Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz az a "pletyka", miszerint...

Igaz az a "pletyka", miszerint a rotweilerek és a dobermannok "meghülyülnek" 6-7 éves koruk körül?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömmel beszélgettünk a kutyákról, és mondtam, hogy nekem nagyon tetszenek ezek a fajták. Erre ő azt mondta, hogy 6-7 évesen szinte mind meghülyülnek. Kicsit meghökkentem, elvégre ha ez igaz lenne, senki sem tartana ilyen kutyákat... mennyire általános ez a jelenség?

2012. márc. 9. 21:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Baromság az egész "pletyka".

Jó sok téves eszme kering a kutyákról. Sajnos, ez is olyan.

2012. márc. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem megfelelő bánásmód mellett nem csak a roti vagy a dobermann,de bármilyen kutya,,meghülyül".Ők is éppolyan kutyák,mint a többiek,csak hozzáértés szükséges.Nevelés és tartás kérdése az egész,pletyka szinten alaptalan.
2012. márc. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom az előttem szolóhoz. Bármelyik kutya meghüyül, ha nem megfelelően bánnak, foglalkoznak vele.
2012. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem hülyülnek meg jobban mint akármelyik másik fajta,csak adottságaikból fakadóan ez náluk veszélyes játék.

Az tény, hogy átlagnál keményebb ,de igen okos tanulékony kutyák ,viszont meg KELL őket nevelni ,ez nem opcionális dolog, mert ,ha úgy érzi egy roti vagy dobi ,hogy ő a falkavezér ,akkor bizony a hozzá nem értő külső szemlélő szerint "meghülyül" és annak sajnos csúnya vége is lehet.

2012. márc. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)


Arra van esetleg tippetek, hogy miért mondják pont a 6-7 éves kort rizikós időszaknak? Ha valamit elrontottunk a nevelésben, az ilyen idős korban jön elő, vagy hogyan? Vagy ennek már pláne semmi alapja nincs?

2012. márc. 9. 23:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én múltkor hallottam két srácot arról beszélgetni, hogy a rotit verni kell, különben nem lesz engedelmes... Szerinted ilyen gazdajelöltek mellett csoda, ha meghülyül némelyik? Egyébként azért mondanak 6-7 évet, mert egy hülye elkezdte és ez terjedt tovább, semmi alapja nincs.

Ne szaporítótól vegyél kutyát, hanem rendes tenyésztőtő, fizesd meg a jó idegrendszert, aztán tarts jól a kutyát, és maximum kicsit szenilis lesz öregkorára, de egyébként jó és engedelmes társ lesz élete végéig.

2012. márc. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%

Hülyeség az egész, egy megfelelő idegrendszerű kutya nem hülyül meg csak úgy varászütésre 6-7éves korára.

A nem megfelelő tartás ill. bánásmód hatására már lehet, hogy bekattan, de nem csak ez a 2, hanem szinte bármelyik fajta (a kuvaszról, kauról, szintén ugyanezt szajkózzák vidéken). Aki kiköti egy 2m-es láncra a kutyát és annak ott kell leélnie az életét az ne várjon mást. Erre a ráadás, ha ütik-verik.

És vannak az ideggyenge, szaporított kutyák, nem tenyésztőtől vásárolt, hanem esetleg 'piaci' (láttam már sajnos ott árulni kétes egyedeket ilyen jellegű kutyát), na nekik csak olaj a tűzre a fenti bánásmód.

Egy megfelelő származású, jól tartott dobi/roti nemcsak 6-7éves korában, de élete végéig egy nagyra nőtt öleb, aki bújik, mászik a családja ölébe (persze az idegeneknek ettől függetlenül még valószínű egy vérszomjas emberevő lesz).

2012. márc. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez ugyanakkora baromság, mint mikor kitalálták, hogy a dobermannok agyát 6 éves korukban elkezdi nyomni a koponyacsontjuk...
2012. márc. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam :)
2012. márc. 10. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!