Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozhatja azt, hogy a...

Mi okozhatja azt, hogy a kutyánk "megőrült"?

Figyelt kérdés
Pár napja, a kutyánk nekem ugrott, mert megböködtem a lábammal alvás közben, meg akartam simogatni. Napközben kint van a hidegben, helyjel-közzel, mert bent is van, de este végig bent van. A mai napon édesanyámat támadta meg, pedig a kutya már úgy tűnt, ébren van, megmozdult, szinte felült, és amikor édesanyám a nyakörve felé nyúlt, hogy kitehesse egy kicsit, mielőtt végleg bent marad, a kutya neki támadt, szó szerint, és csak nagy sikoltozások árán vette észre magát. Senkinek sem esett baja, de legalább az okát tudni szeretném, ebben kérnék segítséget. Vajon a nagy hőingás teszi? Nem szeretnénk elaltatni, nagyon szeretjük.

2012. febr. 10. 22:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Ő is szeret titeket? Lehet, hogy nem bízik bennetek, mióta van nálatok? Egyébként, sok kutya nem szereti ha a nyakörvéhez, a nyakához nyúlkálnak - olyanok akikben nem bízik. Lehet, hogy baj van a rangsorral is, és így akarja tisztázni, hogy Ő a főnök, és nem tetszik Neki, hogy alvás közben zavarjátok.
2012. febr. 10. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Más okokat keress, ehhez semmi köze a hidegnek és az időjárásnak! valami más lehet a baj, nagyon nem jó hogy ilyen hirtelen támad, talán ha kicsit részletesebben írnál a kutyáról akkor a többiek is pontosabb tanácsokat tudnak neked adni!

és nyugi, kitartó munkával biztos nem lesz szükség altatásra!

2012. febr. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Figyelmeztet, vagy csak rögtön támad?
2012. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mailerdeamon ***** válasza:
100%
Ha jól értem mindkét eset ébredés után történt. Előbb szóljatok hozzá, ne érintsétek meg olyankor, amikor alszik vagy bambul mert könnyen megijedhet és reflexből odakaphat. Emiatt nem kell elaltatni. :)
2012. febr. 10. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


Én 2 okot tudok elképzelni:


az egyik az, hogy még aludt, és nem volt tudatánál, amikor ezt tette. A másik pedig, hogy lehet, hogy eleve gyenge idegrendszerű kutya, (ez különösen gyakori a szaporítóktól vett kutyáknál), akkor sajnos nem nagyon lehet vele mit kezdeni. Ezen kívül esetleg még az lehet, hogy a nevelése során valamilyen baklövést elkövettetek, vertétek, ezért nem bízik bennetek.

2012. febr. 10. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a rangsorral van a baj, ahogy az egyik válaszoló írta, vagy csak rosszat álmodott, vagy valami... :) Egyszer én is megsimogattam a kutyámat alvás közben, rögtön kinyitotta a szemét, a semmibe nézett, és vicsorgott, morgott rám. Aztán "kitisztult" a feje, magához tért, és minden rendben van. :)
2012. febr. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

Ha nem nagyon öreg a kutyád, nem jellemző, hogy mély álomban aludna. A kutyák ritkán alszanak mélyen.De akkor is gyorsan felébrednek, akár a nevükre is.

Ha van jó orvosotok, ajánlatos lenne megmutatni neki.

Egy hirtelen odakapás még tolerálható, de az, hogy nem ismeri fel, ki nyúl hozzá és támad, már gond. Volt ismerősöm, akinek a kutyája eleinte ritkán, majd egyre többször támadt a szeretett gazdáira. Agydaganatot diagnosztizáltak nála.

Nem állítom, hogy ez volna nálatok is, de egyáltalán nem normális, amit a kutyátok csinál.

2012. febr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
65%

Nagyon ritka, amikor orvosi okok vannak a háttérben. Szerintem mindig a legkézenfekvőbb szempontból kell a problémához közelíteni. A legkézenfekvőbb pedig az, hogy a kutya bevédte a saját alvóhelyét. A domináns egyed három kiváltsága közül az egyik a privát terület határa, amit a többiek nem léphetnek át, különben jön a retorzió, ezesetben az odakapás. Magyarul a kutya felettetek áll a rangsorban. Ezt úgy tudjátok a legegyszerűbben orvosolni, ha ti alkalmazzátok a kutyával szemben domináns egyed három kiváltságát. Párszor már írtunk erről a GYIK-en, szóval most nem akarom újból leírni:

[link]

2012. febr. 11. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kutyusunk 3 éves múlt augusztusban, és ha meg is büntettük, az erősen összemérhető volt a tettével, talán még enyhébb is. Most, reggel a kutyus bújik, ha macska lenne, még dorombolna is. Eddig, az első esetig soha sem történt ilyen, és az is igaz, hogy eddig még nem volt ilyen hideg telente, és nem is a kályha mellett aludt. A kutyus kb 28 kiló. Lehet e az, hogy a kutyus annyira kifáradt a napközbeni védekezéstől a hideg ellen, hogy tényleg csak mélyen aludt?
2012. febr. 11. 09:09
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A hallása jó annak a kutyának? Nekem rögtön az öreg, siket spánielem ugrott be, ő is mindig megijedt az ébresztésnél.

2012. febr. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!