Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szibériai Husky tapasztalatok?

Szibériai Husky tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Üdv! A családdal nemsokára veszünk egy Szibériai Husky-t. Egy elég nagy kertel rendelkező házban lakunk, a ház középen van, így körülötte van egy ovális "futópálya", amit a mostani kutyánk alakított ki magának, + a nagy kert.

Egyrészt szeretném megtudni, hogy alkalmasak-e ezek a körülmények, és légyszíves írjatok le személyes tapasztalatokat is a kutyáról! A válaszokat előre is köszönöm.


2012. febr. 17. 14:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Alkalmas neki az életkörülmény. De menyit tudnál vele foglakozni, meny idôd van rá? A husky nagyon nagyon makacs. Egy hozzáértô kézre van szüksége és nem egy egedékeny gazdira. A huskynak nagy a mozgásigénye, mivel munkakutya. Naponta 1- 1,5 óra sétára min. szúksége van + a szellemi fárasztás. Eléggé makacsok és igencsak nagyfejûek. Sok türelem kell hozzá, de amúgy nagyon értelmes kutyák :)
2012. febr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a körülmények jók! Nekem is huskym van!:)

Mennyi időd van rá? Elég nagy a mozgásigényük, imádnak sétálni meg rohangálni. De az enyém nagyon szeret a szobába szunyókálni is mellettem.:D Nagyon értelmes és okos kutyák,de valóban makacsok, és ha ő úgy fogja gondolni, hogy nincs kedve valamit megcsinálni, akkor bizony nem is fogja. Fontos a tanitásnál, hogy mindig érdekesnek tartják a dolgot és ne legyen unalmas. Az enyém elég engedelmes, de van amikor megmakacsolja magát.:D Szerintem nem oylyan vészes, mint ahogy itt néhányan leirják, vagyis az én kutyám nem az, egyed függő , hogy most épp egy igazi rosszcsontot fogsz ki, vagy pedig egy kicsit nyugisabb engedelmesebb példányt.:) De ha foglalkozol vele eleget, meg nagyon szereted biztos, hogy jó kutya lesz belőle. Tudom ajánlani, hogy csinálj vele valamiilyen sportot, mint pl télen a szánkóhúzás, persze egy kutyával arra kis gyerek szánra gondolok csak, az enyém nagyon élvezi, vagy pedig biciklivel mikor jó idő van, de ezt azért óvatosan.:D Ha következetesen fogod tanitani nagyon jó kutyus lesz. Sok sikert kivánok nektek!:)

2012. febr. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Üdv! Nagyon köszönöm az eddigi válaszokat. Nos idő szempontjából elég jól állok, suli után 1-2 óra időm lesz rá, hétvégén jóval több. Nos a szánkózás nem tudom lehetséges lesz-e, a család legkisebb tagja már 15 éves.
2012. febr. 17. 17:41
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja és még annyi, hogy a kutya csak kiskorában lesz bent ha hideg van, de akkor is csak a kazánházba, ott jó meleg van. Egyébként csak kinti kutya lesz. Egyébként a szőrükkel nagyon sok baj van?
2012. febr. 17. 17:43
 5/11 anonim ***** válasza:

ma 16:40-es vagyok.

Az nembaj, nekünk se sok gyerek van a családban, mi azt szoktuk csinálni, hogy boltba megyünk és ő húzza haza a csomagot amit vettünk.:) De az üres szánt is szereti húzni, de amúgy csak ötletnek adtam, nem muszáj csinálni vele.

Nálunk is inkább kinti kutya, de bejöhet a lakásba is, jobban mondva csak az én szobámba. A szőrével annyira sok baj nincsen, csak mikor vedlik, akkor jön ki belőle nagyon sok, csomókban, akkor kell sűrűbben fésülni a szőrét. Ha van valami kérdésed nyugodtan kérdezhetsz ha tudok segitek.:)

2012. febr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Okés, köszönöm, már csak egy nevet kéne találnom neki. Talán segít, hogy mindenképpen szürkés-feketés-fehéret veszünk, kék szemekkel. Már minden megvan, csak a neve nincs.
2012. febr. 18. 08:10
 7/11 A kérdező kommentje:

És még azt szeretném tudni, ha elmegyünk sétálni, van a közelben egy elég nagy rét féleség, de utak veszik körül. Ha

ide kijövünk játszani, elengedhetem? Vagy elszökik?

2012. febr. 18. 08:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Fiú lesz vagy lány? Mindegy összeszedtem pár nevet, hátha segit és megtetszik valamelyik.:)

Fagyi,Szibi,Happy,Daisy,Kiara,Akira,Kira,Hiro,Whisky,Cassie,Akela,Balto,Mex,Nanook,Sky,Laya,Nala,Kissy,Maya,Amanda,Alex,Ricky,Diesel,Enzo,Nico,Scotty,Sissy,Angel,Bella,Angyal,Sophie,Lüszi,Éden,Yuki,Shasta,Nina,Molly,Kiba,Raul,Lejla,Léna,Lady,Jessy,Dana,Saya,Ziva,Bruk,Keisha,Angie,Roxy,Fanny,Jenifer,Truman,Vihar,Herceg,Lucky,Doris,Dolly,Dylan,Rocky,Kylin,Conan,Jack,Silver,Daffny,Buck,Shila,Nelly,Héra

Majd ird meg, hogy végül mi lett a neve!:)


Az elengedést illetően én óvatos lennék, főleg, hogyha forgalmas az út. Ezt gyakorolni kell, a behivást, hogy rád hallgasson, hogy hova mehet és hova nem, nah meg, hogy mikor hivod oda menjen hozzád.Szóval gyakorlással, ha megtanitod elengedheted, bár azért csak óvatosan. Esetleg olyan helyre nem tudtok elmenni, ahol nincsenek utak?

2012. febr. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Fiú lesz, köszi a neveket.


Hát egyik oldalról kerítés van, másikról egy olyan utca, ahol több gyalogos megy egy nap alatt, mint autó egy hónap alatt szóval az nem forgalmas. A 3. oldal már forgalmas, de nem vészes. A 4. oldaltól félek, bár ott van beton kerítés. a 3. oldalnál lévő útra ha ott kimegy, ki tudja kerülni, onnan 5 méterre a főút. De majd először kizárólag csak pórázon viszem, megnézem mennyire akar elkóborolni, de elsőként megtanítani akarom, hogy ha hívom, jöjjön.

2012. febr. 18. 18:48
 10/11 anonim ***** válasza:

Rendben! Mindenképp tanitsd előbb meg mindenre, behivásra, hogy hallgasson rád. A huskyk elég kiváncsi természetek.:) Legyetek majd nagyon óvatosak. Én őszinte leszek nem merném olyan helyen elengedni, ahol autók vannak, mert sajnos egy pillanat alatt megtörténhet a baj.:S

Egyébként van a nevek között olyan ami tetszik? Vagy mi lesz a neve?:)

2012. febr. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!