Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom olyan kis eszetlen....

A kutyusom olyan kis eszetlen. Tud olyanokat hogy ül. Meg stb. De nem merem levenni a pórázról mert 2-szer majdnem nem jött vissza. Hogy tanítsam meg neki, hogy fogadjon szót?

Figyelt kérdés
2012. márc. 20. 17:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nyáron múlt 1 éves!! :))
2012. márc. 20. 17:58
 2/7 anonim válasza:
Jutalom falatka?
2012. márc. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy megpróbálom de nagyon félek, hogy a határban elmegy! :( (Kis lökös) :D De ez jó ötlet!
2012. márc. 20. 18:07
 4/7 anonim ***** válasza:
Bent a házban kell gyakorolni vele először, hogy valamikor odahívod magadhoz és oda jön akkor nagyon megdicséred, jutalom falat stb... Ha nem megy oda nem szabad leszídni és ha később mégis oda menne akkor sem. És akkor ezt gyakorolhatod kertben is meg úgy is hogy valaki fogja és amikor te hívod csak akkor engedi el. Fontos hogy ha hívod nagyon kedves legyél és mindig jól megdicsérd.
2012. márc. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Először kerten/házon belül gyakorolj vele.Hívd magadhoz és mikor odamegy,rögtön jutalmazd.Hamar rögzülni fog benne,bár ahhoz,hogy feltétel nélkül,MINDEN esetben visszajöjjön,el kell fogadjon falkavezérnek,vagy a rangsorban feljebb állónak,de ez már más téma.Ha hívásra már odamegy,gyakorolhatjátok a behívást később hosszú pórázon szabad téren,érezni fogod,ha már annyira biztos lesz,hogy elengedheted.
2012. márc. 20. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyet értek az elöttem szólóval, és ha csak sokadikra megy oda hozzád és már tök ideges vagy akkor is meg kell dicsérned... És szerintem simán elengedheted kint a szabadban is ha nem hajlandó szótfogadni akkor indulj el az ellenkező irányba és ugy hívd hidd el félni fog h otthagyod és utánad megy, és akkor jól rá kell dicsérni ha visszament, de semmi képp nem menj utána mert akkor tovább szalad. Nekem van egy elég makacs terrierem amit egy éves kora után kezdtem el tanítani, most lesz három és már gyönyörűen szót fogad (bár néha tisztázni kell ki a főnök)
2012. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Németjuhászom van, szóval nem tudom bevinni a házba....És mivel vidéken lakom nincs elkerített kertünk, hanem olyan van, amilyen a határra nyílik.... DE kipróbálom hétvégén h elmegyek ha nem jön :)
2012. márc. 21. 18:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!