kutyákat sokszor össze sem lehet hasonlítani a TK-es társaikkal. Mint kutyák megállják a helyüket persze, de soknak a fajta standardhez köze sincs (pl mini yorki meg mostmár jönnek a mini bichonok is).

2012. febr. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Mailerdeamon ***** válasza:
Elég egyszerű eset pl. a standardtól eltérő méret vagy bármilyen küllemhiba esete. Kétlem, hogy a tenyésztő kártérítést fizetne a kölyök hibáiért (vagy ha mégis valaki világosítson fel), holott a kutya tenyészértéke nullára redukálódott.
2012. febr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Akiteki ***** válasza:

Valóban, a törzskönyv önmagában nem garancia semmire.

A garanciát a szerződés adja, amiben a tenyésztő leírja a kutya egészségi állapotát, tartási körülményeit és felelősséget vállal az örökletes betegségek felmerülése esetén. A törzskönyv csak az igazolás hozzá, hogy valóban arról a kutyáról szól a szerződés.

Azért fizetsz többet, mint egy bizonytalan eredetű kutyáért, hogy az esetleg később felmerülő és a vételár többszörösére rúgó orvosi költségeket elkerüld.

2012. febr. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Akiteki ***** válasza:
Mailerdeamon: Az én szerződésemben benne van, hogy a vételár visszafizetésével kárpótolom a kiállításra vásárolt kutya gazdáját, ha olyan hibával rendelkezik, amiért a kiállításon diszkvalifikálják.
2012. febr. 10. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Mailerdeamon ***** válasza:

Biztos te vagy a kivétel ami a szabályt erősíti :P


Sosem vettem TK-s kutyát, ezért nem tudom milyen szerződést szokás mellé írni. Csak láttam már néhány TK-s kutyát ami csak köszönő viszonyban van a fajtájával, a gazdik meg sajnálkoznak. Az ő tenyésztőjük(?) gondolom nem vállal ilyen garanciát vagy a gazdit nem érdekli annyira a kiállítások és a tenyésztés világa.


Ha egyszer nekem is lesz drága kutyám legalább már tudom mit kell mellé kérni. :)

2012. febr. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag olyan garanciákat kérsz, amilyet akarsz, és amiben meg tudtok egyezni. Az én orrom elé is úgy tette oda a tenyésztő a szerződést, hogy olvassam el és mondjam, ha valamit még bele akarok írni! A garanciák és az ár megállapodás kérdése, értelemszerűen minél komolyabb garanciákat kíván a vevő, az ár is annál komolyabb lesz, hiszen nagyobb kockázatot vállal a tenyésztő. De persze biztosan létezik egy olyan pont amikor egyik vagy másik fél azt mondja, hogy ez már túlzás és itt álljunk meg. Ha nem sikerül mindkét fél számára elfogadható alkut kötni, akkor nem jön létre az üzlet.
2012. febr. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!