Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem az első kutyám lesz. De még nem tudom, h melyik kutya a hozzám illő. Nagy vagy közepes kutyára gondoltam. Könnyen tanuló, barátságos, ne mindenkitől féljen de az idegeneket ugassa meg, a családomat szeresse, szeresse a vizet, ne legyen hiperaktív de azért ne is aludjon mindig.--> Ilyesmi kutyát képzeltem el magam mellé. Magamról.: 13 éves lány vagyok, szeretek sportolni, türelmes vagyok, lenne rá sok időm. Kertes házba lakunk úgy, h lesz hol futkároznia, de természetesen elvinném sétáltatni is.



2012. márc. 28. 18:11
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Labrador retriever vagy Rottweiler?
2012. márc. 28. 19:48
 12/25 danasz válasza:
rottweilert szerintem nem bánnád meg, főleg ha tetszik is a kutyafajta :)
2012. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Még a családtagjaimmal is meg kell beszélnem, h nekik melyik tetszik.
2012. márc. 28. 19:54
 14/25 A kérdező kommentje:
De a köszi a választ.
2012. márc. 28. 19:54
 15/25 danasz válasza:
nincsmit. nekünk mindig az van ha az egyikkel történik valami annyira megszerettük ezt a fajtát. sok szerencsét a választáshoz! :)
2012. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Köszi.:)
2012. márc. 28. 20:04
 17/25 alice_L ***** válasza:
Landseer.
2012. márc. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Azért egy 13éves lánynak nem ajánlanék rottweilert, nagyon jó kutyák, de iszonyatosan kemény és következetes nevelésre van szükségük. Ne az ÖV kutyák közül válasszatok, ha lehet, hanem valami "könnyebben kezelhető" kutyát keressetek. De azt nem írtad, hogy kinti kutya lenne e csak, vagy bemehetne, kutyasuliba járnátok e, milyen kutyáitok voltak eddig...

De mivel a fajtáról nincs konkrét elképzelésed én ajánlanám a menhelyi kutyákat is, van kicsi-nagy a pár hetestől az idősekig szinte minden fajtából és mindenféle keveredésből. Biztos találnátok megfelelőt, és nem kerülne 100-150ezer Ft-otokba se, mint egy jó helyről vett roti vagy labi. Szaporítótól ÖV kutyát meg véletlenül SE vegyetek.

2012. márc. 28. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Szia! Rólam is ugyanezeket lehetett elmondani tavaly, és én egy golden retrievert vettem! Hidd el, nem fogod megbánni. Mindennek, amiket leírtál megfelel! Az enyém megugatja az idegeneket, nem fél, szeret mindenkit a családban, sőt... Nem lusta és nem is hiperaktív, imádja a vizet, élvezi a fürdetést, és nagyon könnyen tanul! Én csak ezt a fajtát tudom javasolni! Nagyon barátságos, aranyos kutya. Okos és gyönyörű.

De bármilyen kutyust is választasz, sok sikert hozzá!:)

2012. márc. 29. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Golden retriever-t választottam!:)

Hát szerintem inkább kinti lenne.

Persze, h járni fogunk kutyasuliba.

Puli, Kuvasz, Németjuhász, Tacskó, Dobermann keverékek voltak már nekünk.

Nem fogunk tenyésztőtől venni mert nagyon drága majd elsőnek elmegyek a menhelyre és megnézem van-e golden keverék kutyus ha nincs akkor majd nézzek interneten. A nővéremnek pont a kedvenc kutya fajtája,:) és már én is megszeretem a golden kutyákat!:)

2012. márc. 29. 13:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!