Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mikor oltattátok be először...

Ti mikor oltattátok be először a kutyátokat veszettség ellen?

Figyelt kérdés

Nekem van egy 2,5 éves német juhászkutyám, akit először 1 éves kora után oltattunk, mert az állatorvos azt mondta akkor bőven elég, mert a kiskutyának leterheli a szervezetét ez az erős oltás.

Viszont nagyszüleimnél most van kiskutya (szintén német juhászkutya) és az ő állatorvosuk azt mondta, hogy a kutyát 3 hónapos kora után be kell oltani veszettség ellen, aztán 6 hónapra rá még egyszer és utána évente.

Utána olvastam és megtaláltam az erről szóló rendelkezést (szóval mi a kutyám oltási programja során törvényt szegtünk?).

De aggódom, hogy egy kiskutyának a veszettség-elleni oltás túlságosan erős és belepusztulhat. A tenyésztő, amikor elhoztuk ki is emelte, hogy eszünkbe se jusson beoltatni 1 éves kora előtt...

Nektek mi a tapasztalatotok?


2012. márc. 22. 18:20
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az én német juhászom 15 hetesen lett először oltva veszettség ellen, majd rá kb. fél évre. Most két éves és semmi baja nem volt az oltástól, azon kívül, hogy elbújt az állatorvos elől az asztal alá. Szerintem válts állatorvost.
2012. márc. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

én se értem, hogy tájékoztathatott ennyire félre minket az állatorvosunk (minden más oltást időben kapott a kutyánk csak ezt nem...)

örülök, hogy nagyszüleim kutyája jó kezekben van :)

2012. márc. 23. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!