Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweiler, német juhász vagy...

Rottweiler, német juhász vagy dobermann? Melyiket választanád és miért?

Figyelt kérdés

2012. febr. 22. 17:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
2%
Egyiket sem, mert nem tetszenek.
2012. febr. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
21%
A rottweilereket ajánlom, bár a másik kettő nem tudom milyen. Nagyon aranyosak, hűségesek, játékosak, imádom őket, nekem is olyan van.
2012. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

azt, amelyikre szükségem van.

illetve amelyiknek a tulajdonságai legjobban illenek a céljaimhoz és az életvitelemhez.

2012. febr. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
78%

Nos:

Németjuhászt. jó helyről vegyél, mert mostanában ez a fajta agyon van szaporitva, és ha lehet, jó idegrendszerű szűlőktól válassz csak is kölyköt, szomszédom rossz szülőktől vette, és egy hibbant kutya lett belőle, egyébként a 3 közül ő a leg sokoldalúbb.


Doberman.

Nagyon okos, és nagyon ragaszkodó, sok mozgásra van szüksége, de nagyon jókat hallottam a fajtáról.


Roti.

2 személyisége van, gazdival szemben egy nagy bohóc, betolakodókkal szemben pedig egy fenevad, biztos lehetsz benne hogy megvéd, ő lesz a testőröd.


A 3 közül talán német juhászt vennék, ő a legegészségesebb, és talán a legintelligensebb. De a lényeg hogy jó helyről vegyél, és nem azt jelenti hogy méreg drágán, hanem hogy ismerd a szülőket, jó helyről legyen, mert sok a gén hibás egyed.

2012. febr. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
83%
Én 20 éve választottam: DOBERMANN !!!:) A legtökéletesebb kutya.
2012. febr. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
88%
A dobermannt választanám, mert szeretem az atletikus, elegáns megjelenésű kutyákat. A német juhász el van rontva teljesen, egy csapott farú nyomorékká tették az amúgy kiváló munkakutyafajtát. A rottweilerek meg nem tetszenek.
2012. febr. 22. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
82%
Roti! Az örök szerelmem. És remélem h lesz is még vagy 2-3, ha kertes házban leszünk :)
2012. febr. 22. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
73%
A dobermannt választanám.Theia-val kell egyetértenem teljes mértékben:pompás,elegáns megjelenésű,tiszteletet parancsoló kutyák.Egyszerre kecsesek és mégis erősek,sugárzik belőlük a,,keménység";nem tudnék még egy olyan fajtát említeni,amely egyszerre robosztus,határozott fellépésű de mégis könnyed és kecses.Egy fekete-cser dobermann igazán szemet gyönyörködtető kutya-igaz,a másik kettő is,de!A mai német juhászkutya állomány többségében véve siralmas,mondhatni tönkretették a fajtát,míg a rottweilerek szintúgy szépek,mégis,valahogy olyan bumfordi hatást kelt.Ettől függetlenül mindhárom fajta kitűnően alkalmas őrzésre,és megfelelő képzés mellett kifogástalan munkakutyák.
2012. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
78%
Nálam német juhász magasan utána dobermann és után rottweiler de mind nagyon tetszik :)
2012. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
85%

Német juhász 1-szer volt egy mentett azóta beleszerettem a fajtába pedig soha nem akartam ilyen fajtát, de nagyon megszerettem. Csak ajánlani tudom a fajtát!


Meg még talán a Rottweilert.


Dobermannt nem választanák semmi pénzért... Nem azéért mert nem tetszik. Mert tetszenek de én még sem tartanék.

2012. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!