Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy mindig vissza jöjjön az első hívásra?

Figyelt kérdés

Udvaron belül és a hátsó kertünkben (ahova ő nem mehet ki csak úgy) mindig vissza jön elsőre ezért sétáltatáskor is el szoktam engedem (nem utcán sétáltatom, hanem erdők mentén, réteken). Ha nem engedem, hogy nagyon eltávolodjon mellőlem, akkor nincs baj, de amikor engedem had menjen előre kicsit szaglászni, akkor nem akar elsőre visszajönni. Szaglászik össze-vissza és akárhogy szólok neki nem reagál sehogyan, mintha nem is szóltam volna neki. Aztán ha hatodszorra szólok neki vissza jön.


Mit lehet tenni?


Másik problémám az vele, hogy amikor hátra megyek a hátsó kertünkbe (nyitva hagyom a kaput) mindig kifekszik a kapun kívülre (különben tudja, hogy oda nem szabad kijönni-e csak, ha kihívom). Amikor jövök vissza azonnal visszamegy még akkor is ha nem is szólok neki, szóval szerintem tudja, hogy rosszat csinál.

Na jó ez nem olyan nagy probléma, csak anyukámékat zavarja.



2012. febr. 27. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Keress rá ott fent, hogy "behívás", és olvasgass.
2012. febr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én úgy okítanám, hogy viszel neki vmi nagyon fincsi falatot. Még ne engedd messzire hívd magadhoz, majd dicsérd meg ha egyből jött és adj neki belőle... ezt ismételd meg párszor, majd engedd messzebbre és próbáld meg. fontos hogy nagyon ínycsiklandozó kaja legyen számára, amiért feladná a bóklászást csak kapjon belőle egy harit :)
2012. febr. 28. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, tanítani így kell. De a kutya már nyilván ismeri a behíváshoz használt szót, csak b*szik rá. Ráadásul ha találnál is olyan jutalomfalatot, amiért mindig odamegy, nem mászkálhatsz életed végéig sült pulykával a zsebedben.
2012. febr. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én arra gondolok, hogy mivel hagyod belemerülni a szaglászásba, így teljesen "elborul" az agya, és se lát se hall, a leírásból arra következtetnék hogy vadászkutya? :D


Amúgy ami hatásos lehet, hogy kizökkentsd az elmélyüléséből, hogy egy palackot megtöltesz kaviccsal (vagy akármilyen zörgő tárgy, mondjuk kulccsomó) és amikor elsőre rád se bagózik akkor megrázni, még mindig nem reagál akkor mellédobni. Ez ilyen morgás hangot hallat ő számára, ami kizökkenti az elmélyülésből. Amikor látod, hogy erre reagál akkor ismét hívni. Egy idő után rájön, hogyha nem teljesít akkor jön a "morgás".


Vagy kipróbálhatod, hogy elbújsz egy fa mögé, egy idő után majd kapcsol, hogy nem vagy sehol, és megijed. Ezt párszor eljátszod és utána mindig figyelni fog, hogy ne veszítsen el.



A másik gondra pedig én azt tudom javasolni, hogy mikor kimennél a hátsó kertbe, még rászól, hogy "marad", hogy tudja, hogy te akkor is figyelsz rá, ha ő azt nem gondolja.

Kutyából van, mindig be fog próbálkozni, hiába tudja hogy nem szabad. :)

2012. febr. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!