Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya gazda kapcsolat javítása?

Kutya gazda kapcsolat javítása?

Figyelt kérdés

El vagyok keseredve, mert mintha romlott volna a kapcsolatom a 1,5 éves kutyámmal. Sosem volt az a "hűséges" típus, de mostanában sem javul...

pl: Nem jó a behívása. Tudja mit akarok tőle, de túlságosan rákattan a szagokra.

Nem akar velem aludni, ha nézem a TV-t, nem akar odajönni az ölembe, mint általába a kutyák, hanem el van ő magának.

Este az ágyamba ha fel is jön, le se fekszik, egyből lemegy.

Ezek nagyon elkeserítőek tudnak lenni, és elbizonytalanodok, hogy én csinálok valamit rosszul, vagy a kutyám nem szeret, vagy csak simán nem hűséges.

Konkrétan nem a falkavezérséggel van a gond, kutyaiskolába jár, majdnem levizsgázott, de megbukott. Pályán alapból kevésbé van gond vele, sőt.! Akkor csak rossz napja volt.


Mit tehetek, hogy javuljon a kapcsolatunk? Már nagyon szomorú vagyok.!


2012. febr. 27. 15:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

Ha híváskor nem jön be, az bizony a gazda ellen irányuló agresszió után rögtön a legnagyobb szemtelenségben, tiszteletlenségben. Bizony, nagy gondok vannak a sorrenddel. Olyan sulit keress, ahol nem a munkára mennek rá, hanem a kapcsolatra.


Egyébként én nektek is ajánlanék egy kötődési tréninget, találsz a kérdések között erről infót. Csinálj minél több dominancia gyakorlatot, használd a Fennel-féle gazda három kiváltságát.

Én olykor, ha szükség van rá, azt szoktam csinálni, hogy mikor a kutyám unatkozik, éppen nem csinál semmit, behívom, játszok vele, szigorúan mindenféle segédeszköz nélkül, majd mikor a legjobban élvezi, max. 10-20 másodperc múlva leállítom az egészet és kiküldöm, kizavarom magamtól, a pár méteres körzetemből. Elég egy-két hét és megint jelentős javulás érezhető. Beválik.

2012. febr. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
77%
Miért nem kezded ujra a behivást, mondjuk egy 10 m-es pórázzal? ha nem marad az ágyban, lehet melege van. nem ajnározod te tul ezt a kutyust? vannak ám olyan tipusok, akik annyira nem kontakt kutyák.
2012. febr. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%

nem te vagy a falkavezér .ennyi.

bemesélheted magadnak,hogy de,igen !

de akkor nézz már meg egy olyan kutyást,aki kézben is tartja a kutyáját !

behíváskor nem jön oda = le vagy tojva !

nem te vagy a vezér , ennyi!

2012. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%

Ne gondold, hogy most a kutyád kevésbé szeret, vagy ilyesmi. Másfél éves, kamasz, gondolom ivaros kan is, tavasz van, tüzelnek a szukák (vagy ő a szuka, és tüzelni fog, tökmindegy), nem te vagy az első az életében. Ivartalaníttasd szeritem, ha még nem történt meg, és gyúrj rá arra az engedelmességre, mert ha most engedsz neki, nagyon nehéz lesz visszaállítani az engedelmes állapotába. Ha valami nem megy, lépj vissza egy fokot. Nem tudom, hogy tanítottad, hogy behívható legyen, de tanítsd megint úgy.

"nem akar odajönni az ölembe, mint általába a kutyák" - ezt honnan szedted? :D Rengeteg kutya nem jár ölbe meg egy ágyba a gazdával, ami nem is nagy baj, végülis így természetes. A mieinknek is kényelmetlen a helyzet, máshol kényelmesebb nekik, ennyi, nem kell túlmisztifikálni. Ne erőltesd, vegyél plüssmacit tévézéshez :)

2012. febr. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Huh, végül is odajön behíváskor. De ezt látni kellene...

Kan kutya. Itthon is látnotok kéne, nincs itt gond a falkavezérséggel, ezt mindenki beismeri ha látja. Hanem úgy érzem, pici korában(az én hibámból) valami rosszul jött le neki és azt hiszi hogy ez jó. Akkor odamentem és leszidtam, ezért már az is probléma hogy akkor elszalad. ne gondoljatok rosszra, ott van ő a közelembe, de távolságot tart. Nagyon flúgos. Igyekszem más módszereket is kipróbálni, elektromos nyakörv se lenne rossz(ne gondoljatok rosszra, csak annyit kéne benne tudatosítani, hogy nem jó amit csinál.). van 10m es pórázunk, de érzi ha rajta van, nem hülye ő :)

2012. febr. 28. 15:57
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
2012. febr. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Szilvi & Argos ***** válasza:
87%

Miért kell lepontozni azokat, akik az igazságot írják le???

Ha tudja, hogy mit akarsz tőle, de nem jön be, akkor igenis rá kell gyúrni arra, hogy sokkal nagyobb legyen köztetek a rangsorbeli távolság!!! Sokkal szigorúbban és következetesebben kell betartatnod vele a szabályokat, megkövetelni az engedelmességet!

A 10 méteres pórázt hogyan használod? Végig a séta alatt fogod a póráz végét? Hagyd, hogy a kutya a földön húzza maga után, és ha hívásra nem engedelmeskedik, akkor lépj rá a pórázra és ránts rajta egy kicsit egy "nem" kíséretében, majd újabb vezényszóval hívd. Ha ismét nem jön, akkor gyalogolj végig a pórázon a kutyáig fenyegetően, és tornyosulj fölé egy kis szidás közepette. Persze, ha jön, akkor nagy dicséret, játék, kaja, labda.

2012. febr. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
58%

remek dolog olyan kérdés-feltevőknek válaszolni, akik értenek a kutyájukhoz, akik értik is a kutya viselkedését, és akik falkavezérként is viselkednek,sőt mi több falkavezérek mindíg !!

na, ..te nem ilyen vagy :)

fogalmad sincs a falkavezéri szerepről, és a baj az,hogy nem is érted ,amit a nálad többet tapasztaltak a saját élményeik alapján leirnak.

te higgy abban amiben akarsz, de a lényeg, te nem vagy egyenlőre falkavezér, sőt, :):)

majd egyszer...talán...soká...jó soká...:)

2012. márc. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
2012. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
37%

Van egy egyhónapos programom a kutya-gazda kapcsolat javítása érdekében. Én egy 1 éves border collieval kezdtem bele, akivel nagyon nagyon rossz volt a kapcsolatunk. Kutyasuliban is sokat szenvedtünk emiatt. Kiszálltam kutyasuliból, és egyik ismerősöm szólt, hogy lenne pár bemutató, nem vennék-e részt a kutyámmal. Persze vállaltam, de azt sem tudtam, hogy lesz ez az egész, mert a kutyám nem jött vissza, nem hallgatott rám. 1-2 hónap alatt olyan kutyám lett, amilyenről csak álmodhattam. Magamtól jöttem rá mindenre, hogyan is nyerjem meg a szeretetét. Azóta 1 év telt el, és még mindig nagyon jó a kapcsolatunk. Falkavezérnek is tekint, és mindeközben rajongunk egymásért. Viszont azt tudnod kell, hogy nekem 2 kutyám van, mindkettő munkakutya. Így próbáltam azt a szituációt is előteremteni, ami régen volt, azaz 'jóska bácsi kivitte a birkát legelni, vitte magával bodri kutyát is...' és Jóska bácsi és Bodri kutya között is olyan kapcsolat alakult ki, hogy megértette Bodri, mit akar tőle Jóska bá'. És nem kellett kutyaiskolába menniük, nem kellett kiképzőt fogadni.

Szóval én ezt is bele próbáltam csempészni a kiképzésbe. ÉS alighogy legelőször mentünk terelni a borderemmel, a viselkedése teljesen megváltozott. Addig elszaladt, megkergette a juhokat, és alig tudtam vissza hívni. Most pedig 100 %ban rám figyel, tudja mit kell tennie...

A másik kutyám egy staffordshire terrier, aki telepen (most) őrkutya. Élő példája annak, hogy mire képes a kutyahűség. Nagyon veszélyes dolgokat csinált, de nem lett semmi baja (eddig). Sajnos nem hozhatom vissza a városba, mert nincs helyem, és mivel szüleimmel élek ők félnek minden pitbull eredetű kutyától...

És a telep mivel kint van messze a várostól, ha el akarok menni, kb. 5 km, biciklivel nem olyan sok, de van egy felüljáró, ezért jól kell tekerni. A kutyám minden nap kiment a felüljáró aljára, még onnan is lejjebb,a körforgalomhoz, leült a füves területen, és ott várt. Majd minden este hazament. Így ment ez egy nyáron át. Én pedig majdnem minden nap mentem, és vagy ott találtam őt, vagy egy kennelbe bezárva, mert reggel volt, mikor megfogták. Mostanában is lejön a körforgalomhoz, de már nem olyan gyakran. A telepi munkásokkal nem jön ki jól, tudomást sem vesz róluk. Ők sem szeretik, de azért megtűrik...

Szóval mindkét kutyámmal csodálatos kapcsolatom van. És ezt ennek a "programnak" köszönhetem. Ha szeretnéd, elküldhetem neked is. Írj egy e-mailt: dogandme@citromail.hu

2012. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!