Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasuli gond?

Kutyasuli gond?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos kuvaszunk és csak most jöttünk rá,hogy kéne neki kutyasuli,de márt oviba nem mehet,de a képzések 40-50 000 Ft-ok,a szüleim drágának találják meg amúgy se állnak úgy anyagilag.Ne értsétek félre,jó kajára,oltásokra és vész esetén műtétre van félretett pénz,de erre nem nagyon.Nem tudtok egy kicsit olcsóbbat?

14/L



2012. febr. 27. 21:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen, nekem is az a tapasztalatom, hogy a viselkedési problémák megoldása sok helyen kimerül a fojtó (esetleg szöges) nyakörv és a szájkosár alkalmazásában. Szerintem is menjetek el a legközelebbi kutyaiskolába, és majd meglátod, hogy bejön-e vagy sem! Ha nem tetszik, váltotok. Van lehetőség bőven. Csak ne vegyetek "bérletet" mindjárt az első alkalommal, mert nem egy olyat hallottam már, hogy "mivel bérletünk van, előbb azt lejárjuk azután keresünk másik iskolát".
2012. febr. 28. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
90%

Hát igen, a kutyaiskolák között is van különbség.


Én is több helyen voltam. Volt olyan, ahol az amúgy országosan is elismert kutyakiképző, egyben iskolavezetőnek érdekes hozzáállása volt a dolgokhoz. A kutyám a méretéből és jelleméből adódóan egy lomhább, egyben makacsabb típus. 11 hónapos volt (tehát kölyök), mikor a menet közbeni lefektetésnél makacskodott és nem "pattant" azonnal, mint a németjuhászok. Normális, kutyához értő embernek azonnal vágnia kéne a kutyafajták közötti különbségeket, de itt nem ez történt. Cinikusan megjegyezte, hogy nincs megnevelve a kutya. Mondom 11 hónapos. Az nem baj, nyomjam le erővel. A kutya már akkor volt kb. 50-55kg, és ugye ha megmakacsolta magát, akkor azért nehéz volt lenyomni, így nem is ment azonnal. Akkor megint cseszegetett, hogy keményen, durván nyomjam le. Mondom, nagy és tömeges a kutya. Cinikus megjegyzés újra. Hát az ő kutyája nehezebb (na persze, a 35-40kilós németjuhász). Erre megszólal, ha nem megy, majd ő felteszi rá a szögest és jól megrántja. Na ekkor mondtam, hogy akkor viszont látásra, kínozza a saját kutyáit. A fazon eleve nem volt szín józan. Mint mondtam eleve egy elismert "szakemberről" van szó, aki versenyeket nyer, de a módszerei ettől függetlenül minősíthetetlenek.

2012. febr. 28. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Ez a mackós stílus ismerős. :) Tényleg nem minden kutya vágja magát földhöz fél másodpercen belül. Az enyém dettó ilyen. Lenyomni, ugyanmár! Akár rá is ülhetnék, megtart. :) Amit tudok gyorsítok rajta kitartó gyakorlással és ez van. Nem versenyezni akarok vele. A szögest meg arra raknám, aki ezt javasolja!
2012. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Így van. Ez csupán azt mutatta, hogy ez az ember hiába egy országosan elismert szakember és sok-sok versenyt nyert már, bizonyos kutyafajtákhoz rohadtul nem konyít, csakis a németjuhász és az ehhez hasonló fajtákat ismeri.
2012. febr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Megint egy-egy tapasztalat után mondtok véleményt az "összes" iskoláról. Iskola már annyi van, mint égen a csillag. Mindegyik a vezetőjétől függ, az miként képzeli a kiképzést.Jött hozzánk olyan, aki a "falkavezéres" iskolából jött el. Neki nem vált be. És nem biztos, hogy a módszer miatt, hanem lehet, annak az iskolának a képzési metodikája nem működött nála.És tőlünk is ment már el kutyás más iskolába.Még címet is ajánlottunk neki.

Szóval... Csínján a minősítésekkel!

2012. febr. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Félre érted. Voltam több iskolába és csak ezen az egy helyen tapasztaltam ilyet. Amúgy a kutyaiskolákról jó a véleményem. Remek társaságok és ha nem is mindig a legfelkészültebbek a nem mindennapi fajtákból a kiképzők, nagy ostobaságokat sehol sem mondanak. Az tény, hogy a kutyaiskolák Magyarországon arról szólnak, hogy szocializálnak és alap engedelmességre tanítanak, ami jó. Ennél többet csak elhivatott gazdával lehet elérni. Az őrző-védő oktatás az, ami vonzza az embereket, pedig igazából csak egy show elem az, amit a kutyaiskolákban hobbi kutyákkal meg lehet valósítani.
2012. febr. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Az valóban fennáll, hogy némelyik iskola bizony, nem a hozzáértésről szól.Ha valaki élete első iskolájaként ilyenbe kerül, magától nem tudja, jó-e, vagy sem az az iskola.Erre viszont nagyon jó, ha olvashat mindenhol arról, van más lehetőség is, lehet másként is csinálni.Aztán dönthet, neki mi jön be.
2012. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
#12 Mondjuk nem értem, hogy ha nem versenyszintű engedelmességet vársz el a kutyától, akkor miért mész olyan kiképzőhöz, akinek arra áll rá a szeme, és minden kutyából azt akarja kihozni. Munkakutyás gurut nem eresztünk rá nem dolgozó munkakutyára, mert ez lesz a vége. Ezzel nem védeni akarom, lehet, hogy amúgy tényleg egy részeges idióta, csak mondom, hogy fontos, hogy olyan sulit meg kiképzőt válassz, akivel azonosak a céljaitok és tudtok együtt dolgozni.
2012. febr. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nem erről volt szó. Egyszer mentem el abba a suliba és ez után a rossz tapasztalat után nem is mentem többet. Pont emiatt, mert ezt tapasztaltam az embernél. Szerintem ő tipikusan az a begyepesedett fajta, aki szerint a NJ az etalon és minden más kutya szar és ezért úgy is áll a többihez.
2012. febr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

egyik ismerősöm ecserre viszi a kutyáját

óránként 500fT xDDD

2012. márc. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!