Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elveszett kutya tulajdonjogát...

Elveszett kutya tulajdonjogát mikor veszti el a gazdája?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy pl. a gyepin 2 hét után bárki jogtisztán elviheti az adott kutyát. Na de mi van akkor, ha magánszemélynél van egy talált kutya? Akkor is átszáll rá a tulajdonjog, vagy bármikor visszakövetelheti az eredeti gazdája, ha esetleg előkerül? (nem volt chip, se egyéb azonosító a kutyán)

2012. febr. 25. 22:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azonosító nélkül sehogy.
2012. febr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
53%
Hivatalosan 1 év, mint a talált tárgyak. De chip, és tetkó nélkül szinte lehetetlen bizonyítani a tulajdonjogot.
2012. febr. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
és ha van vmi különleges ismertető jele, ami bele van írva az oltási könyvbe pl?
2012. febr. 25. 23:05
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Én úgy tudom, hogy minden kutya megtalálójának két hétig kötelessége megpróbálni a lehető legtöbb módon felkutatni az eredeti gazdát, utána sajátjaként kezelheti vagy örökbeadhatja. Aztán ha valaki hónapok-évek múltán jelentkezik érte, akkor nem tudom, mi van, de két hét után pl. ivartalaníttathatod, és senki nem vonhat érte felelősségre.

Ha perre kerül sor, és nem lehet a kutyát egyértelműen beazonosítani, akkor meg nyilván a bíró ítélete dönt. Az oltási könyvbe ha nem chip vagy tetoválási szám van írva, akkor b*szhatod.

2012. febr. 25. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
0%

"Én úgy tudom, hogy minden kutya megtalálójának két hétig kötelessége megpróbálni a lehető legtöbb módon felkutatni az eredeti gazdát"


Az feszes lenne ha minden kóbor állatnak nekem kellene megkeresnem a gazdáját...

A gazda kell, hogy keresse a sajátját.

Ha nem értesülsz róla, hogy a kutya kihez tartozik akkor magadhoz veheted. Ha pl 1 hónap után megkerül a gazdája, akkor saját belátás szerint -én pl. ha visszaadnám akkor fixen kifizettetném az eltartást stb, de ha józan ésszel gondolkodon akkor, nem is nekem kellene mondanom ezt hanem automatice rákérdez a gazda, hogy mivel tartozik, ezt is ember dönti el, hogy "á, semmivel" vagy "napi egy ezres azt jóvan"- járhatsz el.

Ha versenykutyáról van szó akkor áálltalában a gazda a megtalálónak nyomravezetési dijat is adhat...


De ez tényleg attól is függ, hogy te hogy állsz a dologhoz és a gazda hogy áll a dologhoz.

Szerintem emberek vagyunk és remélem tudunk egymással úgy is viselkedni, mert lehet, hogy az a kutyus egy szerető családtól keveredett el és csak nem kezd el bunkózni az ember, ha szeretnék visszakapni, nem? :)

2012. febr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Itt a kutya dönt. Ha majd megőrül az örömtől, hogy végre előkerült a gazdája, a nyakába ugrik, természetes, hogy a régi gazdát illeti meg, akármennyi idő is telt el a megtalálása óta.

Ha nem mutat a szeretetet jelző reakciókat a kutya, akkor megállapodás kérdése.

2012. febr. 26. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Hát én azért csak pofánvágnám az illetőt, ha nem akarná a kutyámat visszaadni.
2012. febr. 26. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Feszes-e vagy sem, 2 hétig keresned kell a gazdáját. Hogy ez csak azt jelenti, hogy megkérdezedd a sarki boltban, hogy tudják-e, kié, vagy telerakod vele a facebookot, az egyéni döntésed, de két hétig a menhelyek sem nyúlhatnak a kutyákhoz, nem véletlenül.
2012. febr. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Lassan már letelik a 2 hét, és minden lehetséges módon megpróbáltuk felkutatni a gazdát: plakátolás, neten millió helyen hirdetés, összes környéki kutyást is kérdeztük. Nagyon szép kutya, azért is gondoltuk, hogy van gazdája, nyakörv is volt rajta, de hát senkinek nem ismerős, senki nem tud ilyen elvesztésről. Szerintem, ha annyira keresnék, már bőven meg tudták volna találni. Viszont mi meg közben megszerettük, és hát valószínű megtartanánk, ha nem lesz meg a gazdija... Na de mi van, ha mondjuk 1-2 hónap múlva felbukkan, hogy hoppá, ez az én kutyám?
2012. febr. 26. 18:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Nézesd meg állatorvossal, lehet, hogy van chipje.

Ha felbukkan akár évek múlva is, és a kutya őt választja, a régi gazdit, át kell adni neki.

2012. febr. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!