Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől hullhat a kutyám szőre...

Mitől hullhat a kutyám szőre iszonyatos módon?

Figyelt kérdés
Pedig vitamin tablettát is kap, jó pár napja nagyon elkezdett hullani a szőre, és ma egy kullancsot szedtünk ki a hasából.
2009. jún. 11. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a kutyáknál mi a tünete a lyme-nak de kullancstól elkaphat azt is és babéziát is :(


Amúgy lehet: ekcéma(nézd meg sebes-e a bőre), gomba, szőratka és szőrtüszőatka is. Sőt súlyos rüh és bolhafertőzés is okozhatja.

2009. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
vagy csak vedlik:D mert h ugye nyáron most azt teszik
2009. jún. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

első vagyok

Jogos a második :) Én úgy értelmeztem hogy foltosan hullik, mert azért azt tudni kéne egy gazdának, hogy a kutya vedlik tavasz-vége nyár-elején, és kicsit ősz vége felé is(akkor nő a téli bunda)

2009. jún. 11. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen gondoltunk arra, hogy vedlik, na de egyik évben sem ennyire durván jött neki a szőre, hogy hozzá érsz és teli van a markod szőrrel. Egyébként tesómék elvitték kullancsos helyre sétálni, és akkor ment bele, lehet nem is egy van benne, de többet nem látunk még most. És belement a séta során egy gusztustalan csatornavízbe is, amitől tiszta büdös lett és azóta még jobban viszket, de megfürdettük amivel csak annyit értünk el, hogy nem büdös, de viszont vakaródzik folyamatosan és hullik a szőre
2009. jún. 11. 16:56
 5/8 anonim ***** válasza:

Így viszont szerintem el kéne vinni orvoshoz, ő tudja hogyan kell kezelni.


(Nekem mongol futóegereimen jelentek meg valami paraziták, csupa ekcémásak lettek, tiszta sebesek, meg hullott a szőrük, nagyon ramatyul voltak,és azt sem tudom, honnan kapták el. Kaptak antibiotikum, vitamin és immunerősítő injekciót 3szor, és 1szer külső-belső parazita-irtó injekciót és most már hátraszaltóznak, nő vissza a szőrük, szóval jól vannak :)

2009. jún. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Senki nem írt ilyet, hogy foltosan hullik,miért nem figyelsz Te is oda, ha már azt cáfolod, hogy nem vagyunk a családommal jó gazdái a kutyusoknak.pff
2009. jún. 11. 20:18
 7/8 anonim ***** válasza:
MIndenesetre vidd dokihoz, abból baj nem lehet.
2009. jún. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én se vagyok valami nagy tudós, de lehet(persze csak ha fürdeted) allergiás a kutyasamponra.
2009. jún. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!