Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyet nem olvastam sehol,...

Ilyet nem olvastam sehol, lehet, hogy mégis beválik?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hónapos havanese kutyám. Sok könyvet olvastam a falkavezérségről és a kutyanevelésről és próbálom is alkalmazni őket, csak kicsit magamhoz igazítva azokat. Pár napja találtunk egy helyet, ahol a behívást tudjuk gyakorolni. A lényeg az, hogy sajnos előszeretettel eszi meg a kakit (többek között) a kutyus, de ha bármit talál és rászólok, hogy fúj, akkor nem dobja el, hanem elkezd velem kergetőzni. Otthon érdekes, hogy kiköpi, mert nem tud messzire futni, de kint esélytelen. Szóval 4 napja megint láttam, hogy valamit szagolgat és mikor láttam, hogy kutyakaki, akkor rászóltam és eltereltem onnan, de pár perc múlva megint visszatalált és akkor már hiába szóltam, mert messzebb voltam, beleharapott a kakiba. Na elkezdtem nagyon gyorsan felé szaladni miközben rászóltam többször is, hogy nem szabad. Mikor közel értem, akkor természetesen elszaladt előlem, de mivel olyan helyen voltunk, ahol nem tud rossz helyre futni, így a nyomába eredtem és addig kergettem, amíg el nem kaptam és ekkor (nem durván) a hátára fordítottam és felé magasodtam és ott tartottam a földön (nem erővel, csak az ujjamat tartottam felé, hogy "marad!"), amíg láthatóan megnyugodott. Azóta jött, ha hívtam, nem ette meg, ami előtte volt, ha rászóltam és mindig figyelt, hogy hol vagyok. Tegnap megint bepróbálkozott és ezt újra eljátszottuk és az eredmény megint pozitív. Lehetséges, hogy ezzel a módszerrel az én dominanciám erősödött, vagy egyszerűen csak megijedt és hagyjam abba?:) Érdekes, mert másra eddig nem reagált ennyire pozitívan és nem is olvastam sehol ilyet (lehet nem véletlenül). Szóval mit gondoltok?
2012. márc. 20. 07:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
HA kergetőzöl a kutyával, akkor régen rossz.
2012. márc. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Azzal,hogy a földre nyomod, a tudtára adod,hogy te vagy a falkavezér és ő az alárendelt. Ez jó módszer, ahogy irod be is válik. Ha tudatosul ez benne,akkor nagy az esélye,hogy hallgatni fog rád. Igaz még kicsi,szórakozásból szalad el,játszik. De a kakival tényleg ne játszon:)
2012. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

kergetőzés = játék

utoléred -ledominálod ( hátára fordítod ,lefogtad )

nem azért mert megette a szart ,hanem mert utolérted !!!

ez nagy különbség :)

és ,ha nem vagy ott ???

a lényege , megbüntetni azonnal amikor meg akarja enni !!

a legfontosabb az időzítés !

pont abban a pillanatban amikor elkezdené !!

nem később ,kergetőzés után,mert az már nem arra vonatkozik !

megoldás : flexi póráz vagy 10 méteres,és persze komolyabb nyakörv.

kiviszed ,elengeded , kakit talál szaglássza ( te nem mozdulsz !),mozdul,hogy megegye, te nem mozdulsz,hanem rákiabálsz : NEM ,és erősen berántod a pórázt( lehet ,hogy 8-9 méterről kell megtenned !)

ez gyors eredmény hoz, de gyakorolni kell ( a kutya nyakát nem eltörni :)

a székletevést később valószínüleg kinövi, pláne,hogy nem a sajátját eszi .

ha a sajátját is ,akkor adj neki a kajájába keverve ananászt .megváltoztatja a széklet szagát és nem lesz neki csábító !

a tápon tartott kutyák sokszor pont azért eszik meg a székletüket, mert annak a szaga hasonló a kajájukhoz,miért ?: mert rengeteg bennük az íz és illatfokozó !!!

más kutyák székletének evése lehet egyszerű kíváncsiság, esetleg kis lázadás a gazdi ellen ( tudja,hogy útálod ha ezt teszi )

nem hülye-hanem kutya ,ergó érzi amikor pipa vagy :)

2012. márc. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Baromi jót játszottatok, kergetőztetek. Csináld még meg párszor, és biztosan összeköti, hogy "ha azt akarom, hogy a gazdi játsszon velem, akkor szart kell zabálnom"! Hogy a játék végén lenyomod, annak már rég köze sincs a szarevéshez.


Amúgy az a baj a "falkavezéresdi" szabályok alkalmazásával, hogy tényleg sok gazdi a saját ízlésére alakítje, vagy ha nem is alakítja át, de hibásan alkalmazza. Magyarul az egész értelmetlenné válik. Többet érsz azzal, ha van nálad midig valami sokkal érdekesebb dolog, akár extra finom sülthusi, vagy a kedvenc játéka, és amikor rászólsz, hogy "hagyd", és ő otthagyja, akkor jutalmazod. Büntetni meg távolról legfeljebb úgy tudsz, ha odadobsz egy kavicsos flakont, de még mielőtt beleharapna a szarba. Akár figyelmeztetés nélkül is dobhatod. Amikor meg figyelmen kívül hagyja a szart, akkor jutalmazod.

2012. márc. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, ez a kergetőzés valóban nem jó, de másképpen szoktam vele kergetőzni akkor ha játszok és azért gondolom, hogy ezt megérzi, mert második alkalommal már behúzta a farkát és lapos kúszásban csusszant el mellettem. Szóval úgy láttam, hogy érzi ő, hogy ez most nem játék. De lehet tévedek! Ez a hosszú póráz nem is rossz ötlet, szerintem be is szerzek egyet, aztán megpróbáljuk.:) Még egyszer köszönöm a hasznos válaszokat!
2012. márc. 20. 09:31
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha érzi, hogy nem játék és behúzza fülét-farkát, akkor az már nem kergetőzés, hanem elzavarás. Az egy elég komoly büntetés és ha nem tanultad, akkor nem biztos, hogy jó a kivitelezésed. Azért sem célszerű gyakran alkalmazni, mert idővel hozzászokik a kutya, aztán ha tényleg komolyan meg kell büntetni, akkor ennél erősebb büntetést már nem igazán tudsz kitalálni. Tehát szerintem maradj a palackos büntetésnél ami kizökkenti abból, amit épp csinál, és a jutalmazásnál, ha épp figyelmen kívül hagyja. Egyébként a legtöbb kölyökkutya ezt csinálja és 1 éves kora körül leszokik róla, főleg ha addig sem hagyod rá.
2012. márc. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 compactegon ***** válasza:
64%
enyém ugyanezt játszotta, bár ő "csak" a hajléktalanszart zabálta (pest belváros...) nagyjából 7-8 hónapos koráig. nálam az vált be, ha mérges hangon ujjamat rázva fenyegettem, majd egyszerűen ott hagytam. 12-13 hónapos korára már bármit ki tudtam köpetni vele.
2012. márc. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Értem! Akkor áttérünk inkább a palackos módszerre! De ha ezt is gyakran alkalmazom, akkor nem válik hatástalanná? Úgy értem a kutya nem szokik hozzá a hangjához és utána hagyja figyelmen kívül?
2012. márc. 20. 10:15
 9/19 compactegon ***** válasza:

szerintem nem, mert gondolom azért nem 35 alkalom/séta gyakorisággal fordul elő :)

egyébként is ki kell tapasztalni, nálam a fizikai ráhatás nem segített, mint említettem csak a mérges leb#szás vált be. érdekes, ez jobban megviselte, mint akár egy nyakbőr cibálás. próbálgasd mi válik be nála, így a későbbiekben könnyebben tudsz majd hatni rá. a csörgős-úveges módszer is hatásos, bár sosem próbáltam (van nálam elég cucc :))

2012. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
17%

10:01-es, szerintem nem olyan nagy dicsőség, h 1 évet kellett várni arra, h a kutya elengedjen valamit, ha parancsolod.


Én amint vihettem az enyémet sétálni (bent már szépen megtanultuk a behívást), el is engedtem, és lent is begyakoroltam, h behívható legyen. Amikor el volt engedve, végig a s3ggében voltam, nehogy bármit megegyen. Természetesen ő is meg akart kóstolni jó pár dolgot, de azonnal elkaptam, rákiabáltam és megrángattam. Még erre betanultuk az ereszd parancsot is, hátha. De vagy 3 eset után inkább nem próbálkozott kinti zabálással, az ereszd meg amúgy is mindig kell :)


És nem, akkor se zabál össze semmit, ha nem vagyok ott. Tehát kb 1 hét és nem evett semmit se fel a kutyám.

2012. márc. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!