Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nálatok is volt olyan időszak,...

Nálatok is volt olyan időszak, amikor rájárt a rúd a kutyátokra?

Figyelt kérdés

Néha már nem tudom hova tenni a dolgokat, amiken keresztül megyünk. Eddig nem volt olyan hónap, hogy ne történt volna valami a kutyámmal. Kezdődött azzal, hogy mérget evett, az utolsó pillanatban szedtem ki a szájából. Majd nem sokkal később megevett egy pár zoknit. Elő-elő fordultak hasmenéses időszakok, volt benne egy csúnya vírusos hasmenés is. Mindegyiknek doki lett a vége. Volt, hogy arra mentem haza, hogy alig kap levegőt a kutya, mert anyós felügyelet nélkül hagyta egy darab műcsonttal és feltapadt a szájpadlására egy jó nagy darab. Ivartalanítás utáni időszakot is megsínylettük, torokgyulladás, hólyaghurut és felfázás. Majd tegnapelőtt elérkezett a csúcspont, amikor pórázon sétálunk belvárosban, sétáló utcában és egy autó fellökte a kutyámat, én épphogy félreugrottam, amennyire tudtam, rántottam magammal a kutyát is, nagy szerencse, hogy megúszta ennyivel. Mindez kb. 5 hónap leforgása alatt.

Más is volt ilyen szerencsétlen időszakban? Nagyon örülnék, ha vége lenne már :(


2012. febr. 19. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

tekintve,hogy a kutyád balesetinek a nagyrésze abból ered,hogy nem kapott normális nevelést én ezt nem a szerencsére fognám.

Ne hagyd,hogy hozzáférjen olyan dolgokhoz amik veszélyesek lehetnek számára ,bár nem értem hogy ehetett meg egy zoknit.

2012. febr. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
0%
Igen, két éve nem volt külföldön.
2012. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Akiteki ***** válasza:
78%

Ez jutott eszembe:

http://www.youtube.com/watch?v=vDvPibUdNzM

A kutyákkal nem, ilyen nálunk csak velem szokott történni.

Joeynak is elmúlik majd a rossz korszaka. Legalábbis reméljük. :)

2012. febr. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A kutyám kölyök még, a zokni megevésekor is az volt, fogalmunk sem volt róla, hogy megenné, különben nem hagytuk volna elöl.

Egyébként pedig jól nevelt kutya.

2012. febr. 19. 14:05
 5/18 A kérdező kommentje:
:DD Jó ez a szám :D
2012. febr. 19. 14:08
 6/18 anonim ***** válasza:

Persze, nálunk is volt ilyen. Az én kutyám is csinált már olyan dolgokat, hogy örültünk, hogy nem lett nagyobb baja. egyszer például megette a májkrémnek a fóliáját, egyben. Nem vettük észre, csak azt, hogy nagyon levert és egész nap gubbaszt. Végül kijött a másik felén, hál'istennek...


Aztán olyan kisebb balesetei is voltak, hogy teljes sebességgel belerohant a rózsabokorba...xD Szegénykém, akkor tanulta meg, hogy a rózsával vigyázni kell. Fél napig szedegethettük ki belőle a töviseket.


Aztán olyan is volt, hogy ugyancsak egy bokorba farolt bele, ezúttal egy cica után. Az egyik körme félig leszakadt, és úgy sántikált be hozzánk. Másnap el kellett vinnünk az orvoshoz, aki leszedte a csonkot.


Úgyhogy ne aggódj, más kutyákkal is történnek balesetek. :)

2012. febr. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Szegény. Ezek szerint nem csak mi vagyunk ilyen szerencsétlenek :D - ez persze nem kárörvendés :)
2012. febr. 19. 14:12
 8/18 anonim ***** válasza:
kölyökkorában az enyém is visszajáró vendég volt az állatorvosnál. nem volt olyan hónap, h ne mentünk volna valami miatt. kétszer toklász volt a fülében, egyszer megrándította a lábát, amikor a kerítéshez rohant ugatni és lesántult, aztán kennelköhögést kapott, egyszer megszökött egy tüzelő szuka miatt (akkor mondjuk már másfél éves volt) és összeverekedett rajta egy másik kutyával. két nap múlva, lógó nyelvvel jött haza, tele sérüléssel. szerencsére hamar rendbe jött. volt két hasmenés is. az elmúlt másfél évben, lekopogom, mintha elvágták volna. mondjuk az igazsághoz is hozzátartozik, h rengeteg időt és energiát fektettünk bele a nevelésébe (nem arra célzok, h te nem :)) és pénzt is, pl. alul megerősítettük a kerítést, h ne tudjon tüzelő szukákat hajkurászni. a műcsonttal vigyázz, az enyém egyszer nagyon nagy darabot harapott le belőle és szinte rágás nélkül lenyelte. az egészet visszarókázta egy, a gyomrában kb háromszorosára duzzadt, fehér bőrdarab formájában. azóta csak igazit kap, abból sem akármelyiket
2012. febr. 19. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi! :) Úgy látszik a kölyök kor sok kutyánál problémás...

Én már nem adok neki, csak főtt marhalábszár csontot, ezt is végig felügyelette. Ha anyósnál vagyunk, ő még néha adja neki a műcsontot, de olyankor aztán pláne 100%-os felügyelet alatt van, ill. próbálom vele is megérteteni, hogy ne vegyen többet.

2012. febr. 19. 14:23
 10/18 anonim ***** válasza:
igen, egy része a kölyökkorral jár. az enyém pl szenvedélyesen rágott. persze, minden kiskutya, de ő valami hihetetlen fokon művelte, semmit sem lehetett elöl felejteni mellette. bőrcipőt, az unokahúgom homokozólapátját, műanyag virágkaspót kétdimenziós téglalappá, kutya-labdát, kutya-kötelet, pólót (az övé volt, imád ilyet húzni -vonni velünk, még ma is),a saját takaróját, pórázát, kosarát (ha hagytuk volna), kutyafésűt, metszőollót, leesett ruhacsipeszt, tüzifát, baltanyelet. nagyon akkurátusan csinálta, szisztematikusan haladt és teljesen belefeledkezett közben. forgatta, nézegette, h megtalálja azokat a pontokat, ahova harapva még jobban szétszedhető, kikezdhető. de szerencsére soha semmit nem nyelt rá, csak megrágcsálta, ha egy kis része a szájában maradt, simán "kiköpte". rendesen csórt is, bejött a házba, körülnézett, megfogott valamit és már vitte is ki a szájában, h megrághassa (szinte mindig az udvar ugyanazon pontján). ebből mára annyi maradt (a csórásból és a rágásból is), hogy néha kicsit elvisz valamit, és leheveredik mellé úgy, hogy odadugja az orrát. úgy havi egyszer együtt alszik valamivel, de már nem tesz benne kárt :) (3 éves)
2012. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!