Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kiállítás, hobbi kategóri...

Első kiállítás, hobbi kategória-ugyanolyan, , komoly"mint a törzskönyvezett kutyáknál? Kezdek megijedni.

Figyelt kérdés
Lehet,kicsit elhamarkodottan cselekedtem,bár több,mint tíz éves vágyam,álmom hajtott,mikor 5 év körüli,menhelyi kuvasz keverék kutyámat beneveztem egy áprilisi kiállításra.Az igazság viszont az,hogy még életemben nem voltam kiállításon és tudván,milyen szépen kellene felvezetni,beállítani a kutyát,kezdek megijedni.A kutyum hallgat rám,viszont alig egy éve van nálunk,azon kívül hogy szépen ül és fekszik,illetve sétánál nem húz,neki még nem sok mindent tanítottam(idősebb kopómmal vagyunk már olyan szinten,hogy őt nevezhettem volna,viszont ő igen antiszociális"jellem,nem a megfelelő kiállítási eb)Így most komolyan kezdek megijedni.Fő kérdésem az lenne,a hobbi osztályban,ahová szerintem sokan,,csak úgy"nevezik a kutyát,nyilván nem az esetleges díjért,hanem hogy részt vegyenek,mint mi is...Nos,itt is épp olyan komoly szemmel nézik azt,ahogyan a kutya fel van vezetve,ahogyan beállítják,mennyire vonja el a figyelmét más stb.Nyilván más az a kutya,amely kölyök korától kezdve ringdresszúrát tanult és szépen,türelmesen megáll míg a bíró megnézi stb...Illetve más hasonló tanácsokat is szívesen fogadok,,mezei"felvezetőként(bár nyilván nem nevezném annak magam)milyen ruhát kell majd viselnem,milyen nyakörvet tegyek a kutyára,kell-e rájuk egyáltalán,stb...Kozmetikus előtte meg lesz beszélve,de az mégis kevés...A segítőkész válaszokat előre is nagyon köszönöm!!
2012. márc. 11. 22:21
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg ha valaki tud ajánlani videót,leírást a helyes felvezetésről,beállításról,nagyon megköszönném!Minden tapasztalatot szívesen várok!
2012. márc. 11. 22:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl izgulod a kérdést az már biztos. Ne vedd a szívedre, nem tesz jót. Csak lazán, menni fog meglátod. Nem kell komolyan venni, mert abból csak sértődés lesz.
2012. márc. 12. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan, ne vedd komolyan! Ez csak játék, nincs semmi tétje! Tudod te hány rosszul viselkedő kutyát neveznek a TK-s kiállításokra is? Volt hogy én se tudtam rendesen felvezetni az enyémet, mert egyszerűen bekattant és mindent játéknak vett. Mindig akad egy-két kutya aki nem az elvárások szerint viselkedik. Láttam olyat, amelyiknek nem tudta megnézni a bíró a fogait, mert behisztizett. Egyszerűen bevezeted a bíró elé, futtok 2 kört, megálltok, megnézi a bíró és kész. Nem kell mozdulatlanul állnia! Amúgy gőzöm sincs, hogy hobbi kategóriában mit néznek. Szerintem úgy állítsd be, hogy az első mancsai ne záródjanak össze, lehetőleg ne forduljanak kifelé, a hátsó lábai meg merőlegesek legyenek a talajra (nehogy németjuhászos beállítást csinálj egy kuvasznak :) ).
2012. márc. 12. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm,nagyon megnyugtattatok!:)Én is így képzeltem el,hogy tényleg csak a szórakozás kedvéért,a kiállítás légköréért megyünk,semmi komoly céllal...Várok még további válaszokat(a nyakörv is nagyon érdekel,milyet adjak rá,adjak-e,ha biztosan behívható?(fotókon sosem látok a kiállított kutyákon)Mennek a pluszok minden segítő válaszért!:)
2012. márc. 13. 15:07
 5/7 anonim ***** válasza:

Vigyél jutalomfalatot. Beállításnál használhatod az orra előtt tartva. Általában sima lánc nyakörv és vékony póráz a mutatós. Persze, számít, a kutyád jól nevelt-e?

Szabadon nem mászkálnak a kutyák kiállításon.

2012. márc. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha fel tudod vezteni póráz nélkül is, akkor tedd azt. Ritka az olyan kiállítási kutya, amelyik ennyire fegyelmezett, hogy meg lehet vele tenni, de láttam már. Általában nem nyakörv van a kutyákon, hanem felvezető póráz, amiben létezik különböző vastagságú. Olyasmi, mint a retriever póráz, csak szebb. Én vékonyat használok a 70 kilós kutyámhoz, mert szintén szófogadó, csak dísznek van rajta. Azzal megtartani nem bírnám.
2012. márc. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
Bármelyik normális kiállítási kutyát fel lehet vezetni póráz nélkül. Csak éppen tilos. Minden kiállítási felhívásban benne van, hogy csak pórázon szabad vezetni a kutyákat.
2012. márc. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!