Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát tudtok nekem...

Milyen kutyát tudtok nekem ajánlani?

Figyelt kérdés
Kis közepes termetű kutyust szeretnék ami jól teljesítene az agility pályán de viszont panelházi élethez is jól viszonyulna. Nem ő lenne az első kutyám ezelőtt egy négytermetű keverékem volt vele agilityztem csak ő sajnos kiöregedett ebből a mókából. És nem rég itt hagyott minket. Ezért szeretnék majd egy kis közép termetű kutyust mert a maxi kategóriába a bc szinte verhetetlenek és én nem engedhetek meg magamnak egy ilyen nagy mozgásigényű kutyát főleg nem panelba.

2012. febr. 22. 07:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

ha ilyen konkrét elképzeléseid vannak, akkor miért nem nézelődsz versenyeken?

valószínűleg az ide válaszolgatók 80-90%-nál többet tudsz az agilityről :) nézz ki egy szimpi fajtát, amivel eddig szép eredményeket értek el és neked is tetszik a stílusuk, aztán keress egy tenyésztőt.


nekem egyébként ebben a kategóriában (mind méret mind használati cél) a staffordshire bullterrier lenne a befutó. de az én vagyok.

2012. febr. 22. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Az én kutyám közép-kis termetű tacskó keverék. panelban tökéletesen elvan, ha dolgozni megyek akkor is (bár lyan kicsit depressziosnak tűnik apum elmondása szerint)nyugodt, nem szokott ugatni... nagyon bújos vágyik a szeretetre. (most is itt alszik az ölemben én meg simagatom:D) lent a ház előtt van egy nagy plac, autó minden mentes elszoktam engedni, nah olyankor "tombol" és úgy elkezd sprintelni,mint egy agár...a többi kutya csak bámulni szokott....


egy párszor olyat is csinált hogy letérdeltem elé és mutattam hogy tegye fel a mancsáta mellkasomra, ő meg inkább felugrott a vállamra...:D

2012. febr. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 Akiteki ***** válasza:

whippet.

Alapból lakáskutya, imád heverészni, de nagyon gyors, könnyen tanul. Nagyon jók az agilityben.

2012. febr. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
maxi méretnél kisebb fajtát keres, a whippet meg úgy nézem annál nagyobb...
2012. febr. 22. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Én is vmilyen agarat ajánlanék :)
2012. febr. 22. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Akiteki ***** válasza:

Nagyobb, mint a maxi méret?

Nem vagyok jártas az agility szabályzatban, milyen mérethatárok vannak?

2012. febr. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43centitől van maxi, ha jók az információim.
2012. febr. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Akiteki ***** válasza:
Tényleg, most kerestem rá a besorolásra. Érdekes mindenesetre, hogy egy 42 centis pici kuty ugyanaz a kategória, mint egy 70 centis.
2012. febr. 22. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Jack russell terrier?

Amúgy a másik ötlet nekem is a whippet, de az szerintem is már maxi kategória.

2012. febr. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Ha agár, akkor csak a kis olasz ami az a méret, ami neked megfelel.


Egyéb fajták közül terrierek, azon belül is a kotorékebek közül válassz.


Pl. parson russel, foxi.


Vagy bull típusúak közül a staffbull.

2012. febr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!