Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám rágja a sebét. Mit...

Kutyám rágja a sebét. Mit csináljunk?

Figyelt kérdés

Van egy seb a lábán, szépen gyógyulna de tegnap elkezdte rágni és csúnyább lett a seb mint volt. Ha bekötözöm hamar leszedi. Mit tudok csinálni? Mit szabad rárakni? Bethadintól nem lesz baja ha lenyalja?

Köszönöm a válaszokat



2012. febr. 29. 09:46
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom viszket neki és azért rágja. Betadintól nem lesz baja, de azért próbáld addig lefogni amíg kicsit felszívódik, amikor látod, hogy csinálja szólj rá. (tudom, hogy nem tudsz a nap 24 órájában ott lenni)
2012. febr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is a lábán volt egy seb és állandóan rágta és lenyalta, amit rákentem, úgyhogy én azt csináltam, hogy először betadinnal lekezeltem, aztán kék kenőcs rá és legalább fél óráig ültem mellette, játszottunk és eltereltem a figyelmét róla, hogy legalább addig szívódjon be a kenőcs. Nálam bejött, mert szépen meggyógyult neki.:)
2012. febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

betadin és ülni mellette, ne rágja.

ha nem megy akkor tölcsér

2012. febr. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ilyen gallért kéne rárakni, akkor nem tudná piszkálni a sebet.

[link]

2012. febr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom:)

De be kötném neki, hogy később se nyalja le és esetleg ujra rágja de azt is könnyen leszedi.Esetleg ötlet, hogy kössem rá stabilabbaN?

2012. febr. 29. 09:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen gallér. Nincs olyan, amit ne rágna le magáról, ha őt zavarja. Ha a seb már gyógyulna, csak lerágja, akkor jobb, ha csak felületes kötést teszel rá, mert a levegőtől javul, jobban varasodik.
2012. febr. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen gallér, nem a sebet kell eltakarni, hanem azt kell megoldani, hogy a kutya ne férjen hozzá!
2012. febr. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Esetleg ha van kéznél propolisz tinktúra a seb környékét azzal is bekenheted. Hámosító, fertőtlenítő és a kutyák utálják az ízét. Ha kisebb, állatorvosi ellátást nem igénylő sebei vannak/voltak a kutyáinknak, mi ezzel szoktuk lekenni, 1-2x megnyalják utána prüszkölnek párat és nem jut eszükbe se nyalni, se rágni.

De a gallér is kifejezetten jó megoldás.

2012. febr. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki egy ilyen műanyag "tölcsért" a fejére. Én kutyusomnak is volt seb a lábán, ráadásul nyáron, de vettem neki, és minden éjszaka rajta volt, mert akkor nem tudtam rá nyilván figyelni, hisz nekem is kell aludnom:), de nagyon hasznos. Én csak ajánlani tudom.
2012. febr. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!