Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 éves kutya amint egyedül...

6 éves kutya amint egyedül marad a lakásban, megállás nélkül ugat. Szeparációs szorongás? Bőv. Lent.

Figyelt kérdés

Elköltöztem egy ideje, és a kutyámat is magammal vittem. Otthon mindig volt valaki vele, sosem volt egyedül és egy másik kutya is volt mellette. Itt viszont van, hogy több órára egyedül marad, hiszen a párom is és én is dolgozunk. Van egy kutyus itt is, úgy látom nagyon jól kijönnek egymással.

A probléma az, hogy amint becsukódik az ajtó, már ugat - és ez addig így marad, ameddig valaki haza nem megy, akár több óra múlva. A szomszédok már nagyon idegesek, és igazuk van. Van sok játéka, rágókákat veszek amivel elfoglalhatja magát, amit használ is. Viszont ha elmegyünk, csak az ugatás marad. Sokat foglalkozom vele, ha itthon vagyok, napi 1-2 órát simán játszunk és 2-3x fél-egy órás sétákra megyünk.

Mit tegyek szerintetek, amivel segíthetnék rajta? Mert nem tehet róla, hogy szorong és nem akar egyedül lenni.... :( Annyira sajnálom szegényt, szoros szájkosarat meg mégsem rakhatok rá az ugatás ellen!!!!

Van-e esetleg valami műsor, amiben erről a problémáról volt szó? Emlékszik valamelyikőtök hasonlóra?

A válaszokat előre is köszönöm!

Ja igen. Staffordshire keverék ivartalanított kan kutyáról van szó.


2012. febr. 15. 17:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja igen, menhelyes kutyaként hoztam el anno kölyökként. Mindig velem aludt és alszik is, árnyékként követ mindenhova. Még amikor otthon voltunk mindannyian, akkor is én voltam a "vezér", nem anyám vagy a tesóm.. Túlságosan kötődik?
2012. febr. 15. 17:30
 2/11 anonim ***** válasza:

Itt nagyon hasznos tanácsok vannak:

Egyébként szerintem szeparációs szorongásról van szó.


[link]

2012. febr. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Pontosabban ott a szeparációs szorongás leírása van, itt van az, hogy hogyan vedd vissza a falkavezér szerepét:


[link]


Ill. ajánlom még Jan Fennel - Kutyapszichológia c. könyvét, az is ezzel foglalkozik, a neten megtalálod tárolt változatban is.

2012. febr. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És pozitív tapasztalata van valakinek? Aki túljutott ezen?

Én ezt olvastam: [link]

2012. febr. 15. 17:40
 5/11 A kérdező kommentje:

17:34

Gondolod, hogy nem én vagyok a falkavezér?

Nekem engedelmeskedik első szóra, egy pillantással el tudom érni amit akarok nála, én játszom vele és ő mászkál utánam, ő fekszik le mellém, enni csak parancsszóra kezd, ajtóban én megyek el előbb.. érdekel mit gondolsz.

2012. febr. 15. 17:44
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne haragúdj, de csak az elejét olvastam el, nincs most türelmem hozzá..

Abból indulj ki, hogy ez a dolog onnan fakad, hgoy a kutya képzeli magát falkavezérnek, tehát amikor elmész otthonról, ő aggódni kezd érted, ezért szorong. A falkavezéri pozíciód kell visszaszerezned tőle és minden rendben lesz.

Nálunk apró dolog, de pl. a kutyám húzott pórázon (igaz kölyök még, folyamatban volt a tanítása), de én folyamatosan csináltam vele azt is, hogy én megyek ki az ajtón előtte, ill. a kajájába is beleeszek (imitálom), mielőtt odaadom neki. Láss csodát, elmentünk kicsivel vacsi után sétálni, olyan szépen jött mellettem, hogy öröm volt nézni.

Tehát az, hogy visszaszerezd falkavezéri pozíciód, nem csak egy problémára jó, hanem mindenre! :)

2012. febr. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Próbáljátok fokozatosan hozzászoktatni az egyedülléthez. Nézd meg ezt a videót, nagyjából a 13. perctől érdekes számodra.
2012. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Alexandra most nem értek veled egyet.

A szeparációs stressz több oka lehet, nem feltétlenül azért, mert a kutya magát hiszi falkavezérnek.

Az egyik, hogy nem tanult meg egyedül lenni, a másik pedig az, hogy új helyen vagytok, és itt is meg kell tanulnia egyedül lenni.

Ha másban nem észleled, hogy a kutyád irányítana, akkor a sorrend véleményem szerint rendben van, de nem vagyok szakértő, én is csak egy hobbikutyás vagyok.


Amúgy amíg a szoktatás folyamatban van, megpróbálhatjátok az elektromos ugatás elleni nyakörvet. Ez nem kínzó eszköz, neten biztos találni róla leírást. Párom öccsének bevállt.


Mivel a folyamat, amíg hozzászoktatod az egyedülléthez hosszadalmas így ajánlanám mindenképpen.

2012. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Mailerdeamon ***** válasza:
Fennel könyvében egy fejezet egy szeparációs stresszről szól. Az a jó benne, hogy konkrét példákat ír le részletesen, olvasmányos formában, amiket te is kipróbálhatsz otthon. Itt a könyv: *****

* Automatikusan eltávolított tartalom.
2012. febr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Èn azt olvastam ròla, hogy pl. egy költözés is felborìthatja a falkasorrendet.. Ès hàt ugye a falkavezèr kérdésnél sem feltétlenül jelentkezik az összes "tünet". Lehet, hogy most ez, később pedig màs is társulna hozzà, ha nem dolgozik rajta a gazdi..
2012. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!