Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos a kutyám, most...

3 hónapos a kutyám, most kezdjük hozzászoktatni más kutyákhoz. Találkozott 2 kutyával és nagyon félt tőlük, igaz hogy azok nagyon ugattak. Normális ez?

Figyelt kérdés
Nem szeretném hogy felnőtt korában féljen a kutyáktól.
2012. febr. 25. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:

itt megtalálod, hogyan kell helyesen csinálni


[link]

2012. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nekem is van kutyusom, kiskorában ilyenkor ő is félt. az első pár sétánál még érthető hogy megijed, mert pici, de ha már vagy 10szer volt sétálni, és még mindig fél, kicsit húzd vissza a pórázt, simogasd, nyugtasd meg. egy idő után az én kutyám is hozzászokott :)
2012. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kutyaoviba nem tudtok esetleg elmenni? Ott kapásból összebarátkozna a vele egykorú kutyusokkal, akkor könnyebb lenne a többivel is.

Hogy reagáltok, ha látod, hogy fél? Nem szabad ilyenkor felvenni, simogatni stb., mert azt erősíted meg benne, hogy okkal fél. Figyelmen kívül kell hagyni.

2012. febr. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ne kerítésen belüli, ugatós kutyákkal hozd össze, hanem szabadon lévőkkel. Pl kutyaovi. vagy menjetek kutyás barátokkal amezőre és ott játszhatnak.
2012. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A mi amstaffunk (a "harcias fenevad" :D ) ugyan együtt lakik a tacskómmal mióta hozzánk került, de amikor először játszhatott a futtatón más kutyával (angol bulldog volt és zörgött, szörcsögött) hanyatt vágta magát és sípolt, mint egy nyúlbéla. Persze a másik nem akarta bántani, de a kiskutya agyában ez nem állt még össze. Hagytuk, a másik kutyus gazdijával, hogy megszaglásszák egymást, de nem avatkoztunk közbe, mert nem volt szükséges. 5perc múlva amikor rájött a kutyánk, hogy nem akarja megenni senki együtt rohangáltak. Ezt a hanyatt vágódást még eljátszotta párszor ha nagyobb kutyával találkozott, de aztán ugye ahogy neveltük, tanítottuk, megbízik már a gazdiban is, sokat jár más kutyák közé, nincs ilyen problémája.

Az egyetlen "baj", hogy a kis kutyás gazdik sikoltozva kapkodják el előle az ebeiket ő meg nem igazán éri miért nem játszhat.

2012. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én anno, mikor megvolt az uccsó oltása már vittem is a futira. Ott nyivákolt h jajjmegesznek én meg néztem rá h tőlem ne várj segítséget, oldd meg magad. Kb 3 perc után rájött h nem megenni hanem megismeri akarják és kész is. Nem kell félteni, ez is kutya, nem porcelán.
2012. febr. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ezek a szomszéd kutyák, sajnos ha kimegyünk az udvarra találkoznak. Persze van kerítés. Nem vettem föl és nem is vigasztaltam. Már most akkora mint az a kettő együtt, de úgy látszik ezt ő nem tudja.
2012. febr. 25. 10:52
 8/8 anonim ***** válasza:
A kölyök kutyák általában tiszteletben tartják az idősebbeket, függetlenül attól, hogy mekkorák. Ez így van rendjén :) Ha a másik két kutya nem agresszív, hanem jól nevelt, akkor próbáljátok meg összeengedni őket. De egyszerre csak eggyel.
2012. febr. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!