Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigyigy? Sos!

NKTL125 kérdése:

Bűzmirigyigy? Sos!

Figyelt kérdés

Vasárnap lett egy cavalier kiskutyánk.11 hetes eddig dog chow-val volt etetve, át szeretnénk térni a brit care puppy tápra.

Fokozatosan keverem kedd óta a dog chowhoz, de a széklete puhább lett, és észre vettem, h ma este egyszer húzta a fenekét a földön. ez azt jelenti, h behyulladt a bűzmirigye?

kérem segítsetek!


2012. márc. 9. 22:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Inkább férges, féreghajtva mikor volt utoljára?
2012. márc. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hétfőn vittük állatorvoshoz, akkor kapott féreghajtót, de a székletében nem láttem semmi arra utaló nyomot.
2012. márc. 9. 23:24
 3/11 anonim ***** válasza:
40%
11 hetes kutyának még nem lehet gond a bűzmirigyével. Nem lehet, hogy egyszerűen csak kakis maradt a feneke? Az enyém akkor szokta csinálni.
2012. márc. 9. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem kell aggódni akkor valószínű nincs semmi baja a kiskutyának. A bűzmiriggyel biztos nem lehet gond ilyen fiatalon, ne is nyúljatok hozzá egyáltalán, mert ha egyszer-kétszer kinyomják neki utána mindig megtelik és begyullad.
2012. márc. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Még egy kérdésem lenne.

Elég sokat iszik , és elég sokat pisil is. Van amikor többet van amikor kevesebbet.

Vettünk egy könyvet, abban azt írja, h ez lehetséges hólyaggyulladás.

Eléggé félek, h ez lehet.Vagy csak azért mert kicsi?

Csütörtökön így-is úgy-is megyünk dokihoz, megkapja a harmadik oltását, addig nem merem levinni wcre.sztetek?

2012. márc. 10. 00:35
 6/11 anonim ***** válasza:
Dehogynem lehet gond!!! A 8 hetesen elhozott yorkie babánknak is nyomott bűzmirigyet az orvos 3 hónapos kora előtt, mert betelt. Nem tudom, mi volt az oka, mert azóta nem volt vele ilyen gond, de szerintem nézesd csak meg!
2012. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Te nagyon paranoiás vagy, ne képzelj bele mindenféle betegséget, semmi baja nincs annak a kiskutyának.
2012. márc. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem paranoiás vagyok, csak éppen én saját tapasztalatból konkrétan tudom, hogy akár fiatal korban is előfordulhat, hogy betelik a bűzmirigy. Ez nálunk TÉNY volt és nem paranoia vagy képzelgés. Úgyhogy nyugodtan nézesse csak meg a bűzmirigyet.
2012. márc. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is nem neked írtam, kedves előző válaszoló, másodszor meg oké, minden kutyának betelik a bűzmirigye és ez normális esetben ki is ürül, nem kell nyomkodni, mert ezzel csak rosszabb lesz.
2012. márc. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Oké, bocs. Ha betelik akkor nem fog magától kiürülni. Ha magától normálisan ürülne, akkor nem telne be.... Ilyenkor ki kell nyomni, csak arra kell nagyon figyelni, hogy rendesen legyen nyomva. Kozmetikusnak például nem szabad megengedni, hogy nyomja, azt meg főleg nem szabad megengedni nekik (ebben igazad van), hogy rutinból kinyomja egy-egy kozmetika alkalmával, ha nincs probléma vele. Az egyik saját kutyámnak nagyon érzékeny a bűzmirigye sajnos. Nála bevált, hogy hetente legalább 2-3 alkalommal kap csontos húst enni.
2012. márc. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!